Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ekonomi, varna, üniversitesi

Varna Ekonomi Üniversitesi

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

VARNA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ
BULGARİSTAN

Öğretim Ücreti: Eğitim ücretli olup, öğretim ücreti 2 500 Eurodur Öğretim ücreti her dönem başlangıcında olmak üzere iki defada ödenir

Yurt İmkanı: Üniversitede yurt imkanı mevcuttur Aylık ücreti 40 Eurodur

Hazırlık Programı: Öğretim Dili Bulgarcadır Yeterli derecede Bulgarca bilmeyen örenciler için 8 aylık Bulgarca hazırlık kursu uygulanır

Başvuru için gerekli bazı belgeler:

1-Lise diplomasının kopyası ve alınan notları gösterir transkript (Bulgarcaya çevrilmiş ve resmen onaylanmış, apostil mühürlü )

2-Başvuru tarihinden en fazla bir ay öncesi alınmış sağlık belgesi (Bulgarcaya çevrilmiş ve resmen onaylanmış, apostil mühürlü )

3- Pasaport veya Kimlik kartı fotokopisi

4- Kabul için başvuru formu

5- Yeni çekilmiş 2 fotoğraf

İrtibat:

Adres: 77 Kniaz Boris I Blvd, 9002 Varna-Bulgaristan

İnternet adresi: wwwue-varnabg; wwwue-varnabg e-mail: office@ue-varnabg rector@mailue-varnabg

Tel: 00359 52 660 358

Fax: 00359 52 660 358

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

kardesim bu basvuru icin gerekli belgelerin hepsi sadece bu kadar mı ?? acaba cvp verirsen sewinirim tsk

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

crazystarr99 Nickli Üyeden Alıntı

kardesim bu basvuru icin gerekli belgelerin hepsi sadece bu kadar mı ?? acaba cvp verirsen sewinirim tsk

Bu belgeler Başvuru İçin Yeterlidir ama her ihtimale karşı kayıt yaptırmak istediğiniz üniversite ile telefon görüşmesi yaparsanız iyi olacaktır
İşinizi garantiye almış olursunuz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

peki burgas da ögrenci dosyası actırıomusun bu konuda bi bilgin war mı acaba ? askerlik vaktin qeldiqinde kacak qözükmemek icin ??? tsk

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

ASKERLIK ISLEMLERI

* Türkiye' ye izinli geleceklerden öğrenim durumlarını belgelendirenlerin askerlik tecil, pasaport uzatma gıbı işlemleri ilgili müşavirlik /ateşelik/konsolosluklarca yürütülür
* Bakaya durumuna düşenlerin askere sevklerini yeniden tehir ettirebilmeleri için savunmalarını konsolosluk vasıtasıyla bağlı bulundukları askerlik şubesine göndermeleri, askeri mahkemece koşuşturmaya yer olmadığı veya beraat kararı verilmesı halinde, bu karar ve yeni tarihli Öğrenim Durum Belgesi (Akseptans) ile sevk tehir tekliflerinin yapılabilmesi için:
- Yurt dışında eğitim müşavirliğine / eğitim ateşeliğine / konsolosluğa,
- Yurt içinde MEB Yükseköğretim Genel Müdürlğüne
Başvurmaları gerekir
* Askerlik ertlemelerinde;
- Dil öğrenimi için 1 yıl süre verilir Özüre dayalı olarak bu süre 6 ay uzatılabilir (ilgili yönetmelik, Md 14)
- Hazırlık veya telafi öğrenimi yapanlara okullarınca gerekli görülen izin verilir Hazırlık sınıfları ile intibak programlarında geçirilen süreler, azami öğrencilik sürelerine dahil değildir (İlgili yönetmelik, Askeralma Yönergesi, Md: 15)
- Lisans öğrenimi için okulların normal süresi kadar izin verilir Ancak özüre dayalı olarak bu süre 2 yıl uzatılabilir
- Yüksek lisans öğrenimi için 2 yıl süre tanınır Özüre dayalı olarak bu süre 1 yıl uzatılabilir (İlgili yönetmelik, Md: 16)
- Doktora düzeyindeki öğrenimler için 3 yıllık süre tanınır Özüre dayalı olarak bu süre 2 yıl uzatılabilir (İlgili yönetmelik, Md: 16)
- Kayıtları dondurulanların bu süreleri, tam yıla tamamlanarak azami öğrencilik süresine eklenir Bu süre, 2 yıl eya 4 dönemi geçmez ( Asker alma yönergesi )
Kaynak : TC Milli Eğitim Bakanlığı

Askerlik tecil işlemlerini, bakaya durumunda olanlar Üniversiteye kayıt olduktan sonra konsoloslukta dosya açtırıp durum belirtmeleri gerekir, aksi taktirde bakaya kaçağı sayılabilir ve ASAL eğitimi geçersiz sayabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com