Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
camın, değişmeler, değişmelermaddede, maddeler, maddenin, yapisindaki, yapısındaki

Maddenin Yapisindaki Değişmeler-Maddede Değişmeler,Camın Yapısındaki Maddeler Nedir?

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Maddenin Yapisindaki Değişmeler-Maddede Değişmeler,Camın Yapısındaki Maddeler Nedir?

Maddenin Yapisindaki Değişmeler-maddede değişmeler,camın yapısındaki maddeler Nedir?
Maddenin Yapisindaki Değişmeler-maddede değişmeler,camın yapısındaki maddeler Nedir?
Fiziksel değişmeler (Fiziksel olay)

Maddenin dış görünüşü ile ilgili olan değişikliklerdir
Suyun buharlaşması, buzun erimesi, şekerin suda çözünmesi, mermerin toz haline getirilmesi, camın kırılması,yumurtanın kırılması, yağmurun yağması gibi
Bu olaylarda maddenin molekül yapısı korunmaktadır

Kimyasal değişme (Kimyasal olay)

Maddenin molekül yapısında meydana gelen değişmelerdir
Hidrojen ile oksijen gazının reaksiyonundan su oluşması, kağıdın yanması, yumurtanın pişirilmesi, dinamitin patlaması, amonyum dikromatın yanması, demirin paslanması, asit ve bazın reaksiyonundan tuz oluşması gibi

Radyoaktif değişme (Radyoaktif olay)

Atomun çekirdek yapısındaki değişikliklerdir Çekirdek reaksiyonlarında atom çekirdeği bir başka atom çekirdeğine veya izotopuna dönüşebilir

Büyük atom çekirdeği parçalanarak daha küçük atom çekirdekleri oluşturur Uranyum elementinin kripton ve ksenon elementlerine parçalanması gibi
Küçük atom çekirdekleri birleşerek daha büyük atom çekirdekleri meydana getirir Hidrojen izotoplarının birleşerek He oluşturması

maddede değişmeler, camın yapısındaki maddeler, maddenin suda çözülmesi ,suyun yapısındaki atomları ,değişmeler kimya ,camın yapısındaki fiziksel değişme ,maddenin değişmeler radyoaktif değişmeler ,suyun yapısındaki atomlar, maddenin yapısındaki atomlar, şekerin yapısındaki maddeler, suyun yapısındaki maddeler, suyun yapisindaki atomlari ,demirin yapısındaki atomlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com