Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çevirgel, duası

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

SCARRED Nickli Üyeden Alıntı

Çevirgel Duası

Gideni getirmek için bir dua Kolay bulunmuyor; paylaşmak istedim İnternette bir tek yerde gördüm fakat kopyalayan arkadaş birkaç imla hatası yapmıştı Düzeltilmiş hali aşağıdadır

Deneyen ve faydasını göreniniz var mıdır bilmiyorum, ama bu dua birçok kişinin dilindedir Aynı "ya Vedûd" zikri gibi Çevirgel de halka mal olmuş isimlerden

Faydası yediye tamamlanınca görülüyor bildiğim kadarı ile: abdestli olarak (ve başta istenirse niyet ederek) yedi kez okunuyor Ya yedi gün (erkekler için gece) üstüste, ya da yedi Cuma peşpeşe okunuyor Okumaya başlamadan 2 rekat namaz kılmanın etkiyi arttıracağını duydum

Dua metnindeki "Filanca"nın yerine dönmesi istenen kişinin adının geleceğini söylememe gerek yok sanırım Bunun bir iyisi mümkünse anne adını da katarak "'dan doğma " olarak telaffuz etmektir (Tabii bu kesinleştirme, baştaki niyet etme kısmı için de geçerli)

Buyurun:

Bismillahirrahmanirrahîm

Elhamdülillâhi leke ya Allahü Filanca'nın gönlünü bana dost kıl
Elhamdülillâhi ya Allahü yine Filanca'nın gönlünü çevirgel
Bihakkı Lâilâhe illallahü Muhammedin Resulullahi Yarab, sen ol Şan'ı büyük Allah, sen ki yedi kat yerleri ve gökleri yarattın: Yarab senin izzetin hürmeti için Filanca'nın gönlünü ve canını ve yedi kat endamını ve iradesini ve kararını bana çevirgel, gayrilerinden gönlünü ayırgil
Ahiyyen şerahiyyen asbavüsin bihürmeti Hızır Aleyhisselâm Filanca'nın gönlünü bana dost kılıvergil

Eğer uyur ise uyandır Eğer durur ise doğru getürgel Benim aşkımdan bikarar kılıvergil İlahi bihürmeti hüvelhayyü kayyum Lâilâhe illâ hüve bikarar kılıvergil
İlâhî senin bin bir adın hürmeti için doksandokuz esmaül-hüsna hürmeti için bizi sevindirgil Bihürmeti Tevrat ve bihürmeti Zebur ve bihürmeti İncil ve bîhürmeti fürkanil azimi ve Kur'ân-ı Kerim

Ve bihürmeti suhufi İdris Aleyhisselâm
Ve bihürmeti Âdem Aleyhisselâm
Ve bihürmeti İmanil mü'minin velmüslimin ve bihürmeti Cemiil enbiyai vel mürselin

İlâhi senin lûtfun için ve senin in'amın için ve senin ihsanın için
İlâhi nuriyyet sözleri ve kelimeleri harfleri hürmeti için ve rukûda ve sucûdda evkati hamsede ve Ramazan ayında çekilen tesbihler hürmeti için

Ve sübhanekallahümme ve bihamdike ve ebced harfleri hürmeti için ve duai Kunut ve duai Teşehhüd hürmeti için Filanca'nın gönlünü canını ve aşkını ve muhabbetini bana çevirgel, sen rest getirgil

Bihürmeti Âdem Safiyullah, ve bihürmeti Nuh Neciyyullah, ve bihürmeti İbrahim Halilullah, ve bihürmeti Musa Kelîmullah, ve bihürmeti İsa Ruhullah, ve bihürmeti Yusuf Sıddîkullah, ve bihürmeti Muhammed Mustafa Sallâllahü Aleyhi Vesellem Habibullah, İlâhî yüz yirmi dört bin Peygamberler hürmeti için Filanca'nın gönlünü ve canını ve aklını ve fikrini bana dost ve benim aşkımdan bikarar kılıvergil

Muhammed Mustafa ve Habibilmürteza velmücteba ya mabud ya Mahmud ya Mennanü ya Hannanü ya Deyyanü ya Hayyü ya Kayyümü ya Cebarrü

İlâhi yüz yirmi dört bin enbiyai velmürselin ve evliyalar hürmeti için Filanca'nın gönlünü bana çevirgil

İlâhi Musa Aleyhisselâm'ın iki gözü ve yüzü hürmeti için, esrarı Muhammed ve Muhammedin gövdesi ve savmı ravzası ve hilyesi ve beratı ve miracı ve kıyamı ve kuûdi ve sucûdi ve gaziler hakkı için, İlâhi mü’minin velmü’minat velmüslimine velmüslimati hürmeti için, İlâhi müşfik gönüller hürmeti için, Filanca'nın aklına, Filanca'nın gönlüne ve gözüne beni şirin ve mahmud kılıvergil

Ya gani ya mugnî bihürmeti kitabı malûm zemekanide ise bikarar kılıvergil

İlâhi senin sırrın için, ve sübhani devrani hürmeti için, İlâhi zinnuni dısrî ve fethi Mehdi Musallî ve Ahmed Tugranî ve meşari selem hürmeti için, İlâhi Ma’ruf Kerhi ve Cüneydi Bağdadi hürmeti için, İlâhi Şeyh Şibli ve İmamı Gazalî hürmeti için, İlâhî Abdülmutasıl, İlâhi ibni Hallaç Mansur ve Hace Ebulleys ve Veyselkaranî ve Şeyh Muhammed hürmeti için, İlâhi Hasan Basri ve Hadibi Acemi hürmeti için İlâhi imanlı kullar âbidler ve sadıklar ve mü’minler hürmeti için sen bendenin hacetini reva eyle bihürmeti innema emruhu iza erade şeyen en yekule lehu künfeyekünu

Fesubhanellezi biyedihi melekütü külli şeyin ve ileyhi türceun İlâhi yevme leyenfa malûm velâ benune illâ men etellahe bikalbin selîmi

Bihürmeti hazihil, âyetil kerim Filanca'nın gönlünü ve canını bana çevirgil ve kalbini gayrilerden ayırgil

İlâhi cümle hâlâik arasında ve has ve âm arasında sözüm makbul ve âlem halkını bana müsehhar eyleyüp ve beni şirin ve halîm kuvvetli ve hürmetli ve cemi mü’minler arasında hub eyle

Bihürmeti Ebû Bekir, Ömer, Osman, Ali rıdvanullahi teâlâ aleyhim ecmain İlâhi bihürmeti Hızır, İlyas, Hamza ve Abbas ya müsebbibel esbab ya müfetti halevbab ya kadiyelhâcati ya mukilel’aserati ya mukallibelkülibi vel ebsar, Filanca'nın gönlünü bana dost kılıvergil

Ya ilâhel’evveline velâhirine İyyake na’budu ve iyyake nestein Ve bihürmeti Sübhühun Kuddusün rabbüna ve rabbülmelâiketi verruha

Ve bihürmeti Cebraile ve Mikâile ve İsrafile ve Azraile aleyhimüsselâmü ve bi hürmeti Mekkete ve Medinete şerrefehummellahü teâla ve bihürmeti kâf ha ya ayın sad ve ha mim ayin sin kaf ve bihürmeti Yasin ve Kur’anil Hakim inneke leminelmürselîne Âlâ, sıratin müstekimin

Ve bihürmeti sümmün hükmün ümyün fehüm lâ ya’lemune Sümmün hükmün ümyün fehüm lâ yesmeune Sümmün hükmün üymün fehüm lâ yübsirune

Ve bihürmeti femen kâne minkum maridan evbihi ezen min re’sihi fefidyetün min siyamin ve sadakatin evnüsü kin fe’iza emintüm femen temettea bil’umreti ilelhacci

Bismillâhirrahmanirrahîm

Rabbiğfirli ve hebli min ledünke rahmeten inneke entel vehhabu Birahmetike ya erhamerrahimine Vel’hamdülillâhi rabbil’âlemine

Sayın arkadaşım yazınızın başında sanırım 7 kere okunursa sayılıyor anlamında bir şeyler yazmış ve duaya başlamışsınızkopyalayan arkadaşın bazı hatalarını düzelltim demişsiniz bu daben oluyorum galibaSağolunuz ama bu duayı sizde etrafta yazılan dualardan almış yazmışsınızyinede sağolunuz Bu duanın özelliği:1Asla büyü vs değildir hiç peygamber isimleri arada yazan Ayetel kürsi ve yığınla mübarek isimlerle büyü olurmu maazallah insan çarpılıverir2Çevirgel mutlaka ve mutlaka abdest alınarak okunacak temiz elbiseli olacaksınız odada kimse olmayacak kıbleye döneceksiniz 1 kere okuyup canı gönülden duanızı yapacaksınızbitireceksiniz sayısı 1 kezdir310 gün sonra falan tekrarlayabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

vega Nickli Üyeden Alıntı

92 sayfayı baştan sona okudumben bir sene önce eşimdem ayrıldımmajör depresyona yakalandımhiç uyumuyordum günde yarım saat antidepresan ve zopix kullandımbu sıralarda arkadaşım beni bulunduğumuz yerdeki bir hocaya götürdühocayı tanıyordum ama bu işleri yaptığını bilmiyordumhoca dedilen kadın aslında büyücüydüanne isimlerimizi aldı yarın gel dedi ertesi gün gittiğimde a dan z ye herşeyi doğru olarak anlattıve bana inanmayacaksın ama dedi herşey paradan kaynaklanıyor dedi ve ilerde birinden birşey duyup bana inanacaksın dedi dediği gibide oldu

neyse biz başladık kaşık büyüsü yaptırmaya bunun yanında 3 uygulama daha yaptıbana dediki bu işler inanmaktan geçer kalbini çürükletirsen tutmaz dediama ben inanmamıştım41 gün içinde seninle mutlaka irtibata geçer dedibaşladık beklemeyebu arada kadının yanına hergün gidiyordumoğluda arkadaşımdı zatenbelki inanmassınız ama günde en az 5 kişi geliyordu büyü için bozdurmak içinkimisi hediyeler getiriyordu istediği olduğu içinbüyü konusunda baya bir bilgi sahibi oldum

kadının dediği gibi eşim beni 41gün aradıağlamaya başladı iki saat konuştuk kadının dediği herşey doğru çıktıherşeyi ben mahvettim benim suçum dediben bir karar aldım ve asla geri dönmeyeceğim dediarayanlar mutlaka bir bahane ile arıyor bunu unutmayınherşey tam düzelecekken ailesi yine devreye girdi ve bir anda herşey eski halini aldıo gün büyüye tövbe ettim ve bir daha asla uğraşmadımama büyü hakkındada oldukca bir bilgiye sahip oldum

şimdi kuran ayetleri var bunun neresi büyü diyenler aldanmasın büyüde de kuran ayetleri kullanılıyor ve cinleri birşey yapmaya zorluyorlarama bu çevirgel duası asla büyü değil rahatlıkla okuyabilirsinizzaten bizim aramızda büyü yapabilecek kimsede yoktursakın denemeyin çarpılırsınız

bu arada biz anlaşmalı boşandık sofilerin yanına gidip geliyordum başanmadan önce misafir olarak biri gelmişti durumu anlattım bana bir dua verdi iki rekat namaz kıl bu duayı oku ve rüyannda ne görmek istediğini niyet et kimseyle konuşmadan uyu dedidediği gibi yaptımbizim gelceğimiz ne olacak diye niyet ettimrüyamda tekrar evlendiğimizi gördümbeyaz gelinlik giymiş tekrar evleniyorduk

arkadaşlar ben bunlrı neden yaptım derseniz insan ilerde acaba şunuda yapsaydım olurmuydu dememek için herseyi yaptımbırakın giden gitsin diyenlere aldanmayın aşk kolay yakalanan bir duygu değil eğer seviyorsanız elinizden geleni yapın büyü hariç tabibu duayıda okuyun ama kesinlikle inanarak okuyunayrıca bu dua ile gelmesi yeterli değil bencekalmasınıda sağlayacak birşeyler yapmak gerekir

üzücü şeyler yaşamışzınıöncelikle geçmiş olsun kardeşim
büyü yaptırmışsnız yanlış ve günah olduğunu anlayıp tövbe etmişsiniz maşaAllah buna sevindim
ama birde demişsinizki ''bırakın giden gitsin diyenlere aldanmayın '' böyle demişsinizama sizde birçok çey yapmışsınız,hatta büyü bilepeki geri döndümü,yeniden kavuştunuzmu ? hayır
onun için olmayan bişeyi fazla zorlmamak gerekiorAllah'tan hayırlsını dilemeliyizhayırlıysa nasip et değilse daha hayırlılarını karşıma çıkar diye dua etmeliyiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

[QUOTE=dark_angel;2727683]büyü kategorisine girdigi icin Allah rasulu;büyü yapan ve yaptiran cehennemliktir dedigi icin bizede müslüman olarak diger müslüman kardesimizi cehennem atesinde düsmemesi icin vede zararina ugramamasi icin uyarmak, günaha günah demek farzdir ki bu insanoglunun serbest iradesine hükmedip geri getiriyorsa büyü alanina girmis olur Biz günah olana günah deriz yapan ister yapar ister yapmaz o ayir mesele bizi alakadar etmez biz günah demekle kimsenin iradesine hükmetmiyoruz Yoksa günah demek günah oldugunu bilmekmi rahatsiz ediyor sizi?

Elbetteki bir müslüman diger müslümani günaha girmemesi icin uyarmali, dedigine kesinlikle katiliyorum Fatak bu cevir gel duasinin büyü oldugundan eminmisin ? Nasil vardin bu kaniya ? Okudugum ve anladigim kadariyla sadece Allah tan Peygamberler Hatrina Kurani kerim, Melekler, Evliyalar cekilen tespihler ve okunan esmalar hatrina istenilen esin kendisine dönmesi isteniliyor Herhangi birinden, seytandan yada cinlerden degil Allah tan isteniliyor Ayrica burda herhangi bisey yakma gömme asma suya atma vs gibi biseyde yokki uygulamasinda insan büyüdür gibi bir düsünceye kapilsin Esinin yada sevdiginin geri dönmesini isteyen biri bu duayi okumasada icinde gecen sözleri söylüyor zaten misal sevdiginin kendisine dönmesini kendisini sevmesi gibi Bu cevirgel duasida ondan ibaret bence Ayrica icinde yasin suresinin son iki ayetide kecmekte Bence güzel bir dua Yalniz büyü oldugunu günah oldugunu idda edenlerin nasil bu kaniya vardiklarini merak ettigimden yaziyorum selamtele arkadaslar

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

büyü kategorisine girdigi icin Allah rasulu;büyü yapan ve yaptiran cehennemliktir dedigi icin bizede müslüman olarak diger müslüman kardesimizi cehennem atesinde düsmemesi icin vede zararina ugramamasi icin uyarmak, günaha günah demek farzdir ki bu insanoglunun serbest iradesine hükmedip geri getiriyorsa büyü alanina girmis olur Biz günah olana günah deriz yapan ister yapar ister yapmaz o ayir mesele bizi alakadar etmez biz günah demekle kimsenin iradesine hükmetmiyoruz Yoksa günah demek günah oldugunu bilmekmi rahatsiz ediyor sizi?

ayşegül25 Nickli Üyeden Alıntı

bir kerede konu açıldığında günah diye akıl veren mesajlar olmasa yapmak isteyen yapar sonucunun olumlu yada olumsuz olduğunda kendi karar verir ne yapacağınasizde bu şekilde okumak isteyen kişinin iradesine hükmediyorsunuz

--- Sonraki mesaj ---

Arkadaslar bu duada beddua yazan yeri yokmuydu bedduali bir tarifte verilmisti bu forumda ben o sandim okudum bedduali yer yok ya arkadas sildi o yerleri yada baska biri acti ayni konuyu

dark_angel Nickli Üyeden Alıntı

büyü kategorisine girdigi icin Allah rasulu;büyü yapan ve yaptiran cehennemliktir dedigi icin bizede müslüman olarak diger müslüman kardesimizi cehennem atesinde düsmemesi icin vede zararina ugramamasi icin uyarmak, günaha günah demek farzdir ki bu insanoglunun serbest iradesine hükmedip geri getiriyorsa büyü alanina girmis olur Biz günah olana günah deriz yapan ister yapar ister yapmaz o ayir mesele bizi alakadar etmez biz günah demekle kimsenin iradesine hükmetmiyoruz Yoksa günah demek günah oldugunu bilmekmi rahatsiz ediyor sizi?

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

92 sayfayı baştan sona okudumben bir sene önce eşimdem ayrıldımmajör depresyona yakalandımhiç uyumuyordum günde yarım saat antidepresan ve zopix kullandımbu sıralarda arkadaşım beni bulunduğumuz yerdeki bir hocaya götürdühocayı tanıyordum ama bu işleri yaptığını bilmiyordumhoca dedilen kadın aslında büyücüydüanne isimlerimizi aldı yarın gel dedi ertesi gün gittiğimde a dan z ye herşeyi doğru olarak anlattıve bana inanmayacaksın ama dedi herşey paradan kaynaklanıyor dedi ve ilerde birinden birşey duyup bana inanacaksın dedi dediği gibide oldu

neyse biz başladık kaşık büyüsü yaptırmaya bunun yanında 3 uygulama daha yaptıbana dediki bu işler inanmaktan geçer kalbini çürükletirsen tutmaz dediama ben inanmamıştım41 gün içinde seninle mutlaka irtibata geçer dedibaşladık beklemeyebu arada kadının yanına hergün gidiyordumoğluda arkadaşımdı zatenbelki inanmassınız ama günde en az 5 kişi geliyordu büyü için bozdurmak içinkimisi hediyeler getiriyordu istediği olduğu içinbüyü konusunda baya bir bilgi sahibi oldum

kadının dediği gibi eşim beni 41gün aradıağlamaya başladı iki saat konuştuk kadının dediği herşey doğru çıktıherşeyi ben mahvettim benim suçum dediben bir karar aldım ve asla geri dönmeyeceğim dediarayanlar mutlaka bir bahane ile arıyor bunu unutmayınherşey tam düzelecekken ailesi yine devreye girdi ve bir anda herşey eski halini aldıo gün büyüye tövbe ettim ve bir daha asla uğraşmadımama büyü hakkındada oldukca bir bilgiye sahip oldum

şimdi kuran ayetleri var bunun neresi büyü diyenler aldanmasın büyüde de kuran ayetleri kullanılıyor ve cinleri birşey yapmaya zorluyorlarama bu çevirgel duası asla büyü değil rahatlıkla okuyabilirsinizzaten bizim aramızda büyü yapabilecek kimsede yoktursakın denemeyin çarpılırsınız

bu arada biz anlaşmalı boşandık sofilerin yanına gidip geliyordum başanmadan önce misafir olarak biri gelmişti durumu anlattım bana bir dua verdi iki rekat namaz kıl bu duayı oku ve rüyannda ne görmek istediğini niyet et kimseyle konuşmadan uyu dedidediği gibi yaptımbizim gelceğimiz ne olacak diye niyet ettimrüyamda tekrar evlendiğimizi gördümbeyaz gelinlik giymiş tekrar evleniyorduk

arkadaşlar ben bunlrı neden yaptım derseniz insan ilerde acaba şunuda yapsaydım olurmuydu dememek için herseyi yaptımbırakın giden gitsin diyenlere aldanmayın aşk kolay yakalanan bir duygu değil eğer seviyorsanız elinizden geleni yapın büyü hariç tabibu duayıda okuyun ama kesinlikle inanarak okuyunayrıca bu dua ile gelmesi yeterli değil bencekalmasınıda sağlayacak birşeyler yapmak gerekir

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaslar ben bu duayı 2 kere yaptım ikisindede sonuc olumluydu bi kere gecen yaz bi kerede subat ayında ve 7 gece 7ser kez okumustum hiç bir kötü etkide olmadı bende içinizi ferah tutun bence inanarak okuyun zaten en önemlisi olacagına inanmak

--- Sonraki mesaj ---

bu arada okuyun ya da okumayın diyemem zaten ahkam kesecek kadar bilgimde yok ama ben sadece yaptıgımı söyledim belki yardımı olur diye bu duayı nerden bulup okudugumu sorarsanız gecen sene cok agladıgım üzüldüğüm dönemlerdi hepp dua ediyodum ve bi gün rüyamda bi kagıtta bu duayı bide yasin suresini gördüm ve daha sonra arstırıp okumustum allah hepinizin yardımcısı olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

Ben genelde baska dualar okuyorum Kuran'da gecen cunku yanlis bir sonuc olmasindan korkuyorum ama bu duada kitabin icindeydi, ilk gece bir kere okudum ve yasadigim olaya sasirdim cunku bazen karabasan olabilir, stressdesindir Ikinci gece okuduktan sonra anladimki bu olay kesinlikle bu dua ile ilgili Yatarken abdestliydim ama beni niye uyanik tutmaya calistigini anlayamadim, amacinin korkutmak oldugunu zannetmiyorum Tam olarak bu konular hakkinda bir net bilgisi olan varmi diye merak ettim ve sadece fikir almak istemistim
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

düsh Nickli Üyeden Alıntı

buyrun sevgili arkadaşlar ben bu şekilde yapıyorum ve biiznillah hiç şaşmıyor,Allah sizin dualarınıza kabul buyursun,amin

ÇEVİRGEL Yarabbi falanın uykusunu ve kendisini bağladım
uykusu ve kendisi aman bulmasın ,
benim emrim olmadıkça benden ayrılmasın ve beni görmedikçe susuz otlar gibi yansın
aşkım ile yüreği dolsun ön eteği at art eteği kamçı olsun gelsin beni bulsun,
bi ferman hüdai taala ismi şerif hürmetine 10 kere ;
Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed
1 kez ;
Elhamdü lillâhi rabbil'alemin Errahmânir'rahim Mâliki yevmiddin İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, İhdinessırâtel müstakîm Sırâtallezîne en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

Yedi cihan serveri Muhammet Mustafa (sav)in mübarek ruhu şeriflerine,
SAdakati kuranın ruhuna hediye ondan,
Hzisakın ruhuna ondan şeyhül ekber mukaddeme hazretlerinin ruhuna hediye ondan sonra duanın kabulüne Yarabbi Allahümme ellebbena Allahümme ellebbena Allahümme ellebbena,
(konuşmadan direk secdeye varılır ve şunlar okunur);
Allahümme ellebena sıktırlı kalbi Muhammedin bin elacelü elacelü elacelü essahatü essahatü essahatü ervahan ervahan ervahan (sonra oturunuz ve21 kez besmele okumaya başlayınız);
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim
Bismillahirrahmanirrahim

Yarabbim falanın uykusunu bağladım rüyaları benimle olsun,
sen bu duamı kabul et
Gönlü benim olsun
sana el açıp yalvarıyorum benim güzel rabbim;
sağ yanımda can peygamberim Muhammet Mustafa (sav) sol yanımda Allah aslanı HzAli kuvveti olsun ,
beni falan sevsin ve aklını ve fikrini ve zikrini ve cemii endamını ve efkarını benden yana çevirgel benden tarafa dönsün,
aşkından yansın beni düşünsün
ay doğar yemenden gün doğar gülşandan ,
gül elimde,
mühür dilimde,
bekle yanımda,
falanın gönlü bende kalsın ,
hemen beni uzaktan gel gör,
beni ay ile gün bil,
gel beni,
sen koyun ben kuzuyum
gel beri gel beri gel beri karşıdan gördüm seni
yâ hû yâ hû yâ hû ,
Yemliha -Mekselina -Mislina -Mernuş -Debernuş -Sazenuş-Kefeştatayyuş-Kıtmir ,
vela havle vela kuvvete illa billahil aleyyül azimAllahümme sıkkıslı falanın kalbi ve ben, falan ala muhabbeti ki ve celbil aşkı atiki hamilel mektubelil esmai ve behurimdil kelamil kadim ve habibikel keramya rahmanü yarahim kema el leyte beyne yusuf ve zeliha ve bi hakkı ismikel azim ve bi hürmetil fatiha ve surei yasin ve tasin ya erhamerrahimin ya ekremel ekremin veya şafial müşafin veya giyasel müstagısin bismillahirrahmanirrahim elhamdülillahirabbil alemin vesallatu vessalamü ala hayri halgihi ve alihi ecmain ilahi falanın gönlünü benden yana çevirgel bana dost kılıvergel,
aklını fikrini ve aşkını benden yana çevirgel,
O rabbim ki 7 kat yerleri ve 7 kat gökleri yarattın o izzetin hakkı için falanın gönlünü ve aşkını benden yana çevirgel ,
bi hakkı ahiyyen şerakiyyen ezunu esbalüs ilahi bu evsatlar hakkı için falanın gönlünü aşkını sabrını fikrini zikrini benden yana çevirgel
Hızır as İlyas aleyhisselamın yüzü hürmeti için falanın gönlünü ve hükmünü benden yana çevirgel ,
eğer uyur ise uyandır oturursa tarafıma getir,
gel aşkını ve muhabbetini benden yana çevirgel aşkı artsın
Bi hakkıAllahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm
İlahi beyti ezanlar hürmeti için
bi hakkı hürmedil kuran Muhammedin ül Mustafa Aleyhivesellam aleyna biyyuna ve aleyhim ecmain
incili İsa
ve bi hakkı Tevradı Musa
ve bi hakkı Zeburu Davut
ve bi hürmedil kuran aleyna biyyuna ve aleyhim ecmain ve bi hakkı sonfelrahim
ve hakkı suffu adem
ve hakkı suffu İdris
ve hakkı suffu Şit
ve bi hakkı imamil müslimin ehliman ,
ilahi senin yüceliğin için ilahi senin lütfü ihsanın için ilahi senin kudretin için falanın gönlünü aşkını sevgisini benden yana çevirgel ,
ilahi Muhammed Mustafa (sav)in kuran_ı şerifi ayetleri ve kelimeleri ve harfleri hürmeti için
hz musanın tevradı ve ayetleri ve kelimeleri ve harfleri hürmeti için
ilahi isanın incil sureleri kelimeleri ayetleri ve harfleri için
ilahi davudun zeburu ayetleri kelimeleri harfleri duaları hürmeti için
ilahi 4 kitap hürmeti için falanın gönlünü aşkını ve canını benden yana çevirgel ,
aşkını aklını zikrini kararını ve hulğunu benden yana çevirgel ve bi hakkı muhammet resulullah
ve bi hakkı adem safiyulllah
ve bi hakkı ibrahim halilullah
ve bi hakkı musa kelimullah
ve bi hakkı isa ruhullah
ve bi hakkı davut hak fatullah
ve bi hakkı süleyman eminullah hürmeti için ilahi falanın gönlünü benden yana çevirgel ,
peygamberlerin hürmeti için gelsin muhabetini ve sevgisini gayrı şeylerden ayırsın benden yana gelsin ,
yarabbi yarabbi yarabbi
ya hannan ya hannan ya hannan
ya Mennan ya Mennan ya Mennan
ya deyyan ya deyyan ya deyyan
albar ya kahhar ya Hayyu ya kayyum ya zelellahi vel ikram
ilahi 124 bin peygamberler yüzü hürmeti için
ilahi musanın turda müracatı hürmeti için
ilahi Muhammed Mustafa (sav)in müracaatı hürmeti için ilahi Muhammed Mustafa (sav)in varliği hürmeti için
ilahi Muhammed Mustafa (sav)in namazı ve niyazı hürmeti için,
ilahi Muhammed Mustafa (sav)in şefaatı hürmeti için ilahi Muhammed Mustafa (sav)in selamü ve kelame hürmeti için
ilahi Muhammed Mustafa (sav)in cümle işleri hürmeti için makamı hürmeti için
cihatları hürmeti için
ilahi Muhammed Mustafa (sav)in cümle ashapları hürmeti için ilahi muhammedi mümminin ve mümbiat hürmeti için ,falanın gönlünü benden yana çevirgel aşkını aklını fikrini ve zikrini benden yana çevirgel sözümden başka bir iş etmesin bi avni züafi ankü ya erhamar fukarai, ilahi ne yerde ise beni arasın beni bulsun, gönlünü muhabbetini benden yana çevirgel, üzerime bırakgel ve muhabbetine doldur gel ziyade kılıvergel ya cemiu ya Allah
ilahi hasani basri
ve habibi alemi
ve serir sekati
ve davudu tahiri
ve cüneydi bağdadi
evliyayı izan ve evliyayı kuran sedvanı ilahi aleyhim ecmain ilahi bu canlar hürmeti için falanın gönlünü aşkını benden yana çevirgel
ilahi hallacı Mansur
ve Veysel karani
ve hacı bektaşi veli
ve Beyazıtı Bestami bu evliyalar hürmeti için hacetimi kabul kılıvergel ve bahtımı açık kılıvergel amin yarabbel alemin
bi hürmeti yevmela yenfau mubin vela benune illamen ettalahebi kalbin selim ilahi falanın aklını fikrini kararını sevgisini benden yana çevirgel gayrı şeylerden ayırıp benim hükmümde kılıvergel
ya ilahel alemin ve hayren nasirin birahmetike ya erhamerrahimin veya ekremel erkemin ,
yarahmanil ya rahim ilahi falanın aşkını sevgisini benden yana çevirgel subbuhun kuddüsün rabbuna rabbul melaiketihi verruh HzMikail Hzİsrafil HzCebrail Hz Azrail aleyhisselam ların ve meleklerinin yüzü suyu hürmetine falanın aklını fikrini muhabbetini benden yana çevirgel bana bırak gel
ya hü ya hü ya hü Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve eshâbihî ecmain velhamdülillahilrabbil alemin Bismillahirrahmanirrahim Vein yekadüllezine keferu la yüzlikuneke bi ebsarihim lemma semiğuzzikra ve yekulüne innehü la mecnunun vema hüve illa zikrun lil Alemiyn
AMİN

Böyle güzel bir dua olabilir mi ya? Duayi ettikten 130 saat sonra geri gelmesi imkansiz dedigim sevgilim mesaj atti, bensiz yapamadigini cok sevdigini söyledi

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaşlar ben bi süre önceye kadar çok yapıyodum bu duayı etkili oluyo ama 3 en fazla 4 gün etkili oluyo yani en azından ben öyle düşünüyorum bu duayı bi süre önceye kadar sık yapan biri olarak ben 1 hafta boyunca yapıyodum hep diğer şekliyle hiç yapmadım belki onda farklı olurbilemicem ama gerçekten güzel bi dua 2 yıl boyunca hiç konuşmadıgımız çok sevdiğim bi dostum vardı barısmamız imkansız diye düşünüyodum barısmamıza vesile oldu ve bida hiç yapmadım o dostum için hiç küsmedik kavga etmedik eskisi gibi olmasada aramız iyi
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

bu surhubat duası tam olarak ne için okunuyor acaba iyi bir duamı nette ararken çeşitli yazılar okudum tam olarak
aslında ne için okunuyor daha önce bu duayı hiç duymadım ama geçen hafta bir rüya gördüm rüyamda birisiyle konuşuyorum
bana subuhat surhubat gibi bir duadan bahsediyor kişi ne dediğini hiç hatırlamıyorum tam ortasında annem uyandırdı pazar sabahı gördüm
rüyayı aklmda kalan tek şey duanın ismi nette baktım kimisi baş ağrısı için okunuyo demiş kimisi beddua demiş kimiside çevirgelin tamamlayıcısı demiş acaba benim çevirgel mi okumam gerek birisi birşey söylesin

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

kardelen08 Nickli Üyeden Alıntı

bugün çok hayretler içinde kaldım dün eltim ve kaynım ayrılmak üzerelerdi gece kısmet abladanyardim istedim bize çevirgel duasını okuyun dedi allah tuttugunu altın etsin ne muradı varsa versin kısmet ablamın rabbimde ona ve çocuklarına bol kısmet versin gani gani inşallahgece geldi eltimin kocası aldı götürdü bugünde aradım barışmışlarbenimde eşim memlekete gitmişti iş için bende ona okudum bugece yolculuk yapıyor yolda aradı nereye baksam seni görüyorum dedi inanın muhteşem bir duaymış mutlaka inanarak okuyun

kaç defa okudun kardeşim?

Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #12
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

bugün çok hayretler içinde kaldım dün eltim ve kaynım ayrılmak üzerelerdi gece kısmet abladanyardim istedim bize çevirgel duasını okuyun dedi allah tuttugunu altın etsin ne muradı varsa versin kısmet ablamın rabbimde ona ve çocuklarına bol kısmet versin gani gani inşallahgece geldi eltimin kocası aldı götürdü bugünde aradım barışmışlarbenimde eşim memlekete gitmişti iş için bende ona okudum bugece yolculuk yapıyor yolda aradı nereye baksam seni görüyorum dedi inanın muhteşem bir duaymış mutlaka inanarak okuyun
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #13
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaslar cewırgel duasını 1 ay once cuma gunu sela waktı okudumwe gecesıne benı aramayan ınsan msan msj attı bıtmesı yonundesonra 1 haftaya tamamladım we o surede cok ustune gıttım duanında etkısıyle beklemeden aradımburaya bazı arkadslar okunan kısı ıcın kısmetının acıldıgını hatta ewlendıgını yazmışlar bende onların arasına katıldım sanırım hayatına bırını soktu 10 gun oldu cok mutlular ewlılık dusuncelerı aıleler tanısmısssdaha ne olsun! allahtan hayırlısını ısteyelım herzamandua cok etkılı fakat gıden gercekten gıtmısse dua dondurmuyor rabbım hayırlısıysa donduruyor bırde bu acıdan bakalım gercekcı olalımbu notu okuyanların ıcını karartmak asla ıstemem ama dusuncem buAllah dualarınızı kabul etsın sevdıklerınıze kawustursun
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #14
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

arkadaşlar mrbforuma yeni üye oldum,çünkü dayanamadım,yaşadıklarımı paylaşmak istedim 5 ay önce sewdiğim kişi onu aldattığımı düşünerek konuşmama bile izin vermeden beni terketti2 ay boyunca hiç aramadı bilehiç bir şekilde ne görebildim ne ulaşabildim3 ayda lahutiyle karşılaştım ve çevirgeli okulaya başladımsanırım 3 gündü,okumayı bitirir bitirmes aradı ve helallik istedi,ama barışmadık tabiama ben yine okumaya dewam ettim3 ayın sonunda barıştık sonunda ve hala birlikteyiz sorunumu<z da yok iyiyiz allah nazardan korusuntabi bu arada sitede gördüğüm başka duaları da okuyordumhangisi etkili oldu bilmiyorum ama dünya dua üstüne kuruluymus derler,bence çok güsel bi duahiç birşey olmasa bile sevabı yeter onun için bile okumaya değer hepinise kolay gelsin,, allah kavuştursun diiim artık,ben kavuştum darısı hayırlı olan herkesin başına
Alıntı Yaparak Cevapla

Çevirgel Duası

Eski 06-27-2012   #15
Prof. Dr. Sinsi

Çevirgel Duası

Allah yardımcın olsun biteral

" Asa Rabbüna en-yübdilenâ hayran minhâ inna ilâ Rabbinâ ragibûun "

MANASI:
"Umulur (ümid ederim, ümid ediyorum) ki,Rabbimiz, onun yerine bize ondan daha hayirlisini (daha iyisini) verir (verecektir) Biz, Rabbimizi arzu edenlerdeniz
(O'nun rizasini istiyoruz O'nun hükmüne raziyiz Tek emelimiz Allahimizin rizasina ermektir)

--- Sonraki mesaj ---

Sakin ol simdi, bir daha arama üstüne düşme Dularına bir sure daha devam et ama arama Hayırlısı ise duzelir Degilse Rabbim sana ondan daha hayırlısını verecegi icin, onu gondermistir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com