Çankaya Köşkünden Atatürk Tabloları Indirilip Depoya Kaldırıldı!!!

Eski 12-04-2010   #1
Hüzün
Icontr

Çankaya Köşkünden Atatürk Tabloları Indirilip Depoya Kaldırıldı!!!

Yavuz ALATAN
ANKARA - Ünlü ressam Yaşar Çallı tarafından,
10 Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in isteği üzerine yapılan, “Atatürk ve Devrimleri” konulu tablolar, Çankaya Köşkü’nün duvarlarından indirilip, depoya kaldırıldı
Çallı, GAZETEPORT’a yaptığı açıklamada ‘’ Bu tabloları bir yıl çalışıp teslim ettim Çankaya köşkünün duvarlarına asıldı Ancak Sayın Sezer’in görev süresi bitince bu tablolar da yerlerinden indirilip depoya kaldırıldı Bu nedenle artık Köşk davetlerine katılmıyorum’’ dedi
Çallı, 10 Cumhurbaşkanı Sezer’in bu tabloları yapması için kendisine Çankaya Köşkü içinde bir atölye hazırladığını da vurgulayarak, gelişmeleri şöyle anlattı:
"Sayın Sezer, Çankaya Köşkü'nde çalışmam için bana bir atölye hazırlattı Burada bir yıl çalışma yaptım Sayın Sezer’in de görüşleri doğrultusunda, Atatürk ve cumhuriyet devrimlerini anlatan bir dizi hazırlamaya başladım Bu tablolar benim için adeta bir olgunluk dönemi çalışmaları idi 32 adet tabloyu teslim ettim ve Köşkün duvarlarına asıldı Ancak Sayın Sezer’in Köşkten ayrılması öncesi, ben de oradaki atölyemi boşalttım

11 Cumhurbaşkanı göreve gelince, benim yaptığım ve duvarlarda aslılı bulunan tabloların da indirildiğini öğrendim Köşkteki yetkililerle yaptığım görüşmede, bu eserlerin depoya konulduğunu belirttiler Bu olay sonrası artık Köşk davetlerine katılmıyorum Köşk denince ayaklarım geri geri gidiyor” dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com