Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
denir, hakkında, helyum, işe, neye, yarar

Helyum Nedir? Helyum Neye Denir? Helyum Ne İşe Yarar? Helyum Hakkında

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Helyum hakkında bilgi
Helyum nedir
Helyum özellikleri
Helyum gazı hakkında

Helyum periyodik cetvelinin birinci peryot 2A grubunda yer alan bir gaz olmakla birlikte Hidrojenden sonra en hafif gazdır Renksiz, kokusuz olmakla beraber soygaz olduğu için tepkimeye girmez ve bu yüzden eylemsizdir Soygazların son yörüngelerindeki elektron sayısı o yörüngenin maksimum elektron bulundurma kapasitesi kadardır, yani o yörünge ne kadar elektron alabiliyorsa o kadar olur Helyumun atom numarası ikidir (2), her elementte de olduğu gibi, helyumda da ilk elektron yörüngesinin maksimum alabildiği elektron 2'dir Bu doğrultuda Helyum, soy gazlar kuralına uyan bir gazdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Helyum Nedir? Helyum Neye Denir? Helyum Ne İşe Yarar? Helyum Hakkında

Eski 10-10-2017   #2
Kayıtsız
icon110

Cevap : Helyum Nedir? Helyum Neye Denir? Helyum Ne İşe Yarar? Helyum Hakkında

guzel yapmıssınız
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com