ForumSinsi - 2006 Yılından Beri

ForumSinsi - 2006 Yılından Beri (http://forumsinsi.com/index.php)
-   İslami Genel Konular (http://forumsinsi.com/forumdisplay.php?f=324)
-   -   Haftanın Ayetleri (http://forumsinsi.com/showthread.php?t=31931)

Berna 02-08-2008 03:18 PM

Cevap : Haftanın Ayetleri

" Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde kullarım da benim davetime uysunlar ve Bana inansınlar ki doğru yolu bulalar. "

" Öyle ise siz beni (ibadetle) anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin; sakın bana nankörlük etmeyin!
Ey iman edenler! Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin. Çünkü Allah muhakkak sabredenlerle beraberdir. "

Bakara 186-152-153

Berna 02-14-2008 10:10 PM

" Onlar ki, oyunu ve eğlenceyi kendilerine din edindiler ve o dünya hayatı kendilerini aldattı. Onlar bu günlerine kavuşacaklarını nasıl unuttular ve ayetlerimizi nasıl inkar ettilerse, Biz de bu gün onları unutacağız.
Gerçekten Biz onlara öyle bir kitap gönderdik ki, iman edecek bir kavme bir hidayet ve rahmet olmak için tam bir ilim üzere fasıl fasıl ayırdık. "

Araf 51-52

Berna 02-23-2008 08:28 PM

"İnsanın başına bir sıkıntı gelince,Rabbine yönelerek O'na yalvarır.Sonra Allah kendisinden ona bir nimet verince,önceden yalvarmış olduğunu unutur.Allah'ın yolundan saptırmak için O'na
eşler koşar.(Ey Muhammed)De ki: Küfrünle biraz eğlenedur;çünkü sen,muhakkak cehennem ehlindensin."
"Zümer Suresi 8. ayet"

Berna 02-23-2008 08:34 PM

"Yoksa geceleyin secde ederek ve kıyamda durarak ibadet eden,ahiretten çekinen ve Rabbinin rahmetini dileyen kimse (o inkarcı gibi)midir? (Resulum) De ki:Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?Doğrusu ancak akıl sahipleri bunları hakkıyla düşünür.
"Zümer suresi 9. ayet"

Şengül Şirin 02-23-2008 10:41 PM

teşekkürler berna.

Berna 02-29-2008 09:55 PM

İman eden kullarıma söyle:Namazlarını dosdoğru kılsınlar,kendisinde ne alış-veriş,ne de dostluk bulunan bir gün gelmeden önce,kendilerine verdiğimiz rızıklardan (Allah için) gizli açık harcasınlar.

İbrahim suresi 31. ayet

Berna 02-29-2008 09:59 PM

O size istediğiniz herşeyden verdi.Allah'ın nimetini sayacak olsanız sayamazsınız.Doğrusu insan çok zalim,çok nankördür!
İbrahim suresi 34. ayet

inci_tanesi 03-09-2008 07:50 PM

ayetlerin içn çok saol bernacığım..
inan bana en beğendiğim konulardan biri :))
tşkrlr

Şengül Şirin 03-09-2008 08:48 PM

İNSAN NE KADAR ÖLÜMDEN KORUNMAYA ÇALIŞSA DA HİÇ BEKLEMEDİĞİ BİR ANDA ÖLÜME YAKALANABİLİR

De ki: �Eğer ölümden veya öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçış size kesin olarak bir yarar sağlamaz; böyle olsa bile, pek az (bir zaman) dışında metalanıp-yararlandırılmazsınız.� (Ahzab Suresi, 16)
Kıyamet saatinin bilgisi, şüphesiz Allah�ın katındadır. Yağmuru yağdırır; rahimlerde olanı bilir. Hiç kimse, yarın ne kazanacağını bilmez. Hiç kimse de, hangi yerde öleceğini bilmez. Hiç şüphesiz Allah bilendir, haberdârdır. (Lokman Suresi, 34)
Her nerede olursanız, ölüm sizi bulur; yüksekçe yerlerde tahkim edilmiş şatolarda olsanız bile.1 Onlara bir iyilik dokunsa: �Bu, Allah�tandır� derler; onlara bir kötülük dokunsa: �Bu sendendir� derler. De ki: �Tümü Allah�tandır.� Fakat, ne oluyor ki bu topluluğa, hiç bir sözü anlamaya çalışmıyorlarş (Nisa Suresi, 78)
De ki: �Elbette sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, şüphesiz sizinle karşılaşıp-buluşacaktır. Sonra gaybı da, müşahede edilebileni de bilen (Allah)a döndürüleceksiniz; O da size yaptıklarınızı haber verecektir.� (Cum�a Suresi, 8)

fatmanur 05-04-2008 03:00 PM

Rahman ve Rahim olan ALLAHIN adı ile:
”şayet biz bu Kuranı bir dağa indirseydik,ALLAH korkusundan onu baş eğmiş,parça parça olmuş görürdün.Bu misalleri düşünsünler diye insanlara veriyoruz.”(haşr,21)

FBMH1907 05-04-2008 05:39 PM

çok güsel teşekkrler paylaşım içn canımm

jasmine 05-04-2008 06:07 PM

[quote=berna;164296]"De ki: Bu kitap Allah'tan başkasına ibadet etmemeniz için indirildi.Şüphesiz ki ben, Onun tarafından size gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim"
HUD - 2

"De ki: Ey insanlar! Size Rabbinizden Hak Kuran gelmiştir.Artık kim doğru yola gelirse, ancak kendisi için gelecektir.Kim de saparsa, o da ancak kendi aleyhine sapacaktır.Ben sizin üzerinize vekil değilim, sadece tebliğ etmekle memurum."
YUNUS - 108
paylaşımın için tşkler bernaaa

meLankoLik_asaLet 07-19-2008 12:06 PM

:::::::::::::::::::::::::::::
HAFTANIN KURÂN ÂYETİ
:::::::::::::::::::::::::::::

بســــــــــــــــــــــــــــــــم الله الرحمن الرحــيــم
Faiz yiyenler, ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, “Alış veriş de faiz gibidir” demelerinden dolayıdır. Oysa Allah alışverişi helal, faizi haram kılmıştır. Bundan böyle kime Rabbinden bir öğüt gelir de (o öğüte uyarak) faizden vazgeçerse, artık önceden aldığı onun olur. Durumu da Allah’a kalmıştır. (Allah onu affeder.) Kim tekrar (faize) dönerse, işte onlar cehennemliklerdir. Orada ebedi kalacaklardır.

Allah, faiz malını mahveder, sadakaları71 ise artırır (bereketlendirir). Allah hiçbir günahkâr nankörü sevmez.

Şüphesiz iman edip salih ameller işleyen, namazı dosdoğru kılan ve zekatı verenlerin mükafatları Rableri katındadır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır.

Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakının ve eğer gerçekten iman etmiş kimselerseniz, faizden geriye kalanı bırakın.

(Bakara 275-278)

sudenaz 07-27-2008 03:10 PM

hepinizin ayetleri çok güzel ve anlamlıydı ama bişey söylemek istiyorum fatmanur ben o ayteti sen dedikden sonra ne kadar okursam okuyum çözemiyorum iç içe girmiş şifreler gibi sanki kafamda bi türlü açıklığa kavuşturamadım yardımcı olursan sevinirim bu arada arkadaşlar peygamber efendimizin(s.a.v)sürekli durup durup okuduğu bi ayetdir üzerinde çok düşündüğü bi ayettir malesef ben çözemedim yardımını bekliyorum fatmanur veya diğer arkadaşlarım=)

meLankoLik_asaLet 02-15-2009 11:45 PM

Ey iman edenler! Bir topluluk bir diğerini alaya almasın. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da diğer kadınları alaya almasın. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Birbirinizi karalamayın, birbirinizi (kötü) lakaplarla çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir namdır! Kim de tövbe etmezse, işte onlar zâlimlerin ta kendileridir.
(Hucurat Suresi, Ayet 11)