Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, hergün

Eski 05-28-2007   #46
Ergenekon

29/05/2007

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Rabbi! Bizi bizimle bırakma, bizi nefsimizle imtihan etme geçmiş günahlarımızı bağışla geleceğimizden de emin kil hayalisini ver…
Ya Rabbi! Hiç bir zaman bizi birbirimizle imtihan etme
Aramızdaki uhuvvet ve muhabbeti artır
Ya Rabbi! Gözümüzden gözyaşını gönlümüzden selamını, dilimizden birbirimize ettiğimiz duayı alma…
Gönlümüzü su-i zandan, ağzımızı gıybetten, nazarimizi tenkinden arındır…
Canımızı birer Şehit olarak albizi Sahabe kardeşliği gibi bir kardeşlikle şereflendir…
Birlikten beraberlikten doğacak rahmet ve feyzinden mahrum kalmaktan Sana sığınırız
Bizleri cennetin en yüksek tepesinde dostlarımızla, kardeşlerimizle ve
Senin has dostlarınla beraber Habibin Muhammed sallallahu aleyhi vesselem efendimiz yanında hasreyle!

Allah’ım dünyada ve ahi rette bize hakkımızda hayırli olanı ver
Nefsimizin, şeytanin serinden Sana sığınırızcehennem azabından bizleri muhafaza eyle
Bizi tüm Müslümanları bağışla
Ya Rabbi, şüphesiz sen affedicisin ve affı seversin Bizleri affet Allah’ım
Hasta kullarına şifalar, dertli kullarına devalar, borçlu kullarına edalar nasib eyle
Allah’ım büyüklüğünün yüzü suyu hürmetine,
Habibin Muhammed sallalahu aleyhi vesselem yüzü suyu hürmetine dualarımızı kabul ve makbul eyle
Dualarımızı Arafatta yapılan dualardan Kabeyi Muazzamada yapılan dualardan eyle
Bizlere de o kutsal, mübarek yerlere gitmeyi nasib eyle
“Amin” diyen bu aciz kullarını dareyn saadetine, mutluluğuna nail eyle…!

Ya Rabbel alemin bizi gaflet uykusundan uyandır, dünyanın kirleriyle kararmış kalplerimizi iman, Kur’an nuru ile nurlandır ya Rabb’i
Görünür görünmez kazadan beladan koru, akla hayale gelmez musibetlerden sana sığınıyoruz, bütün Ümmeti Muhammedi muhafaza eyle ya Rabb’i
Kendine layık kul habibine layık ümmet eyle
Evlerimize huzur, rızklarımıza bereket ve iki cihanda saadet ihsan eyle ya Rabb’i
Bizleri Hidayetinden, Sirat-i Mustakimden ayırma
Bizi sensin bırakma ya Rabb’i!

Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-30-2007   #47
Ergenekon

30/05/2007 ( Bu dua benim her sabah ettiğim duadır)

Allah’ım! Güzel isimlerinin hakkı için senden diliyor ve sana yalvarıyorum
Yarabbi, şu sabaha Sen’den gelen bir nimet ile günahlarım örtülmüş olarak çıktım Dünyada ve Ahiret’te üzerimdeki nimetini ve günahlarımı örtmeni tamamla Allah’ım
Ya Rabbi! Habibinin yüzünün nuru hürmetine, Sen’in olan her bir hak hürmetine, Sen’den isteyen inanmış kullarının hürmetine, beni affetmeni ve kudretinle ateşten korumanı diliyorum
Allah’ım bugünün hayrını, yardımını, nurunu, bereketini ve hidayetini Sen’den istiyor, Ahiret azabından, bugünün ve ondan sonraki günlerin şerrinden Sana sığınıyorum
Allah’ım! Rahmetini umarak, azabından korkarak kendimi Sana teslim ettim, yüzümü Sana çevirdim, işimi Sana ısmarladım, sırtımı Sana dayadım Sen’den başka sığınağım, Sen’den başka dayanağım yok
Ya Rab! İndirdiğin Kitab’ına, gönderdiğin Peygamber’ine iman ettim, Allah’ım onların hürmetine, yaşarken de ölürken de Sen’in ismini daima ananlardan eyle beni
Allah’ım! Mülk ve hamd Sana mahsustur, Sen’in her şeye gücün yeter Beni kendine, meleklerine, peygamberlerine ve salih kullarına sevdir Beni de, Sen’i, Peygamberlerini, Meleklerini, Rasullerini, Salih kullarını sevenlerden eyle Ya Rabbi
Allah’ım, birinin bana zulüm ve taşkınlık yapmasından sana sığınırım, Arşı Azim’in ve yedi semanın Rabbi olan Allah’ım benim koruyucum ve yardımcım ol
Allah’ım, Sen’den kalbimi temizlemeni, namusumu korumanı, günahlarımı bağışlamanı diliyorum, Ya Rabbi Sen’den Cennet’ini istiyorum Allah’ım, Sen’den kulağımı, gözümü, ruhumu, yaradılışımı, ahlakımı,ailemi, hayatımı, ölümümü, ve amelimi bereketli kılmanı ve hasenatımı kabul buyurmanı diliyorum Rabbim Evvel ve Ahir olan isimlerinin hürmetine dileklerimi kabul et Allah’ım
Ey yaratıp düzene koyan, her belayı kaldıran, batmışı kurtaran, her hastaya şifa veren, Ey öldüren ve dirilten, ey güldüren ve ağlatan Rabbim, Ey en gizli yakarışı işiten Allah’ım, Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan berisin, Sen’den başka bana kim yardım eder Allah’ım, Sen bana yetersin, güzel isimlerinin hakkı için duamı kabul et
Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-30-2007   #48
ctn_86

"Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru! (Bakara 201)

Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et! (Bakara 250)

Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme!

Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmediği işleri de yükleme, bizi affet, bizi bağışla, bize acı, sen bizim Mevlâmızsın Kâfirlere karşı bize yardım et! (Bakara 286)

Ey Rabbimiz, bizi doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi kaydırma! [bizi sapıtma] Bize, tarafından rahmet bağışla! Lütfu en bol olan sensin (Al-i İmran 8)

Ey Rabbimiz, iman ettik; günahlarımızı bağışla, bizi Cehennem azabından koru (Al-i İmran 16)

Ey Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığı bağışla; ayaklarımızı [yolunda] sabit kıl; kâfirlere karşı bizi muzaffer eyle! (Al-i İmran 147)

Ey Rabbimiz, "Rabbinize inanın" diyen davetçiyi [peygamberi] işittik, hemen iman ettik Artık bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, ruhumuzu iyilerle beraber al! Ey Rabbimiz, bize, peygamberlerin vasıtasıyla vâdettiklerini de ikram et ve kıyamette bizi rezil-rüsvay etme; şüphesiz sen vâdinden caymazsın (Al-i İmran 193-194)

Ey Rabbimiz, bize çok sabır ver, müslüman olarak canımızı al! (Araf 126)

Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla! (İbrahim 40-41)

Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat! (Şuara 83)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-31-2007   #49
Ergenekon

31/05/2007

Bismillahirrahmanirrahim
Bizleri Sonsuz kudreti ilen var eden varlığından akil ilm ve hikmetle haberdar eden
her şeyi insan için insanı da edeb icin yaratan Mevlamıza sonsuz hamd-u senalar olsun
Allah’a kul olup kulluğundan zevk ve neşe duyan şerefli alnını yalnız Allah’ın huzurunda secdelere koyan
yaratılmışların en Afdal ve en mümtazı olan insana Ahseni Takvim şöhretini veren Rabbimize şükürler olsun
biz kullarını Mü’min kılarak yarattığı şayısız nimetler verip donattığı ve kendine kul habibine Ümmet yaptigi icin Allah’a en yüksek sayıda tesbih ederiz
bütün varlıkların adedince salatu selam bize yaradanımızı en iyi tanıtan Allah’ın en sevgili kulu ve Rasulu Hz Muhammed sallallahu aleyhi vesselem Efendimizin ashabının ve onlara tabii olan bütün mü’minlerin üzerine olsun
Ya Rabbi! Sen çokça affeden çokça bağışlayansın
Ya Rabbi! Sen hep merhameti bol olansın…
Bizleri senden, dilimizi duadan, kalbimizi Kur’an dan, amellerimizi sünnetinden ayırma…
Razı geleceğin şekilde yaşat ve haşret…
Allah’ım kalbimizidekilerini hayreyle, hakkımızda hayreylediklerini kalbimize ver…
Bizleri rızanı kazanan kullardan ve bizleri Senden razı olan kullarından eyle…!
Allah’ım ölümümü ve sonrasını hakkımda mübarek kıl

Ey mü’minlerin kalplerine sükunet ve huzur indiren Yüce Allah’ım
Bu günde Cennet kapılarını yüzüme ac
cehennem kapılarını yüzüme kapat bu günde Kur’an okumaya beni muvaffak kıl
Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-01-2007   #50
Ergenekon

01/06/2007

Allahım, geçmiş ömrümde yaptıklarımı, gelecekte yapacaklarımı, gizli işlediklerimi, aleni yaptıklarımı, israflarımı, benim bilmediğim fakat senin bildiğin kusurlarımı affet İlerleten sen, gerileten de sensin, senden başka ilah yoktur

Allahım ben nefsime çok zulmettim Günahları ancak sen affedersin Öyle ise beni, şanına layık bir mağfiretIe bağışla, bana merhamet et Sen affedici ve merhamet edicisin"

AIIahım, ben cehennem azabından sana sığınırım Kabir azabından da sana sığınırım Deccal fitnesinden de sana sığınırım, hayat ve ölüm fitnesinden de sana sığınırım

"ÂlIahım! Senden, katından vereceğin öyIe bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime hidayet, işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kâmil iman, dışıma amel-i sâlih, amellerime temizlik ve ihlâs verir, rızana uygun istikâmeti ilham eder, ülfet edeceğim dostumu lutfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun

Allahım, bana öyle bir iman, öyle bir yakin ver ki, artık bir daha küfür (ihtimali) kalmasın Öyle bir rahmet ver ki, onunla, dünya ve ahirette senin nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım
Allahım! Hakkımızda vereceğin hükümde lütfunIa kurtuluş istiyorum, (kurbuna mazhàr olan) şühedâya has makamları niyaz ediyorum, bahtiyar kulların yaşayışını diliyorum, düşmanlara karşı yardım taleb ediyorum!

Allahım! Anlayışım kıt, amelim az da olsa (dünyevi ve uhrevi) ihtiyaçlarımı senin kapına indiriyor (karşılanmasını senden taleb ediyorum) Ràhmetine muhtacım, halimi arzediyorum (İhtiyacım ve fakrim sebebiyledir ki) ey işlere hükmedip yerine getiren, kalplerin ihtiyacını görüp şifâyâb kilan Rabbim! Denizlerin aralarını ayırdığın gibi benimle cehennem azabının arasını da ayırmanı, helâke dâvetten, kabir azabindan korumanı diliyorum

Allahım! Kullarından herhangi birine verdiğin bir hayır veya mahlukatindan birine vaadettiğin bir lütuf var da buna idrakim yetişmemiş, niyetim ulaşamamış ve bu sebeple de istediklerimin dışında kalmış ise ey âlemlerin Rabbi, onun husülü için de sana yakarıyor, bana onu da vermeni rahmetin hakkında senden istiyorum

Ey Allahım! Ey (Kur'ân gibi, din gibi) kuvvetli ipin, doğru yolun sahibi! Kâfirler için cehennem vaadettiğin kıyamet gününde, senden cehenneme karşı emniyet, arkadan başlayacak ebediyet gününde de huzur-i kibriyana ulaşmış mukarrebin meleklerle, (dünyada iken çok) rükü ve secde yapanlar ve ahidlerini ifa edenlerle birlikte cennet istiyorum Sen sınırsız rahmet sahibisin, sen (seni dost edinenlere) hadsiz sevgi sahibisin, sen dilediğini yaparsın

Allahım! Bizi, sapıtmayıp, saptırmayan hidâyete ermiş hidâyet rehberleri kıl Dostlarına sulh (vesilesi), düşmanlarına da düşman kıl Seni seveni ,sana olan sevgimiz sebebiyle seviyoruz Sana muhalefet edene, senin ona olan düşmanlığın sebebiyle düşmanlık ediyoruz

Allahım! Bu bizim duamızdır Bunu fazlınla kabul etmek sana kalmıştır Bu, bizim gayretimizdir, dayanağımız sensin
Allahım! Kalbime bir nur, kabrime bir nur ver; önüme bir nur, arkama bir nur ver; sağıma bir nur, soluma bir nur ver; üstüme bir nur, altıma bir nur ver; kulağıma bir nur, gözüme bir nur ver; saçıma bir nur, derime bir nur ver; etime bir nur, kanıma bir nur ver; kemiklerime bir nur koy!

Allahım nurumu büyüt, (söylediklerimin hepsine bedel olacak) bir nur ver, (söylenmiyenleri de kuşatacak) bir nur daha ver!

İzzeti bürünmüş, onu kendine alem yapmış olan Zât münezzehtir Büyüklüğü bürünmüş ve bu sebeple kullarına ikramı bol yapmış olan Zât münezzehtir
Tesbih ve takdis sadece kendine layık olan Zat münezzehtir
Fazl ve nimetler sâhibi Zàt münezzehtir
Azamet ve kerem sahibi Zât münezzehtir
Celal ve ikrâm sâhibi Zat münezzehtir"
"Allahım! Sen yedi semânın Rabbi, Arş-ı Âzam'ın Rabbisin
Dualarımı kabul eyle Rabbim
Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-02-2007   #51
Ergenekon

02/06/2007

Bismillahirrahmanirrahim…
Ey Yüce Rabbimiz! Sen bütün mahlukatına merhametli bilhassa inanmış kullarına pek lütufkarsın, el açtık kapına geldik sana dua ve niyazlarımızla yalvarıyoruz, dualarımızı kabul ederek bizlere af kapından bos çevirme Allah’ım !

Kıyamet gününün tek hakimi ve sahibi sensin bizlere orada acı, cehennem azabından koru Ya Rabbi !

Biz yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardim dileriz, bizleri ibadet ve itaatin yolundan hiç bir zaman ayırma Allah’ım!

Hidayet üzere devamlı kalmayı, muttaki kullarından olmayı, dünya ömrümüzü iffet ve şerefimizle geçirmeyi cümlemize nasip eyle Allah’ım !

Allah‘ım sende biliyorsun ki senden başkasına Rabb demedik, sadece sana kulluk ettik ve sadece senden yardım istedik ve biliyoruz ki Allah‘ım senin razı olmadığın işler yaptık ama sen bizim Rabbimizsin senden başkasına gidecek halimiz yok ki, ceza veresende sen bizim Rabbimizsin affetsen de Rabbimizsin, bizi bağışlarsan sen Gafur ve Rahimsin

Ya Rabbi! Sana Rabb diyoruz çünki sen hepimizi terbiye edicisisin, bizleri ağır musibetlerle, açlıkla terbiye etme Allah‘im!

“Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım Bilmeyerek işlemiş olduğum hatalarımın senden bağışlanmasını dilerim Şüphesiz ki bütün gizli şeyleri ancak sen bilirsin

“Allah’ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun Allah’ım, günahlarımı bağışla ve bana rahmet kapılarını aç

Senin mağfiretini dilerim Benden eza veren şeyleri gideren ve bana afiyet veren Allah’a hamdolsun

Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-03-2007   #52
Ergenekon

03//06/2007

Allah’ım gecenin ve şeytanın şerrinden sığınarak gece yatmadan Sana dua ettim, Sen’i hamdinle tesbîh ettim, mağfiretini diledim, günahlarıma tövbe ettim
Şükürler olsun Rahman, Rahim, El-Meliku'l-Kuddûsu, es-Selâmu, el-Mü'minu! Bana sabah dua edecek ve dua yazacak güç derman ve sıhhat verdin Ellerimi, gönlümü, ruhumu açtım Sana Allah’ım sabahın bu seher vaktinde, okuyanları geri çevirme Ya Rab!

"Ey diri olan, ey mahlûkata kıyam veren, ey hiçbir hayat sahibinin olmadığı zamanda hayat sahibi olan, ey hayat veren, ey ölüm veren, ey celâl ve ikram sahibi!"

"Allah’ım! Senden sevgini ve seni sevenlerin sevgisini ve senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum Allah'ım! Senin sevgini nefsimden, ailemden, malımdan, soğuk sudan daha sevgili kıl"

"Allah’ım, dinimi doğru kıl, o benim işlerimin ismetidir Dünyamı da doğru kıl, hayatım onda geçmektedir Ahiretimi de doğru kıl, dönüşüm orayadır Hayatı benim için her hayırda artma vesilesi kıl Ölümü de her çeşit şerden kurtularak rahata kavuşma kıl"

"Allah'ım, yeterince helalinden vererek beni haramından koru Lütfunla ver, başkasına muhtaç etme"

"Allah'ım, katı, duygusuz ve sevmeyen bir kalpten sana sığınırım, dinlenmeyen bir duadan sana sığınırım, doymak bilmeyen bir nefisten, faydası olmayan bir ilimden, bu dört şeyden sana sığınırım"

"Allah’ım, ailemin bölünmesinden ve nifaktan, kötü ahlâktan sana sığınırım"

"Allah’ım! Açlıktan sana sığınırım Hıyanetten de sana sığınırım, çünkü o ne kötü huydur"

"Allah'ın kerîm olan rızası için, eksiksiz, mükemmel kelimâtullah hakkı için, bela olarak semadan inen, semaya yükselen, ceza gerektiren şerlerden, yeryüzünde yarattığı şerden, yerin altından çıkan şerden, gece ve gündüz fitnelerinden, gece ve gündüz gelen musibetlerden Allah'a sığınırım

Ey Rahman, hayır getiren hâdiselerle geçsin günüm Sen sevdiklerime de hayırlar nasib eyle, onların işlerini de rast getir

Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-04-2007   #53
Ergenekon

04/06/2007

"Ebed ve ebedî olan Allah'ı tesbih ederim Bir ve tek olan Allah'ı tesbih ederim Tek ve herşey kendisine muhtaç olan Allah'ı tesbih ederim Semayı direksiz yükselten Allah'ı tesbih ederim Yeryüzünü donmuş su üzerine yayan Allah'ı tesbih ederim Mahlukatı yaratan ve onları çeşitlendiren Allah'ı tesbih ederim Rızkı taksim eden, hiçbir canlıyı unutmayan Allah'ı tesbih ederim Eş ve çocuk edinmeyen Allah'ı tesbih ederim Doğurmamış, doğrulmamış ve hiçbir şey de kendisine denk olmayan Allah'ı tesbih ederim Beni gören, yerimi bilen, beni rızıklandıran ve beni unutmayan Allah'ı tesbih ederim"

"Yâ Settere'l uyûb, Yâ gaffare'z-zünûb! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine nadim oldum, pişmanlık duydum Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim Sen bu tevbemi kabul eyle Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında sayılarını bilemeyeceğim kadar çok Peygamber gelmiş, İlâhi kitapları tebliğ etmişlerdir Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır"

"Allah'ın tam olan kelimeleri ile gazabından, kullarının şerrinden, şeytanların vesveselerinden ve şeytanların hazır bulunmasından Allah'a sığınırım"

Yarabbi sen bana, aileme, akrabalarıma, sevdiklerime, beni sevenlere sağlık sıhhat ve afiyet ver, kazadan, beladan, kötülerden koru Sen bize helal rızk ver Allah’ım

Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-05-2007   #54
Ergenekon

05/06/2007

Bismillahirrahmanirrahim

Allah’ım, ömrümü affınla sona erdir, emelimi rahmetine ummaya yönelik kıl, rızana ulaşma yollarını benim için kolaylaştır, bütün hallerimde amelemi güzelleştir
Yâ Rabbî,
Bizi tahammül edemeyeceğimiz imtihana tâbi tutma
Allahım!
Ümmet-i Muhammed'e rahmetinle muamele et!

Allahım!
Bizlere bütün islam alemine yardım eyle!
Bizim, Islam'ın ve Müslümanların hüsranını arzu edenleri Sen hüsrana uğrat!
Ey her şeyi hâlden hâle koyan Allahim! Bizleri en güzel bir hâle tebdîl eyle!
Allahım,
milletimizi bir kere daha ayaga kaldırıp, zilletimizi sona erdirerek, devletler muvazenesinde yerimizi almaya gaye-i hayaline ulaştır
Allahım!
Senden hem dünya hem de ahiret icin tam, kâmil ve daimî afv ve afiyetini taleb ediyoruz

Ey yüce Rabbim!
Hazırlayıp istifademize sunduğun bu güzellikleri ve bu
güzelliklerin çehresinde Sen'i görüp sezemeyen talihsizlerin
gözlerini aç,gönüllerini iman ve sevgiyle donat ve onlara insanlığa
giden yolları göster
Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-06-2007   #55
Ergenekon

06/06/2007

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Rabbi! Sen çokça affeden çokça bağışlayansın
Ya Rabbi! Sen hep merhameti bol olansın…
Bizleri senden, dilimizi duadan, kalbimizi Kur’andan, amellerimizi sünnetinden ayırma…
Razı geleceğin şekilde yaşat…

Allah’ım kalbimizdekilerini hayreyle, hakkımızda hayreylediklerini kalbimize ver…
Bizleri rızanı kazanan kullardan ve bizleri Senden razı olan kullarından eyle…!
Ey mü’minlerin kalplerine sükunet ve huzur indiren Yüce Allah’ım
Bu günde Cennet kapılarını yüzüme aç
cehennem kapılarını yüzüme kapat bu günde Kur’an okumaya beni muvaffak kıl Beni sevap işlemeye, iyilik yapmaya muvaffak kıl

Biz yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz, bizleri ibadet ve itaatin yolundan hiç bir zaman ayırma Allah’ım!

Ey Yüce Rabbimiz! Sen bütün mahlukatına merhametli bilhassa inanmış kullarına pek lütufkarsın, el açtık kapına geldik sana dua ve niyazlarımızla yalvarıyoruz, dualarımızı kabul ederek bizlere af kapından boş çevirme Allah’ım !

Kıyamet gününün tek hakimi ve sahibi sensin bizlere orada acı, cehennem azabından koru Ya Rabbi !

Allah’ım ölümümü ve sonrasını hakkımda mübarek kıl
Bizleri cennetin en yüksek tepesinde dostlarımızla, kardeşlerimizle ve
Senin has dostlarınla beraber Habibin Muhammed sallallahu aleyhi vesselem efendimiz yanında haşreyle!
Amin amin amin…

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-06-2007   #56
[KAPLAN]

Konuyu neden bu kadar geç fark ettim gerçekten anlamak güç, ancak bundan sonra hergün takipçisi olacağım Sitemizin belki de hayırlara vesile olan en güzel konusunu açmışsın Eline sağlık, Ergenekon
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-07-2007   #57
Ergenekon

07///06/2007

“Senin adını anarak uyur ve uyanırım Allahım!”
“Allahım! Her evime giriş ve çıkışımda senden hayır diliyorum Allah’ın adıyla evimize girer, Allah’ın adıyla çıkarız ve Rabbimize dayanıp güveniriz
“Allah’ın adını anarak evimden çıkıyorum ben, Allah’a dayanıp tevekkül ettim Her türlü kuvvet ve kudret ancak yüce Allah’ın yardımıyladır
“Bize tatlı soğuk su içiren ve günahlarımız sebebiyle onu içilmez tuzlu su yapmayan Allah’a hamd olsun
Sana şükür diyenlere, fakirlere verenlere, dinini vatanını sevenlere hastalık yoksulluk gösterme Ya Rabbi! Kalan ömrümüzü geçen ömrümüzden hayırlı kıl Sen af edicisin af etmeyi seversin, cümle Ümmeti Muhammedi Müslümanları bağışla
Bizleri doğru yolumuzdan ayırma, şeytana ve nefsimize uydurma
Sana yapmış olduğumuz ibadetleri dergahın’da kabul eyle
Sen Ümmeti Muhammede dünyada zalimler yüzünden ezilen masumlara yardım et, bizlere birlik ve beraberlik içinde yaşamayı nasip et
Sen hainlerle çarpışan Askerlerimize yardım et, onları koru, esirge Ya Rabbi!
Merhametini, Rahmetini ve Bereketini üzerimizden eksik etme Ya Rabbi
Bütün ümmeti Muhammedin dualarını dergahinda kabul eyle Ya Rabbi…”
Sen beni, ailemi, sevdiklerimi, beni sevenleri, kazadan beladan afetten hastalıktan koru Allah’ım!
Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-08-2007   #58
Ergenekon

08/06/2007

"Ey Rabbim! Senin ilmine müracaat ederek hayrı senden istiyorum ve kudretine sığınarak senden kudret istiyorum ve senin büyük fazlından diliyorum; çünkü sen, her şeye kadirsin, ben bir şeye kadir değilim Sen bilirsin, ben bilmem, Sen gaybleri bilirsin"

"Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun azameti önünde küçük kalmıştır Hamdederim Allah'a ki her şey O'nun izzeti karşısında zelîldirHamd ederim Allah'a ki her şey O'nun mülk ü saltanatına boyun eğmiştir Hamd ederim Allah'a ki, her şey O'nun kudretine teslîm olmuştur"

"Allah'ım hatâlarımı kar ve dolu suyu ile yıka Beyaz bir elbiseyi temizlediğin gibi kalbimi de hatalardan temizle Benimle hatalarımın arasını, maşrıkla mağribin arasını uzak kıldığın gibi uzak kıl"

"Yarattıklarının şerrinden Allah'ın tam kelimelerine sığınırım"

"Başka bir ilâh yok, ancak Allah var O'nun şerîki yoktur Mülk O'nundur, hamd de O'nundur O her şeye kaadirdir Allah'ım, Senin verdiğine engel olacak da yoktur, vermediğini verecek de yoktur Ve servet sahibi olanlara servetleri sana karşı bir menfaat veremez"

Ey Rabbim! Helâl kıldıklarını bana kâfi kılarak haram kıldıklarından beni muhafaza et, beni fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl!"
"Ey mülkün mâliki olan Allahım! Sen mülkü dilediğine verirsin, mülkü dilediğinden çeker alırsın Dilediğini azîz kılarsın, dilediğini zelîl kılarsın Hayır senin elindedir Muhakkak sen herşeye kadirsin Ey dünyâ ve âhiretin Rahmanı! Sen onu dilediğine verirsin, dilediğine vermezsin Beni, senden başkasının acımasından müstağnî kılacak bir rahmet ile bana rahmet eyle"

Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-09-2007   #59
Ergenekon

09/06/1007

Ey kalbleri çekip çeviren! Benim kalbimi Senin tâa-tın üzere sabit kıl"

Allah'a hamd olsun ki ancak O'nun ni'metiyle sâlih ameller tamama erer

"Bütün şeytanlardan ve bütün kötülüklerden ve her bir isabet edici gözden Allah'ın tam kelimeleriyle, O’nun en güzel isimleriyle Allah'a sığınırım"
"Rahman, Rahîm Allah'ın adıyla
Ey Rabbim! Senden yardım istiyorum, sana tevekkül ediyorum, benim işimin zorluğunu azalt! Seferimin meşakkatini kolaylaşdır ve beni hayırla rızıklandır Benden her türlü şerri defet Sadrıma inşirah ver İşimi kolaylaşdır, dilimdeki düğümü çöz Ey Rabbim, kendimi, dinimi, ehlimi, malımı, akrabamı ve seninle benim aramda âhiret ve dünyâya müteallik ne varsa cümlesine seni bırakıyorum ve sana emânet ediyorum Bizim hepimizi her türlü kötülükten ve üzücü şeylerden muhafaza et! Ey kerem sahibi Rabbim! Beni ve benim berâberimdekileri muhafaza et!
Beni ve berâberimdekileri selâmette kıl, beni ve berâberimdekileri menzilimize ulaştır ey Rabbim! Ey Rabbim! Sana tevbe etdim, Sana sarıldım, takvayı bana azık olarak ver, günâhımı mağfiret et, her nereye yönelirsem beni hayra yönelt!"
"Ey Rabbim! Beni kendi devan ile tedavi et, bana kendi şifân ile şifâ ver ve beni kendi fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl ve beni ezalarından uzak tut"
"Allahü ekber, Allah'dan başka ilâh yokdur Ancak O vardır Şerîki yoktur Mülk O'nundur Hamd O'na mahsustur Ve O her şeye kadirdir Bunu sana dönerek, sana tevbe ederek sana kulluk ederek, sana secde ederek ey Rabbimiz Sana hamd ederek söylüyoruz

Amin!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-09-2007   #60
angelesdream
Icon7

AMİN

BUDA BENDEN OLSUN

Ey Yüce Rabbim
Ey yüce Rabbim!
Hazırlayıp istifademize sunduğun bu güzellikleri ve bu
güzelliklerin çehresinde Sen'i görüp sezemeyen talihsizlerin
gözlerini aç,gönüllerini iman ve sevgiyle donat ve onlara insanlığa
giden yolları göster
(Amin)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com