Kortizona Kullananlar Solaryuma Girebilir Mi?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kortizona Kullananlar Solaryuma Girebilir Mi?

Kortizona kullananlar solaryuma girebilir mi?

Kortizon kullanıyorum Cildim çok beyaz olduğu için solaryuma girmek istiyorum ama doktorum izin vermiyor Solaryuma giremez miyim? DS/İstanbul

Kortizona solaryum yasağıBöyle bir durumda, ultraviyole ışınlarına bağlı olarak cilt altı damarları genişliyor ve kortizonun emilimi daha da artıyor Kortizonun; tansiyon ve şekeri yükseltici etkisi daha da belirginleşiyor Bu nedenle kortizon kullanan kişilerin, solaryumda kalmaları sakıncalı Güneşlenirken de ölçüyü kaçırmamaları gerekiyor Güneş ışığının altındayken koruyucu pomad kullanmaları ve kısa süreli güneşlenmeleri öneriliyor Kortizon alan kişilerin, 30 dakikada bir ılık suyla duş almaları gerekiyor Soğuk su, damarlarda kasılmalara yol açarak doku hasarlarına sebep oluyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com