Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bosna, muhteşem, tartışıyor, yüzyılı

Bosna, Muhteşem Yüzyıl'ı Tartışıyor

Eski 09-03-2012   #1
VANDETTA

Bosna, Muhteşem Yüzyıl'ı Tartışıyor

Türkiye ’de zaman zaman tartışmaların odağı olan Muhteşem Yüzyıl, bu sefer Bosna Hersek ’te medyanın ilgi odağı Ülkede yayımlanan program daha ilk günden en çok izlenen dizi olurken, önceki gün ülkenin yüksek tirajlı gazetesi Dnevni Avaz, ‘Osmanlı’nın kötü fotoğrafı’ başlıklı haberiyle diziye yer verdi
Gazeteye konuşan Saraybosna Tarih Kurumu’ndan Sedad Beşliya, “Ömrünün çoğunu savaş alanında geçirmiş bir padişahın hayatının sadece haremden ibaret gösterilmesi kabul edilemez” derken, dizinin tarihsel olarak temelsiz ve hatalı olduğunu söyledi Yönetmen Süleyman Kupusoviç ise filmin kendisine ucuz Hollywood yapımlarını anımsattığını ifade ediyor

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...&CategoryID=41

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Bosna, Muhteşem Yüzyıl'ı Tartışıyor

Eski 09-03-2012   #2
karamela

diziyi beyinleriyle izlerlerse durumun öyle olmadığını anlarlardı
sadece savaş sahnesi ile işlense bu kadar izlenmezdi hiç bir savaş zamanı atlanmıyor 2 yıl süren savaşlar var 1 yada 2 hafta zaman belirtilerek kısaltılıyor hünkarın kadınlara vakti yoktu sarayda 15 yıl anca kaldı diyen zihniyet kanuninin kaç çocuğu kaç eşi olduğunu bi araştırsın o zaman sarayda değil ise bu kadar çocuk nerden çıktı kaş yaparken göz çıkarıyorlar
bir konuya daha değineyim osmanlı torunu olarak gurur duyorum keşke yıkılmasaydı yıkılma sebebi neydi hürremin çocuklarının ve diğer (bazı) sultanların ölüm şekline bi bakın hamamda cariyeyi kovalarken sabundan kayıp öldü bence padişah dönemi kanuni ile bitti diğerleri geriletti ve çöküş kaçınılmazdı

zemheride taşa taş bile kuytu olurken, sen benim başıma kar yağdırıyorsun

gölge etme, başka ihsan istemez

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-04-2012   #3
VANDETTA

:D :D

Amcamın biri boşanmayla sonuçlanan 2 evliliği oldu ve 11 çocuğu var,siz yazınca baktım Kanuni'nin 4 eşinden 17 çocuğu var,bu durumda Kanuni baya ağır kalmış,onun yerinde emicem olsaydı ve malum düzenin harem üzerindeki fikirlerine baksaydık burada bir bölükten bahsediyor olurduk şimdi:D:D

Gerçi onlar kelle uçurmaktan fırsat bulamamışlardır,ohh bee dedim rahatladım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-08-2012   #4
karamela

Alıntı:
VANDETTA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
:D :D

Amcamın biri boşanmayla sonuçlanan 2 evliliği oldu ve 11 çocuğu var,siz yazınca baktım Kanuni'nin 4 eşinden 17 çocuğu var,bu durumda Kanuni baya ağır kalmış,onun yerinde emicem olsaydı ve malum düzenin harem üzerindeki fikirlerine baksaydık burada bir bölükten bahsediyor olurduk şimdi:D:D

Gerçi onlar kelle uçurmaktan fırsat bulamamışlardır,ohh bee dedim rahatladım
savunduğum dizi değil zaten renkdaşım dizide de esinlenerek yapılmış yazması hani birebir tarihi aramaları saçma sadece uyarlama

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com