Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

Çorlu Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtımı - Atatürk İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri

Atatürk İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Reşadiye MhAtatürk BlvNo:45 Çorlu/Tekirdağ

Telefon Numarası: 2826511198
Faks Numarası: 2826530535

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

1958 yılında şehrimizin hayırsever vatandaşlarından Eyüp ÜREN’in, okulun, bugün üzerinde bulunduğu arsayı bağışlaması üzerine Çorlu İlkokulları Yaptırma ve Merkez İlkokullarını Tamir Ettirme Derneği okulun yapımı için 35000 TL bağışlamıştır MEB’NIN 55000 TL yardımı sağlanarak okulun temelleri atılmış, aynı yılın Haziran ayında işe başlanmıştır Bu çalışmalar sırasında Şücaeettin İlkokulunun önünde bulunan bir arsanın satılmasıyla elde edilen 90000 TL ile okul inşaatına başlanmıştır İnşaat, 19 Ekim 1960 tarihinde tamamlanmış ve yine o zamanki Çorlu 5 Kolordu Komutanı Tümgeneral Kemal TUNCA'NIN da katkılarıyla öğretime başlanmıştır

Okul, “ Atatürk İlköğretim Okulu” adını Çorlu Belediyesi Encümeninin kararı, İl Genel Meclisi’nin onayı üzerine almıştır 171 kız, 180 erkek olmak üzere 351 öğrenci, 7 öğretmen ve okul müdürü olmak üzere eğitim öğretime başlamıştır

Her yıl artan öğretmen ve öğrenci sayısı ile 1972-1973 eğitim öğretim yılında öğrenci sayısı 650’ye, öğretmen sayısı ise 17' ye ulaşmıştır

2000’li yıllarda Çorlu aşırı göç almıştır Reşadiye Mahallesi de bu durumdan etkilenmiş ve en çok göç alan mahallelerden biri olmuş, Okulumuzun öğrenci sayısı hızla artmıştır Hem göçler hem de 1998 yılında kesintisiz 8 yıllık eğitime geçiş yapılmasıyla birlikte eski bina yetersiz gelmeye başlamıştır Mevcut bina ile ikinci kademe öğretime geçiş mümkün olmamıştır

2003 yılında okul idaresi, okul aile birliği ve gönüllü velilerin iş birliği ile ek bina yapımı için girişimlere başlanmıştır Aynı yıl içinde resmi yazışmalar hızlandırılmış, velilerin milli eğitimle görüşmeleri de sonuç vermiş ve inşaatın yapımının Tekirdağ Valiliği tarafından o yılın programına alınması sağlanmıştır

Bina bodrum kat ve 2 kat olarak planlanmıştır Ancak okul idaresi ve velileri, Tekirdağ İl Özel İdaresi tarafından yaptırılması kararlaştırılan 8 derslikli binayı yetersiz bulmuş, ek bina derslik sayısının en az 12’ ye çıkarılması taleplerini, ilgili makamlara iletmişlerdir Gerekli izinler alınarak, protokoller imzalanarak 12 derslikli ek binanın inşaatına başlanmıştır Bina 3 katın yapımını Çorlu Kaymakamlığı, Çorlu Belediyesi, öğrenci velileri ve hayırsever vatandaşlar tarafından finanse edilmiştir Ek bina 2005/2006 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir İkinci kademe öğretime kademeli olarak geçilmiştir

Okulumuzda 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 3 müdür yardımcısı ve 44 öğretmen görev yapmaktadır Okulun temizlik işleri 6 personel tarafından yürütülmektedir

Okulun çevresinde oturan vatandaşların çoğunluğunu, 1951 yılında ve daha sonraki yıllarda Bulgaristan'dan, bir kısmı Yugoslavya'dan gelen göçmenler oluşturmaktadır Bu arada okul çevresindeki tarlalar, arsa durumuna geldiği için bu arsalara ev yapıp yerleşenlerin sayısı da bir hayli fazladır

Okulun tam güneyinde Fevzi Çakmak İlkokulu, batı tarafında da Reşadiye İlköğretim Okulu açılmış, Atatürk İlköğretim Okulu’nun öğrenci yükünü bir miktar almıştır Ancak mahallede bulunan bağ evleri ve eski tek katlı evler yıkılıp yerlerine apartmanlar yapıldığından öğrenci sayılarında bir azalma olmamıştır Mahalle aşırı göç almakta, bu durum da okula devam eden öğrencilerin sürekli olarak dolanımına neden olmaktadır

Okulumuzun bulunduğu Reşadiye Mahallesi Çorlu'nun en büyük ve günden güne de gelişmekte olan semtlerinden birisidir Bugün ortalama 40-50 bin insanın oturduğu bu mahallenin fertleri adet ve töreleriyle birbirlerine kaynaşmışlardır Nüfus yapısının memur, subay, öğretmen ve sanat dallarının her bölümünde çalışanlar olduğu gibi çoğunluğunu, işçi ve çiftçiler oluşturmaktadır

2010/2011 eğitim öğretim yılında da öğrenci sayısı 762 erkek, 690’ı kız olmak üzere 1452’ye ulaşmıştır

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberibiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

Eski 12-14-2012   #2
Kayıtsız
Icon1861

Cevap : Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

temizlik yüzde iki öğretmen yüzde 0 eğitim yüzde on
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com