Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
giresun, pastası

Giresun Pastası

Eski 06-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Giresun Pastası

Malzemeler:

2 kilo un- aldıgı kadar ekleyın

30 gr amonyak- 1 çay kaşığı ekleyin- Aktarlarda satılıyor

1 litre sıvıyağ- 1/2 su bardağı yeterli

2 kilo şeker- 1,5 su bardağı yeterli ama şekeri çok seviyorsanız 2 su bardağı ekleyin

3 litre su- 1,5 su bardağı ekleyin

50 gr kakao- 10 gr kakao ekleyin

2 yumurta- üzerıne sarısı sürülüyor - 1 yumurta yeterlı

Yapılışı:

1- Amonyak, sıvıyağ, şeker ve su bir kaba konur şeker eriyene kadar çırpılır

2- Un ılavesi ile macun kıvamına gelene kadar yogrulur (Ele yapışmayan ama çok yumuşak bir hamur yapın dinlendirin) Hamurun yarısına kakao eklenir yogurulur

3- İki ayrı hamur tezgahta acılır Sade olan hamur icersine kakaolu hamur konur rulo sarılır Kare şeklinde kesilir

4-tepsiye dizilir üzerine yumurta sarısı sürülür önceden ısınmıs 190 drecedeki fırında pişirilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Giresun Pastası

Eski 12-10-2014   #2
Kayıtsız

Cevap : Giresun Pastası

Merhaba arkadaşlar İstanbul'da oturuyorum bi defa denk geldi yedim pastanızdan fakat bir daha bulamadım oradan sipariş Verme imkanı varmıdır
?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com