Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Özel Günler ve Tebrikler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anneler, günü

Anneler Günü

Eski 05-12-2007   #1
90burcu
icon110

Anneler Günü

'Anneler Günü'nde bir öpücük, bir şiir yeter ama hediyelerle kutlamak isteyenlere özel hediye paketleri de mevcut

Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgi denince akla ilk gelen annelerimizi, Anneler Günü'nde şiir okuyarak da mutlu etmek mümkün

Her yıl ''Anneler Günü'' yaklaştığında yaşı ne olursa olsun tüm çocukları bir telaş sarıyor Hediyelerle ya da telefonla arayarak annelerin bu gününü kutlamak mümkün Maddi değeri yüksek olan hediyelerin yanı sıra annelerimizi, ellerini öperek, bir çiçek ya da bir şiir okuyarak da mutlu edebiliriz

Ali Hakan Düz'ün Türk Dili Edebiyat Dergisi'nde yayınlanan ''Anne'' adlı şiirinde, duygular şöyle dizelere dökülüyor:

''Var mı onun gibisi, var mı söyle/ Uyursun başucunda o bekler/ Üşürsün, üstünü örten vefalım/ Hastalansan o hastalanır sanki/ Seninle ağlar, seninle güler Var mı onun gibisi, var mı söyle/ Senden ne mal ister, ne mülk/ Arada bir hatırlasan yeter/ Dünyaları verirsin ona, ANNEN'e/ Unutmaz da bir çiçekle gidersen Var mı onun gibisi, var mı söyle/ Taşır seni dokuz ay, karnı burnunda/ Geceleri bölünür, uykusuz kalır/ Yıllar yılı kovalar zamansız/ Saçlarına ak düşer vefalımın/ Var mı onun gibisi, var mı söyle

"ANNEME MEKTUP''

Necip Fazıl Kısakürek de ''Anneme Mektup'' şiirinde duygularını şöyle ifade ediyor:

''Ben bu gurbet ile düştüm düşeli/ Her gün biraz daha süzülmekteyim/ Her gece, içinde mermer döşeli/ Bir soğuk yatakta büzülmekteyim/ Böylece bir lahza kaldığım zaman/ Geceyi koynuma aldığım zaman/ Gözlerim kapanıp daldığım zaman/ Yeniden yollara düzülmekteyim/ Son günüm yaklaştı görünesiye/ Kalmadı bir adım yol ileriye/ Yüzünü görmeden ölürsem diye/ Üzülmekteyim ben, üzülmekteyim''

HEDİYE İLE KUTLAMAK İSTEYENLERE

Ancak yine de Anneler Günü'nü hediyelerle kutlamak isteyenler için de alışveriş merkezleri ve mağazalar çeşitli seçenekler sunuyor

Fiyatları 13-70 milyon arasında değişen fular ya da eşarp, farklı fiyatlarda satışta olan mutfak robotu, tost makinesi gibi elektrikli ev aletleri, üzerinde ''Canım Anneme'' yazan 80 YTL'den satışa sunulan yatak örtüsü, 821 YTL'ye satılan 14 ayar pırlanta kolye, içerisine dilerseniz annenizle olan fotoğrafınızı koyduğunuz gümüş çerçeve hediye edebilirsiniz

Ayrıca herkes kendi annesinin ihtiyaçlarına göre de bir hediye seçebilir

ANNELER GÜNÜ

Philedelphia'da yaşayan Ana Jarvis adındaki genç kız, annesinin ölüm yıl dönümü olan Mayıs ayının ikinci pazarının ABD'nin tüm eyaletlerinde ''Anneler Günü'' olarak kutlanmasını istemiş Jarvis'in gösterdiği gayret 1911 yılında sonucunu vermiş ve her yıl Mayıs ayının ikinci pazar gününün ABD'nin tüm eyaletlerinde ''Anneler Günü'' olarak kutlanması hükümet kararıyla kesinleşmişti

Türkiye'de de 1955 yılından bu yana Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü olarak kutlanıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-12-2007   #2
tatia27

bende başta kendi annem olmak üzere,anne olduklarını bildigim şengül ve puslunun ayrıca tüm annelerin gününü kutluyorum

konu için tşklr

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-12-2007   #3
angelesdream
Icon7

tüm annelerin ,anne gibi hisseden bayanların, ufak bir çocuğa minicikte olsa emeği geçmiş kadınlarımızın anneler gününü kutluyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-12-2007   #4
speed

başta annem olmak üzere tüm annelerin anneler günü kutlu olsun cocuklarıyla güzel yıllar geçirmeleri dileğiyle
tşkkürler burcu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com