Vehbi Necip Savasan İlköğretim Okulu Yüreğir Adana

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Vehbi Necip Savasan İlköğretim Okulu Yüreğir Adana

Vehbı Necıp Savasan İlköğretim Okulu Yüreğir Adana

OKULUN AMACI : Türk Milli Eğitiminin Temel İlkeleri Doğrultusunda İlköğretim Öğrencilerine Eğitim ve Öğretim Hizmeti Vermek

MİSYONUMUZ : Okulumuza yasa ile verilen görevler doğrulusunda, zorunlu eğitim çağındaki çocuklarımıza, temel bilgi, beceri ve davranışı kazandırıp, onların ilgi ve yeteneklerine göre hayata ve üst öğrenime hazırlanmalarını, Cumhuriyetimizin temel değerlerini Milli ve manevi değerlerimiz ile evrensel insani değerleri özümsemelerini, teknolojik yeniliklerin eğitime kazandırılmasını, sürekli gelişmeyi ve öğrenmeyi ilke edinmelerini, eleştirel ve üretici düşünme becerisini kazanmalarını sağlamaktır

VİZYONUMUZ : Bilim ve teknolojideki gelişmeleri takip ederek, verdiğimiz eğitimin kalitesini gelişmiş ülke standartlarına yükseltip, ülkemizin sosyal – kültürel ve ekonomik alanda kalkınmasını gerçekleştirecek bireyler yetiştirmede; her zaman bir adım önde ilkesiyle, ulusal ve uluslar arası alanda başarılarıyla bilinen, örnek alınan, tercih ve taktir edilen, eğitim, bilim, kültür ve sanat merkezi olmaktır

OKULUN TARİHÇESİ: 1959 yılında Vehbi Necip Savaşan adındaki şahıs

okul yapım için arsayı bağışlamıştır

Okul 1961 – 1962 Eğitim-Öğretim yılında SEYHAN

Orta Okulu olarak hizmete açılmıştır

SEYHAN Orta Okulu taşındıktan sonra, VEHBİ

NECİP SAVAŞAN İLKOKULU olarak hizmete

devam etmiştir

1997- 1998 eğitim – Öğretim yılında 8 yıllık zorunlu

eğitime geçilmesiyle birlikte okulumuz VEHBİ NECİP

SAVAŞAN İLKÖĞRETİM OKULU olarak

hizmete devam etmiştir

Okulumuz 2009 yılında Yavuzlar mahallesinde yapılan

28 derslikli yeni binasına taşınarak Eğitim – Öğretime

burada devam etmektedir

OKULUN ÖZELLİĞİ: Okulumuz gündüzlü olarak NORMAL EĞİTİM ve

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 07092009 tarih ve

41282 sayılı yazısı ile KURS ve BESLENME merkezli

eğitim yapmaktadır

OKULUMUZDAKİ ETKİNLİKLER

1 Satranç Çalışma Grupları

2 Tiyatro Grubu

3 Halk Oyunları

4 Okul Dergisi

5 İzci Ekibi

6 Okul içi Sportif, Kültürel ve Sosyal Etkinlikler

7 SBS Hazırlık Kursları

8 ETÜT Çalışmaları

9 Ev Ziyaretleri

10 Veli Eğitim Seminerleri

11 Resim Çalışma Grupları

Vehbı Necıp Savasan İlköğretim Okulu Adana Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Vehbı Necıp Savasan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Vehbı Necıp Savasan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Vehbı Necıp Savasan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Vehbı Necıp Savasan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: VEHBI NECIP SAVASAN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Sinanpaşa MahKişla Cad No21

Telefon Numarası: 3223213623

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:http://vehbinecipsavasank12tr/?Lang=TR&SyfNmb=2

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com