Muhteşem İhanet (Muhteşem Yüzyıl)

Eski 01-05-2011   #1
VANDETTA

Muhteşem İhanet (Muhteşem Yüzyıl)

Yakında gösterime girecek olan ve tarihini çarpıtmakta bu kadar ahlaksızca hareket eden show tv'deki ''muhteşem yüzyıl'' adlı dizi,tarihini ve kültürüne bir milletin ne denli ihanet içerisinde olabileceğinin kanıtı gibi boy göstermeye hazırlanıyor
Senaryosunu Meral Okay'ın yazdığı ''Muhteşem Yüzyıl'' adlı dizinin yayımlanan ilk fragmanın da,dizinin cariye kadınları ve Kanuni Sultan Süleyman arasındaki ilişkilerin irdeleneceği izlenimi verilmektedirÜzerinde bu denli fazla yorumların yapıldığı ve hakkında çok az bir bilgiye sahip olunan cariyelik hakkında elde edilen bilgilerin nereden alınıp ne şekilde değerlendirildiği ise bir muammadırDünyanın ''Muhteşem Süleyman'' olarak adlandırdığı Kanuni,Osmanlı Devleti'nin onuncu sultanı ve İslam Halifelerinin yetmişbeşincisidirDöneminde kanunları düzeleyip ek kanunlar yapması üzerine ''Kanuni'' lakabını almıştırKanuni Sultan Süleyman hakkında bilgi edinmek isteyenler aşağıdaki videoyu izleyebilecekleri gibi,Harem ya da cariyelik hakkında bilgi almak isteyenler ise Osmanlı'da Gerçek Harem Bize Anlatılanlarla Tam Bir Çelişki İçerisindedir adlı makaledeki objektif yabancıların konuyla ilgili açıklamalarını kaynaklarıyla birlikte okuyabilirler
Reyting uğruna yayımlanan dizilerle Türk aile yapısını deforme eden TV programlarına dünyanın ''Muhteşem Süleyman'' olarak adlandırdığı Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatını konu alan ''Muhteşem Yüzyıl'' adlı dizi eklendiTarihi gerçeklikle hiçbir ilgisi olmayan dizide,Kanuni kadın ve şehvet düşkünü olarak lanse ediliyor,hükümdarlığı sırasında 13 kez sefer düzenleyen Kanuni'ye yazarın ''bilinç altındaki sapıklıklarının'' ithaf edilmesi ne TV yayımcılığıyla ne de tarihimizle bağdaşmamaktadırBundan daha kötüsü ise bu üzücü projeye imza atanların Türk kimliği taşımasıdır
Programın yayımlanmasıyla birlikte aşağıda vereceğimiz telefon,e-mail ve fax yoluyla dizinin gösterimden kaldırılması için şikayette bulunmak,tarihini ve kültürünü seven her bireyin görevi olmalıdırUnutmayalım ki,bugün sessiz kaldığımız yanlış durumlar bundan ikiyüz sene sonra doğru olarak kabul edilecektir:
Şikayette bulunabileceğiniz telefon ve fakslar:
Show Tv Tel : +90 212 355 01 01 +90 212 355 01 01
Show Tv Fax: +90 212 280 63 02
Show Tv E-mail: info@showtvnetcom
Yapabileceklerimiz bununla sınırlı değil,söz konusu dizinin kanalında yayınlanmasına izin veren Mehmet Emin Karamehmet'in sahibi ve ortağı bulunduğu diğer firmaları da boykot etmeliyiz:

5 Ocak'ta gösterime girecek olan dizinin fragmanı;
Kanuni Sultan Süleyman Belgeseli;

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Muhteşem İhanet (Muhteşem Yüzyıl)

Eski 01-06-2011   #2
delishhhh

evet diziyi iki defa izledim içler acısı bir yapım olmuş zaten bizim ülkemizdeki yayın kuruluşlarının huyu değilmidir bu yapılanları değilde, yapılmayanları göstermek reyting uğruna şanlı tarihimizi erotizmle harmanlayıp sürmüşler ekrana
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2011   #3
peri

ya arkadaşlar bende izledim inanın şok olmuş durumdayım
Ben böyle beklemydum
sank koca padişahın hayatı harem odasında bağlıydı ben beğenmedim

Seviyorum demek önce onsuz olmayı kabullenmektir
Varlığı armağansa yokluğu ceza deği
Varlığının değerini bilmektir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-03-2011   #4
detay

bende izliorum çarpıtılmadı ise güzel bi dizi
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-10-2011   #5
dejavu2009

Ben bu diziyi hiç izlemedim Asla izlememde Çünkü ilgi alanıma girmiyor

Bence çok abartılıyor Ama bu işin reklam müdürünü ve bu diziyi yazanı tebrik etmek istiyorum çünkü ancak kötü reklamla bu kadar iyi bir iş başarılır

Gelelim konusuna şimdi gerçekleri gizliyemezsin Doğru olan neyse ortaya çıkar

1 Osmanlı Haremi dünyada bir ekoldür

böyle bir ekolü günümüz belden altı ziyniyetle çalışan dizi mantığının nasıl kullanmasını bekliyordunuz?

2 Bu harem Sultana aittir

şimdi dizi çekenlerin günümüz mantığını anladıysanız Harem ve Sultan ilişkisini nasıl kuracakları konusunda hemfikirsinizdir umarım Yani anladığınızı varsayıyorum Yani adam hayatında hiçbir kadınla ilişki yaşamadı mı? ( Olur mu öyle şey; Koskoca Sultan kadınlarla halvet olur mu? nerede görülmüş nerede duyulmuş? efendim siz deli misiniz? ) Aslında bu bilinçaltının cevabıdır O da insan onunda fizyolojik ihtiyaçları var Sırf senin gönlün olsun diye bu konumdaki insan hiçbirşey yapmamış olsun mu? Bu kadar basitleşmeyin
Doğru cevap:
"herhalde yaşadı" dediğinizi duyar gibi oldum Bir sultanın hayatından bu anları diziler cımbızla çekip hergün varsayar gayet normaldir

3 Her dizi ticari kaygı taşır

Ticari kaygı dururken gerçekleri kim ne yapsın Hal böyle iken; İnsanlara en çok ihtiyacı veya ilgi duydukları olan bir şeyi sunarsanız insanlar sizi izler

bu işler böyle yürür

4 Bir DİZİ'yi hangi mantıkla izlersin
Bu belgesel, biyografi, tarihi veya bilmsel içerikli bir şey değil Doğruları aynen aktarmak zorunda değildir Ya da doğru Tarihi anlatmasını bekleyemezsin Çünkü öyle bir hakkın yok Diziyi izlemezsin, tavsiye etmezsin yapabileceğin ancak bu kadardır ya da Tarihimiz hakkında bu tür dizi çekimlerini yasaklayan bir yasa koyarsın olur biter

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-12-2011   #6
karamela

1bölümünden beri izlerim ve çarşamba günü servis dışıyım
ben şunu ifade etmek istiyorum bu dizi sizin düşündüğünüz gibi sadece haremde çekilen bir dizi değil sadece zamanı çok uzatmıyorlar savaşları tek tek gösteriyor kaç şehit verdiğimizi kaç kişinin öldürüldüğünü savaşın ne kadar sürdüğünü tek tek anlatmakta neden sadece o boyuta takılıyorsunuz anlamıyorum

zemheride taşa taş bile kuytu olurken, sen benim başıma kar yağdırıyorsun

gölge etme, başka ihsan istemez

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-13-2011   #7
VANDETTA

Eskiden yaptıkları programlar yüzünden TV kanallarına kızardım,bugün kız(a)mıyorum,çünkü kanallar arz ve talepe göre dizi,program yapıyorlar,aşkı memnunun tavan yaptığı bir ülkede milletin pisikolojisini anlamak hiçte zor değilKeşke tarihimize malolmuş kişileri bu durumun dışında bıraksalar
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-13-2011   #8
karamela

tarih filmleri hata kabul etmiyor haklısınız
zira şunu gözardı etmezsek sorun olmaz tarihi bilip izlemek birde tarihi dizeden öğrenmek
tarihi bilip izleyince zaten hatalar çıkıyor ortaya osmanlı nesli olarak arşivlerimiz çok zengin bilgiyi diziden edinmekten kaçınmalı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-29-2012   #9
JOKER

Bende biraz izlemiştim diziyi o kadar abartılmamış bence ve izlediklerimin büyük bir bölümününde yaşandığına eminim, fakat denildiği gibi bazı konuların üzerine reyting kaygısından dolayı fazla eğililmiş ve abartılmış olabilir buda çok normal, yani burda tarihi karalama gibi birşey söz konusu değil, bunlar hep yaşanmış şeyler, bunların gün ışığına çıkmış olması neden bazı çevreleri rahazsız eder anlamışta değilim, beğenmediysen eleştir izleme, şikayet edip kapattırmak ne demekmiş gerçekleri görmekten bu kadarmı korkuyorsunuz bu nasıl mantık :D Osmanlı imparatorluğunda harem beğensende beğenmesende buna yakın bişi, sultanlar entrikalar herzaman vardı, yani olan şeyler bunlar, nerdeyse Kanuninin eli kadın eline değmemiştir sadece seferi çıkıp fetih yapmıştır diyecek zihniyetler var sadece gülüyorum:D

geçen gün FETİH filmine gittim gerçekten süper bişi yapmışlar bizim bu kadar güzel film yapabildiğimizi bilmiyordum gurur duydum darısı sonraki filmlere,
sonuç olarak tarih zaten belli kitaplarda yazıyo ama bunu filme yada sinemaya taşırken gerçkten ne kadar uzaklaştığındır ben bu diziyi gayet başarılı buluyorum
bu kadar tepki aldığına göre gayet başarılı

Why so serious?

JOKER
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com