Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alkenlerin, fiziksel, kimyasal, nelerdir, özelliği, özellikleri

Alkenlerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir? Alkenlerin Fiziksel Ve Kimyasal Özelliği

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alkenlerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir? Alkenlerin Fiziksel Ve Kimyasal Özelliği

Alkenlerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir? Alkenlerin Fiziksel Ve Kimyasal Özelliği Hakkında
ALKENLERİN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
  • Fiziksel özellikleri alkanlara benzer C sayısı 2-4 olan aklenler gaz, 5-17 olanlar sıvı, daha yüksek sayılı C içereler ise katıdır
  • C sayısı artıkça KN yükselir Dallanma ise alkanlar olduğu gibi KN düşürür
  • C=C çifte bağı kuvvetli sigma bağı ile zayıf pi bağından oluşur Molekülleri arasında sadece Van der Waals çekim kuvveti vardır Cis izomeriye sahip olanlar çok az dipollük gösterdiğinden KN trans izomeriye sahip olanlardan daha yüksektir
  • Apolar maddeler olduğundan suda çözünmezler Petrol eteri, kloroform gibi organik çözücülerde çözünürler
  • Sıvı alkenlerin yoğunlukları sudan azdır
alkanların fiziksel özellikleri ,kimya alkanlar, alkenlerin genel özellikleri ,alkanların fiziksel ve kimyasal özellikleri ,alkanların özellikleri ,alkanlar ,alkanlar kimya ,alkenlerin fiziksel özellikleri, alkenlerin özellikleri,alkanlar ve özellikleri ,alkanın fiziksel özellikleri, alkenlerin kimyasal özellikleri ,alkenlerin ozellikleri,alkanlarin yoğunluklari ,alkanların yoğunlukları

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Alkenlerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir? Alkenlerin Fiziksel Ve Kimyasal Özelliği

Eski 02-18-2017   #2
Kayıtsız

Cevap : Alkenlerin Fiziksel Özellikleri Nelerdir? Alkenlerin Fiziksel Ve Kimyasal Özelliği

gerçekten çok güzel bi site :)
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com