Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Ekonomi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
3600, belli, detay, doğuyor, emeklilik, eyt, flaş, gösterge, imkanı, oldu, para, toplu, ödemesi

EYT, 3600 Ek Gösterge, Toplu Para ödemesi... Flaş Detay Belli Oldu, Emeklilik Imkanı Doğuyor

Eski 11-26-2021   #1
Şengül Şirin

EYT, 3600 Ek Gösterge, Toplu Para ödemesi... Flaş Detay Belli Oldu, Emeklilik Imkanı Doğuyor

EYT, 3600 ek gösterge, toplu para ödemesi Flaş detay belli oldu, emeklilik imkanı doğuyor

Milyonlarca çalışan 3600 ek gösterge ve EYT ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor Özellikle ek gösterge ile ilgili çalışmalar hükümet tarafından yapılıyor 3600 ek göstergede gelinen son nokta kamuoyu ile paylaşılıyor 3600 ek gösterge bekleyenleri ve EYT'lileri çok yakından ilgilendiriyor Toplu para ödemesi yapılarak emeklilik imkanı doğacak

1-EYT, 3600 ek gösterge, toplu para ödemesi Flaş detay belli oldu, emeklilik imkanı doğuyor
Yıl sonun yaklaşması ile çalışanların maaşlarına yapılacak zam miktarı ekonomi gündeminin önemli konuları arasında bulunuyor 3600 ek gösterge ile ilgili yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor Emeklilikte Yaşa Takılan çok sayıda kişi ise kendi durumlarının çözüme kavuşturulmasını bekliyor Birçok kişi kendi durumunu merak ediyor Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan EYT, ek gösterge ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı İşte o soru ve cevaplar

2-Soru: Emekli polis memuruyum Mart ayında 1600 ek göstergeden malulen emekli oldum Yeni yılda 3600 ek gösterge düzenlemesi gündemde Acaba 3600 ek gösterge çıktığında ben de faydalanabiliyor muyum

Soru: Emekli polis memuruyum Mart ayında 1600 ek göstergeden malulen emekli oldum Yeni yılda 3600 ek gösterge düzenlemesi gündemde Acaba 3600 ek gösterge çıktığında ben de faydalanabiliyor muyum?

Cevap: 3600 ek gösterge konusu gündemde ancak bu konuda kesinleşmiş bir durum yok En erken gelecek yılın ortalarına doğru gündeme alınması bekleniyor Ek gösterge artışı maaşları, emekli ikramiyesini ve emekli maaşını artıracak Emekliler, dul ve yetimler de imkândan yararlanacak Bu durumda 3600 ek göstergenin çıkması halinde emekli maaşınızda bir artış olacaktır

3-Soru: 1998 SSK girişliyim, 2600 günüm var 1967 doğumluyum EYT çıkarsa, toplu ödeme yapıp, prim günümü 3600’e tamamlayıp emekli olabilir miyim Yaşım tutuyor

Soru: 1998 SSK girişliyim, 2600 günüm var 1967 doğumluyum EYT çıkarsa, toplu ödeme yapıp, prim günümü 3600’e tamamlayıp emekli olabilir miyim? Yaşım tutuyor

Cevap: Emeklilikte yaşa takılanların sorununa yönelik çözümde şimdilik bir gelişme yok Bilinen, üzerinde çalışıldığı yönünde Ancak 2022’nin sonuna kadar gündeme gelmeyeceği de söyleniyor EYT’lilere imkan çıksa bile yararlanamazsınız Geriye dönük primleri topluca ödeyerek, emekli olma imkanı bulunmuyor

4-Soru: 2019’un kasım ayından bu yana genel sağlık sigortası primini yatıramıyorum İşten çıkarıldım, halen de çalışmıyorum Gelir testine başvurmadım Sorularım şunlar, prim borcumu yapılandırma hakkım var mı, gelir testine girebilir miyim

Soru: 2019’un kasım ayından bu yana genel sağlık sigortası primini yatıramıyorum İşten çıkarıldım, halen de çalışmıyorum Gelir testine başvurmadım Sorularım şunlar, prim borcumu yapılandırma hakkım var mı, gelir testine girebilir miyim?

Cevap: Genel sağlık sigortası prim borcu için yapılandırma fırsatı bitmedi 30 Nisan 2021’den öncesi genel sağlık sigortası prim borcu olanlar yapılandırma yapabilir Borcunuzun tamamını 31 Aralık 2021 tarihine kadar öderseniz de prim borcunuzun gecikme cezası ve gecikme zammı silinir Ayrıca taksitlendirme de yapabilirsiniz Gelir testine girebilirsiniz, aylık geliriniz asgari ücretin üçte birinden düşükse primlerinizi devlet karşılar Eğer yüksekse siz ödeyeceksiniz

5-Soru: Aralık ayında yaşımı doldurup SSK’lı olarak emekli olabiliyorum Emekli olunca da işyerinden ayrılacağım Emekliliğimi sene sonuna kadar verirsem mi avantajlı olur, yeni seneyi bırakırsam mı

Soru: Aralık ayında yaşımı doldurup SSK’lı olarak emekli olabiliyorum Emekli olunca da işyerinden ayrılacağım Emekliliğimi sene sonuna kadar verirsem mi avantajlı olur, yeni seneyi bırakırsam mı?

Cevap: Sene sonuna kadar başvuruda bulunursanız bu yılın ocak ve temmuz emekli zamları emekli maaşınıza eklenecek, 2022’nin başında başvurursanız sadece yeni senenin ocak ayında zam tutarı aylığınıza eklenecek Ayrıca emekli maaşının belirlenmesinde de fark olacak Kıdem tazminatı açısından ise gelecek sene emekli olmak daha avantajlı olacaktır, çünkü tazminatın tavanı artacak Emekliliğinizi bir iki ay ertelemekle şimdi emekli olacağınızda alacağınız maaşı hesaplamasını yapıp öyle emekli olmanızı öneririm

6-Soru: 4/A sigortalılık için işe giriş tarihim 10112000 Prim günüm 7000’den fazla Son işyerinde 16 yıldır çalışıyorum Benim şartlarım için emekli olmadan kıdem tazminatı alma hakkım var mıdır Kıdemi aldıktan sonra yine bir işe girebilir miyim, bir başlama süresi var mıdır

Soru: 4/A sigortalılık için işe giriş tarihim 10112000 Prim günüm 7000’den fazla Son işyerinde 16 yıldır çalışıyorum Benim şartlarım için emekli olmadan kıdem tazminatı alma hakkım var mıdır? Kıdemi aldıktan sonra yine bir işe girebilir miyim, bir başlama süresi var mıdır?

Cevap: 1999’dan sonra işe başlayanlar 7000 prim gününü doldurmaları halinde 25 yılı beklemeden kıdem tazminatı almaya hak kazanır Bu şartlarda kıdem tazminatını alabilirsiniz Tazminat sonrası yeni bir işte çalışabilirsiniz, bunun için başlama süresi yok

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com