Genel Kurmaydan Sert Açıklama

Eski 08-01-2008   #1
cansel

Genel Kurmaydan Sert Açıklama

Genelkurmay'dan sert açıklama: En temel hukuki ilkeler ihlal ediliyor

'Sahte imzalı belgelerle askerler yıpratılıyor'

TSK’DAN ERGENEKON AÇIKLAMASI

Genelkurmay, Ergenekon’un muvazzaf subaylarla ilişkili olduğu haberlerine sert tepki gösterdi: Sahte imzalı ihbar mektuplarıyla komutanların yıpratılmak istenmesi suç ve gayrı ahlakidir

Genelkurmay Başkanlığı haftalık Aktüel dergisinde yayınlanan “Ergenekon’un muvazzaflar listesi: Korgenekon” başlıklı haberi sert bir dille yalanladı Genelkurmay’dan yapılan yazılı açıklamada, “Haftalık bir dergide ’Karargah Evleri Tek Değil’ başlığı altında, bazı muvazzaf TSK mensuplarının isimlerinin yazıldığı ve bunların gündemdeki soruşturma ile irtibatlı olduklarının iddia edilerek adı geçen personel hakkında adeta mahkumiyet hükmü verildiği” belirtildi Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada şöyle denildi:

Bu isimde bir asker yok

“Konu hakkında yapılan incelemede anılan personel kimliklerinin, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda görevli olduğunu beyan eden Serdar Cem isimli bir şahıs tarafından iki sayfalık bir ihbar mektubu ve 1 adet CD ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildiği, ancak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda halen görevde veya emekli statüsünde Serdar Cem isimli bir şahsın bulunmadığı, soruşturma kapsamında Genelkurmay Başkanlığı’na gönderilen belgelerden çoğunun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yazışma usulleri taklit edilerek veya bilgisayar teknikleri ile kurgulanarak oluşturulduğu belirlenmiştir Diğer taraftan, yapılan adli soruşturmalarda, kendilerine rütbeli şahıs görüntüsü veren veya kendilerini Türk Silahlı Kuvvetleri ile irtibatlı olarak tanıtan kişilerin, yasa dışı yollarla menfaat temin etmeye çalıştıkları görülmektedir Ayrıca, bazı şahısların kendilerine sahte askeri kimlik kartı düzenledikleri tespit edilmiştir

‘Olay ticarileştiriliyor’

Şahsi çıkar sağlamak veya TSK’yı yıpratmak maksadıyla, sahte isim ve imzalarla gönderilen ihbar mektuplarına istinaden TSK personeli veya üst düzey komutanlarının karalanmaya çalışılması, suç olduğu kadar ahlak dışı bir eylemdir

Öte yandan CMK’nın 157’nci maddesinin amir hükmüne rağmen, soruşturma konusu tüm gizli bilgi ve belgelerin, özellikle TSK’yı karalamaya yönelik yayın politikası izleyen basın yayın kuruluşlarına sızdırılmasının ardındaki gerçek maksat, aziz milletimiz tarafından çok iyi bilinmektedir Soruşturma kapsamındaki bilgi ve belgelerin bazı basın yayın organlarına sızdırılması, bunların kitaplar halinde piyasada yayımlanması ve böylece ticari bir sektör yaratılmış olması son derece vahim ve düşündürücüdür

Aktüel dergisinin söz konusu haberinde Ergenekon örgütünün halen görevde bulunan dört paşa ile ilgisi olduğu ve bunun savcılıkça Genelkurmay’a bildirildiği iddia edilmişti

Kıbrıs’a Yunan Genelkurmay Başkanı da gidiyor

Genelkurmay Başkanı Org Büyükanıt, Kıbrıs’taki görüşmelerde özellikle Kıbrıs Türkü’nün dikkatli olması gerektiğini söyledi Tarih boyunca Kıbrıs Türk halkının hep saldırıya uğradığını belirten Büyükanıt, “Bunları Kıbrıs’ta da söyledim Liderleri çok kızmış, üzülmüş ’Üzüldüğüne ben de çok sevindim’ dedim Oraya gitmeme çok üzülmüş Sen niye üzülüyorsun ki? Yunanistan’ın Genelkurmay Başkanı da geliyor Ben oraya askeri harekat yapmaya mı gidiyorum?“ dedi

worapsow
adige

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com