Shirin Ebadi Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Shirin Ebadi Hayatı

Shirin Ebadi

Ben 1947 yılında Hemedan [kuzeybatı İran] şehir doğdu Ailem, akademisyenler ve pratik Müslümanlar Babam benim doğum zamanda Hemedan Sicil Memurluğu başkanı oldu Babam, Muhammed Ali Ebadi, ticaret hukuku, ilk öğretim elemanlarının biri, birkaç kitap yazmıştı 1993 yılında vefat etti

Şefkat ve sevgi dolu bir aile benim çocukluk geçirdi Iki kız kardeş ve bunların hepsi son derece eğitimli bir erkek kardeşi var Annem onun tüm zaman ve bizim yetiştirilmesinde bağlılık adamıştır

Ben eski bir yıl oldu ve o zamandan beri başkentte ikamet etmiş ailemle Tahran'a geldi Firuzkuhi ilköğretim okulu öğrenime başladı ve Anoshiravn Dadgar ve benim yüksek öğrenim için Rıza Şah Kebir orta dereceli okullarda devam etti Tahran Üniversitesi giriş sınavlarına oturdu ve 1965 yılında Hukuk Fakültesi'nden bir yer kazanmıştır Ben üç-ve-bir buçuk yıl içinde, hukuk diploması aldı ve hemen Adalet Bakanlığı için giriş sınavlarında oturdu Yargı altı aylık bir çıraklık döneminin ardından, Mart 1969 yılında resmen bir yargıç olarak hizmet vermeye başladı Yargıç olarak görev yaparken, benim eğitimine devam etti ve 1971 yılında Tahran Üniversitesi'nde özel hukuk alanında pekiyi derece ile doktorasını aldı

Adalet Bakanlığı pozisyonların çeşitli düzenledi 1975 yılında, ben [Tahran] City Court Tezgah 24 başkanı oldu Ben bir yargıç olarak hizmet etmiş, İran adalet tarihinin ilk kadın Inanç İslam yargıç olarak hizmet kadınların yasakladığı bu yana, Şubat 1979 yılında, İslam Devrimi'nin zaferinden sonra, ben ve diğer kadın yargıçlar, bizim mesajları işten atıldı ve büro görevleri verilmiştir Onlar bana, ben bir zamanlar başkanlık çok mahkeme katibi yaptı Hepimiz protesto etti Sonuç olarak, kendim de dahil tüm eski kadın hakimler, Adalet Bakanlığı "uzmanlar" konumuna terfi Ben artık durumun tahammül ve böylece erken emeklilik için bir istek koymak olabilir Talebim kabul edildi Barolar Birliği devriminden bu yana bir süre kapalı kalmıştı ve Yargı tarafından yönetilen bu yana, pratik hukuk benim uygulama oldu Ben, aslında, uzun yıllar boyunca evde kaldım Son olarak, 1992 yılında bir avukat lisans alma başardı ve kendi uygulama kurmak

Ben birkaç kitap yazmak için zaman işsizlik ve İran dergilerde yayınlanmış çok sayıda makale vardı Benim avukat lisans aldıktan sonra, birçok durumda savunmak için kabul etti Bazı ulusal durumda Bunların arasında, seri cinayetlerin kurbanları (Dariush ve Parvaneh Foruhar aile) ve üniversite yurt saldırı sırasında öldürüldü Ezzat Ebrahiminejad, aileleri temsil etti Ben de bazı basın ile ilgili durumlarda katıldı Çocuk istismarı da dahil olmak üzere, çok sayıda sosyal durumlarda aldı Geçenlerde Bayan Zahra Kazemi, İran'da öldürülen bir foto muhabiri annesi temsil etmek için anlaştılar

Ben de üniversitede öğretmek Her yıl, İran dışından gelen öğrencilerin bir dizi insan hakları eğitim kurslarına katılın

Evliyim Kocam bir elektrik mühendisi Biz iki kızım var Biri 23 yaşında Kanada'daki McGill Üniversitesi'nde telekomünikasyon alanında doktora eğitimine devam etmektedir 20 yaşında ve hukukun okur Tahran Üniversitesi'nde üçüncü yıl

Sosyal etkinlikler

-

UNICEF Tahran'da ofis için çeşitli araştırma projelerinde öncü

-

Çocuk Hakları Desteği, 1995 Derneği kurucularından 2000 yılına kadar derneğin başkanı, hukuk danışmanı olarak onlara yardımcı devam etmiştir Şu anda dernek 500'ü aşkın aktif üyesi var

-

Ücretsiz öğrenim, çocuk hakları ve insan hakları alanındaki çeşitli aşamalarında sağlanması

-

Dört savunma avukatları, 2001 İnsan Hakları Savunma Merkezi kurucularından Ben merkezi başkanı

-

30 üniversitede dersler ve insan haklarına ilişkin akademik konferanslar ve seminerler sağlayan İran, Fransa, Belçika, İsveç, İsviçre, İngiltere ve Amerika'da ders teslim edilmiştir

-

Birkaç gazeteci ya da ifade özgürlüğü ile ilgili olarak suçlanan veya mahkum aileleri, temsil eder Abbas Marufi, aylık Gardoun editor-in-baş (çeşitli röportajlar ve şiirler yayın için); faraj Sarkuhi (aylık Adineh editörü-in-chief Onlar Habibollah Peyman (ifade özgürlüğü makaleler ve konuşmalar teslim yazmak için) )

-

Seri cinayet kurbanlarının ailelerini temsil eden (Foruhar aile)

-

Aile, üniversite yurtlarında 9 Temmuz 1999 saldırıda öldürülen Ezzat Ebrahiminejad temsil eder

-

Arın Golshani, annesi çocuğun velayet hakkı yasasının bir sonucu olarak ayrılmış bir çocuk annesi temsil O onun üvey evinde işkence bulundu

-

Çocuklara yönelik şiddetin tüm biçimlerini yasaklayan bir yasayı onaylamaya İslami Danışma Meclisi (Meclis) önermek; yasanın derhal tartışılan ve 2002 yılının yaz aylarında bir sonucu olarak kabul edildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com