Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Protesto Ediyorum !...

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
duyarlı, isek, konuya, lütfen, müslüman, olalm

Müslüman İsek Lütfen Bu Konuya Duyarlı Olalm!

Eski 12-28-2007   #1
gülgüzeli
Icon4

Müslüman İsek Lütfen Bu Konuya Duyarlı Olalm!

Coca Cola'nın Anlamı Nedir?
Yahudi asıllı, gelirinin bazen bir kısmını bazen de tamamını İsrael'e vererek, Filistindeki vahşetin ve insanlık dışı o katliamın ortaklarından birisi de Coca Cola şirketidir Üzülerek belirtmek gerekiyorkı; O şirketinde ayakta durmasını sağlayan yine biz müslümanlarız Yani içtiğimiz her şişe cola ile Filistindeki kardeşimize bir mermi atmış oluyoruz bir nevi
Coca Cola'nın ne anlama geldiğini Düşündünüzmü hiç?
İşte bunun cevabı:

Coca Cola yazısını yansıtmalı olarak ters çevirdiğinizde arapça bir yazı teşkil etmektedir Ve de bu yazıda 'La Muhammed La Mekka' yazısı ortaya çıkmaktadır 'La' arapçada olumsuzluk ekidir Yani bu cümle o zaman: 'Muhammedi ve Mekke'yi ortadan kaldırmak' anlamını taşımaktadır İnanmak güç ama ne kadar cahil olduğumuzu kendi gözlerimizle görmeye ne dersiniz

Arkadaşlar ben 3 yıldır içmiyorum Allah bundan sonrada nasip etmesin inşallahben içmezsem ölürüm diyenler var bakın ben ölmedim yaşıyorum yani içilmezse ölünmüyomuşne sağlıga yararlı aksine zararlı nede geliri faydalı biyere gidiyoartık bazı şeylerin farkına varalım lütfeniçmeyelim!

Cevap : Müslüman İsek Lütfen Bu Konuya Duyarlı Olalm!

Eski 12-30-2007   #2
are-x

ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUN GÜLGÜZELİ PAYLAŞIM İÇİN SAOL

Eski 12-31-2007   #3
gülgüzeli

sevgili kaplan,şengül,m_r_b ve are-x çok teşekkür ederim duyarlılığınız dan dolayı
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-31-2007   #4
Tehlikeli

üsteki resim belki fotomontaş ben daha öncede gördüm değişik resimlerini içmeyeceklerse herkez amarikan malı olduğu için içmesin ben içiyorum böyle şeylere inanmam paylaştığın için sağol
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-01-2008   #5
gülgüzeli

Tehlikeli teşekkür ederim arkadaşım sagol vakit ayırıp baktığın ve yorum yaptığın içintabiiki inanmaya bilirsin tercih senin dir fakat şuda var ki ben 3yıldır içmememin sebebi haram olduğu içindir ben bu resimleri ve bu içeceğin adının bu anlam da olduğunu çok sonra öğrendimharam olma sebebine gelince ki biz müslümanlara haram kılınan bi hayvan vardır ki bizleri onlardan ayıran en büyük özelliklerimizden biridir! ve bu içecekte bize haram kılınan hayvanın katkısı vardır

tekrar teşekkür ediyorum düşüncelerini paylaştığın için

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-02-2008   #6
ahmetakb

öncelikle böyle bi konuya değindiğin için saol öyle resimler olabilir bizde protesto ederiz etmesine ama sadece kolayla biten birşey olsa amenna üzerinizdeki elbiseden tutunda yediginiz yiyecege kadar amerikan israil malı ona ne demeli o zaman hiçbirşey yemeyelim ve içmeyelim böyle şey olmaz kusura bakma bu konuda ancak sözde duyarlı olabiliyoruz ama eski tas eski hamam devam ediyor teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-02-2008   #7
gülgüzeli

Alıntı:
ahmetakb tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
öncelikle böyle bi konuya değindiğin için saol öyle resimler olabilir bizde protesto ederiz etmesine ama sadece kolayla biten birşey olsa amenna üzerinizdeki elbiseden tutunda yediginiz yiyecege kadar amerikan israil malı ona ne demeli o zaman hiçbirşey yemeyelim ve içmeyelim böyle şey olmaz kusura bakma bu konuda ancak sözde duyarlı olabiliyoruz ama eski tas eski hamam devam ediyor teşekkürler
ahmetakb>> bende ilk önce vakit ayırıp bu konuyla ilgili düşüncelerini paylaştığın için çok teşekkür ederim
gerçekten çok güzel söylemişsin tekrar teşekkürler fakat şöyle bi durum var demişsin ki(saol öyle resimler olabilir bizde protesto ederiz etmesine ama sadece o içecek le birşey olsa amenna)>>yani birileri protesto ediyo diye protesto edilmez şayet kişiyi'de rahatsız eden bişey se,içini acıtan bi olaysa,bende varım derve tavrını koyar bunada kimse engel olamaz

(hiç birşey yemeyelim ve içmeyelim böyle şey olmaz kusura bakma bu konuda ancak sözde duyarlı olabiliyoruz eski tas eski hamam devam ediyor)>>hiç birşey yemeden tabii ki duramayız bunu sizde biliyorsunuz bu mümkün değil fakat yiyeceklerimiz veya içeceklerimiz illaki bunlar olmak zorunda'da değil (sanırım)artı madem böyle düşünüyor böyle görüyosunuz en azından yapa bildiklerimizi yapalım demiama benim isteğim,daha dogrusu dileğim sadece bize yani biz müslümanlara haram kılınmış bi hayvanın katkkısının oldugu bu içeceği (bilmeden)! içenler var ise ki bilipte içenlere zaten hiç bi sözüm yok! bilmeden içenlerde hani belkii ???

işte bu cümleler için çok teşekkür etmiştimdediğiniz bi gerçek,bi çok şeyde olduğu gibi sadece söz de duyarlı olabiliyoruz ki bu çok acı keşke sözlerimizde olduğu gibi icraat'larımız da olsa idi

size tekrar teşekkür ediyorum bu konuda ben çok hassasım şayet sizi kıracak yada sizin yalnış anlayacağınız kelime yada kelimelerim olduysa özürdilerimyalnış anlaşılmaktan sa hiç anlaşılmamayı tercih ederimhayatta korktuğum şey yalnış anlaşılmaktırAllaha emanet olun saygılarımla

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-03-2008   #8
edenbulur23

Gülguzeli; öncelikle bu konuya değindiğin için çok teşekkür ediyorumSana tamamen katılıyorumAyrıca konuyla ilgilenen herkesin şu linkede http://wwwhaber7com/haberphp?haber_id=180703 bakmasını öneriyorumBurda Mısır daki ünlü İslam üniversitelerinden El-Ezher üniversitesinin coca colanın haram olduğunu belirten raporunun haberi varZaten İsraile olan savaş desteği herkes tarafından bilinen bi gerçek bahsetmeye bile gerek yokTüm Mümin kardeşlerimi duyarlı olmaya davet ediyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-04-2008   #9
kar_tanesi

herkesin duyarlılığını görünce açıkça sevindim
inşallah hiç kimse içmez böyle zararlı bir şeyi
paylaşımın için sana teşekkür ederim ve seni duyarlılığından dolayı kutlarım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-04-2008   #10
gülgüzeli

kar_tanesi> ben teşekkür ederim vakit ayırdığın ve duyarsız kalmadığın için
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-04-2008   #11
JOKER
icon111

Öncelikle bu resimleri görmüştüm daha önce tabiki hoş şeyler değiller
ama cocacola içmeyn demekle protesto ediyorum demekle olmuyo herşey emperyalizim bu işte bütün dünyaya aynı ürünü satmak bide dediğin gibi aşağılayarak

bana gelince ben cocacola içiyorum neden? bizimkilerde aynı kalite ve tatta yapsınlar onu içim örneği çoğaltırsak neden avrupa araba alıyoruz çünkü kaliteli sorun burda bizdede kaliteli ürünler olursa dışarıdan almayız ama mesela içkiyi türk malı alıyorum onlar kaliteli :)

yani daha geniş bakarsak önce kendimizi düzeltecez sonra diğerlerini eleştirecez

hayırlı akşamlar

Why so serious?

JOKER
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-04-2008   #12
Tehlikeli

attı
Cola Turka`nın da sektöre girmesiyle, değişen reklam dengelerini araştıran MTM Medya Takip Merkezi verilerine göre, bu savaş en çok TV kanallarına yaradı Yaz döneminde TV kanallarında yer alan kola sektör reklamlarını ölçümleyen MTM, sektörün yakaladığı h
Coca Cola`ya tüketici davası
Sivil Toplum Kuruluşları, Antalya Tüketici Mahkemesi`nden, Coca Cola`nın toplatılması talebinde bulundu
Olimpiyatlar`da Coca Cola tartışması
İtalya`nın Torino kentinde 10 Şubat`ta başlayacak kış olimpiyatlarına, Belediye Meclisi`nin aldığı bir karar nedeniyle ana sponsorlardan Coca Cola`yla ilgili tartışmaların gölgesi düştü
140 milyar dolarlık Coca-Cola’nın zirvesinde artık
Piyasa değeri 140 milyar doları, marka değeri 65 milyar doları aşan uluslararası içecek devi The Coca-Cola Company, en tepe noktasına bir Türk yöneticiyi, Muhtar Kent’i çıkardı Dünya çapında dev bir şirketin CEO’luğuna atanan ilk Türk yönetici olan Muhtar
Coca Cola`ya sürpriz mahkumiyet
Coca-Cola, Hindistan ve Letonya`dan sonra Rusya`da da tüketici itirazları ile karşı karşıya Bir kadının Cola`nın kronik bağımlılık yaptığı gerekçesi ile açtığı davada haklı bulundu
Yerli malı değil Coca Cola zehirledi
Her yıl geleneksel olarak kutlana yerli malı haftası kutlamalarında Batman da 20 öğrenci Coca-Cola`dan zehirlendi
Rusya, Coca-Cola`yı tazminata mahkum etti
Sır gibi saklanan formülü ile gündemden düşmeyen Coca-Cola, Hindistan ve Letonya`dan sonra Rusya`da da tüketici itirazları ile karşı karşıya
Coca Cola olarak 200 ülkede
Coca-Cola Company`yi bir şirketten çok dünyada 75 milyar dolarlık bir sistem olarak tanımlamak herhalde daha doğru olur 700 bin kişinin çalıştığı bu uluslararası devin faaliyetlerinin yüzde 80`ini oluşturan Coca-Cola International`in başına ise şubat ayın
Coca Cola olarak 200 ülkede yeni bir operasyonel
Coca-Cola Company`yi bir şirketten çok dünyada 75 milyar dolarlık bir sistem olarak tanımlamak herhalde daha doğru olur 700 bin kişinin çalıştığı bu uluslararası devin faaliyetlerinin yüzde 80`ini oluşturan Coca-Cola International`in başına ise şubat ayın
Muhtar Kent`e patrondan tam destek
Muhtar Kent`in Coca-Cola`ya ikinci başkan olacağı söylentileri geçmişte adının karıştığı `insider trading`i (şirket içinden finansal bilgiler halka açıklanmadan önce öğrenip borsada usulsüz işlem yapmak) ABD`de yeniden gündeme getirdi Muhtar Kent, Coca-Co
Basına düşen Yıldırım!
Birilerinin nasırına basıldıkça, ya da milet aleyhine taleplerine set çekildikçe acaip haberlerle karşılaşmaya başladık Başbakan`ın 20 yıl önceki fotoğraflarından tutun bakanların ve milletvekilerinin aileleriyle ilgili zoraki yapılmış haberlere kadar bir
Vahap MUNYAR : Habere reklam cezası var, hedef gösterene sesini çıkara
HUKUK büromuzun müdürü avukat Erem Yücel`den geçen gün bir mesaj geldi: `Reklam Kurulu, bazı haberlere `reklam cezası` kesti Reklam Kurulu`ndan uzmanları davet ettik, yazıişleri kadromuzu bilgilendirecek`
Islak rock şöleni
Coca Cola`nın sponsorluğunda gerçekleştirilen `Rock`n Coke İstanbul 2005 Festivali`nin ilk gününde, binlerce rocksever yağmura rağmen çılgınca eğlendi
TÜ-MER, gazlı içecekler konusunda Tarım Bakanlığı`ndan bilgi istedi
ANKARA - Tüketici Hakları Merkezi (TÜ-MER) Genel Başkanı Ömer Keser, `gazlı içeceklerin insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olup olmadığı` konusunda, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde, Sağlık ile Tarım ve Köyişleri bakanlıklarından bilgi istedi
Onlar niye sevinemedi
GEÇEN yıl Davos’tan Muhtar Kent’in uçağı ile döndümCoca-Cola’nın bir şirket politikası varmış Şirketin bir ve iki numarasının ticari uçaklarla uçması yasakmış O nedenle şirket onların emrine birer "Gulfstream 5" uçağı tahsis ediyormuş Zürih’ten İsta
Coca Cola`yı ancak Kontes`i için bırakır
Coca Cola`nın ikinci adamı Muhtar Kent, Ayvalık`ta ürettiği zeytinyağı `Kontes` için hiçbir fedakarlıktan kaçınmaz Kontes o kadar değerli ki onun için ara sıra işçilerlerle birlikte zeytin bile toplar Bir gün `Coca Cola`yı bu Kontes`i uğruna bırakırsa şa
Ayın 13`ü Cuma gününe gelirse dışarı çıkmıyor
Coca Cola`nın tüm uluslararası operasyonlarını emanet ettiği işadamı Muhtar Kent`in de batıl inançları var Kent, 13`üncü Cuma`nın uğursuzluğuna inanıyor ve o günlerde dışarı adım atmıyor
Web saldırısıyla nasıl savaşılır
Başarılı bir şirketin sahibi veya yöneticisi olduğunuzu düşünün İşinize dalmış giderken, firmanız hakkında iftiralarla dolu bir e-posta, internete düşüyor Bir gecede yayılıyor dedikodu Siz ne olup bittiğini anlayana kadar satışlarınız düşmeye başlıyor
Güçlü kadınların dondurması
Bir reklam oburuyla, Belkıs Çamur ile bu köşeye yazmaya başladığımdan beri mesajlaşıyoruz Son mesajı Magnum ile ilgili Çamur, son reklamdaki güçlü kadın figüründen yola çıkarak, kadın-toplum ilişkisine vurgu yapıyor ve `Geçmişin yuvarlak hatlı, dişiliği
Fanta Gençlik Festivali başlıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-04-2008   #13
gülgüzeli

Alıntı:
Obstinate tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle bu resimleri görmüştüm daha önce tabiki hoş şeyler değiller
ama cocacola içmeyn demekle protesto ediyorum demekle olmuyo herşey emperyalizim bu işte bütün dünyaya aynı ürünü satmak bide dediğin gibi aşağılayarak

bana gelince ben cocacola içiyorum neden? bizimkilerde aynı kalite ve tatta yapsınlar onu içim örneği çoğaltırsak neden avrupa araba alıyoruz çünkü kaliteli sorun burda bizdede kaliteli ürünler olursa dışarıdan almayız ama mesela içkiyi türk malı alıyorum onlar kaliteli :)

yani daha geniş bakarsak önce kendimizi düzeltecez sonra diğerlerini eleştirecez

hayırlı akşamlar

Katılımın dan dolayı teşekkürler obstinate evet sorun da burda ya, diyosun ki bizimkilerde kalitelisini yapsınlar onu içeyim o kaliteli dediğin içeceğin içinde biz müslümanlara haram kılınmış maddeler varartı vermiş olduğun örnek ise çok farklı ben burda neyden bahsediyorum ne anlatmaya çalışıyorum??? işte o içeceğin diğerlerin den bukadar farklı olmasının sebebide budurama şurda hem fikiriz bak:) (önce kendimizi düzeltecez) inşallah diyorum inşallahSana da hayırlı akşamlar Allaha emanet ol

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-14-2008   #14
*KeDi KeSeN*

acıkcası ben bu konu hakkında bircok slayt hazırladım (Coca-Cola ya karşı )
ancak
oturup bunları e-mail yoluyla arkadaşlarıma gönderirken elimde coca,cola bardağı vede içinde coca-cola vardı :S

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-14-2008   #15
*KeDi KeSeN*

ayrıca şunu da belirtmeliyim kiyalnız şunu da belirtmeliyim ki amerikada ikametgah eden (ki yanlış hatırlamıyprsam New Orlands olmalı) cok yakın bir arkadaşım la nu konuyu tartışmaktayken
içerisinde bulunulan dediğimiz fare ler gibi zararlı maddelerin abartıldığı kadar da olmadığını
bunun sadece diğer şirketlerin Coca-Cola yı zor durumda bırakıp O muhteşem sırrını acıklatma Çabalarından ibaret olduğunu Altı çizili Söylemişti

artık gerisi size kalmış :S
ben bu konuda suskunum ve de şu an olsa Coca-Cola içerdim bunuda belirtiyim :S

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com