Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi > Şiirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bülbüller, gül, kokan, nefesler, şakıyor

Şakıyor Mu Bülbüller, Nerede Gül Kokan O Nefesler!

Eski 12-03-2010   #1
MustafaCilasun

Şakıyor Mu Bülbüller, Nerede Gül Kokan O Nefesler!

Demek ki sevgiye muhtaç bu zavallı halim
Durmadan hıçkıran melalim, bir ömür hicrandadır bizarlaşan kalbim
Ya sual etmeyi beceremiyorum, ya da muhatabımı yakinen ihsanına nazar edemiyorum
Bazen susuyorum, bir yılgınlığın sadrına ulaşıyorum ve yoruluyorum

Kalbim ne zaman aşkla bedelleşecektir
Ruhum kendinden geçerek idrakin manasına erişecektir, takva ile yüzleşecektir
Edebin vecdinde, ilmin ferahlatan letafetinde, hakikatin tüm lehçelerinde ülfetleşecektir
Ateş kalbime düşmedikçe, azmim ve idrakim onun hasretine erişmedikçe acım dinmeyecektir

Gözlerin bakarken, nazarın içselliğe erişsin
Kalbinin duyulmayan burukluğu ufkunun feyzinde ki nöbette sürur ile nefeslensin
Halin teslimiyet nedir, akiken hangi raddede ruhuna kefildir, aklın aşkın edebine bürünsün
Günün her anı, nefesin sabır cenahı, müddetin vuslat sevdası cehdinle an be an bütünleşsin

Ağlama annem, yüreğini dağlama ne olur sen
Terennüm ettiğin ihsanla sabır ve kanaatin letafetinde bekliyorsun ve fakat ne sefilim ben
Babam umutlanmıştı, düşlerinin serencamını muhabbetle ve şevkle anlatmıştı badirelerden
Onca suskunluğunu, zalimin nelerden koparttığını titreyerek anlatmıştı o an geçmişinden

Şimdi mezarlar çok suskun, hali hiç anlaşılmıyor
Nefesler müddetine doğru meylederken hak ve hakikat vicdanın mertliğinde sorulmuyor
Kalbim ağlıyor, içim parçalanıyor, lakin tevdi edilen bu kuvvetim neden kimseye yetmiyor
Demek ki ihsan ve inayetim idrakimde kifayetsizdir, bu bakımdan tesiri gönüllere erişmiyor

Mustafa CİLASUN

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com