Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adayyndan, erkein, ricası

Bir Erke?in E? Adayyndan Ricasy

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Erke?in E? Adayyndan Ricasy

Sevgili müstakbel e? adayym,

Biliyorum di?er gelin adaylary gibi çok ?ey isteyeceksin benden, ama dur dinle beni senden bir ricam var

Ne olur isteme benden Madde olan her ?eyi yani isteme lüzumsuz olan fuzuli e?ya ve gereçleri
Çünkü biz e?ya için madde için evlenmeyece?iz, ruhlarymyz bir bedende huzur bulsun, bir yuva sycakly?ynda beraber ysynalym, dinimizin emrettiklerini yuvamyzdan tüm insanly?a ula?tyralym diye evlenece?iz

Yani biz e?yaya de?il e?ya bize hizmet etsin diye evlenece?iz

Bir daha söylüyorum unutma diye

Ysteme benden kilo kilo altyny,yeni çykan takymy,her yönlü makinayy!

Yste benden manevi huzuru elimden geldi?ince vereyim , iste benden güzel sözler dize dize yazayym, iste benden en yanyk türküleri okuyayym, ve iste benden en anlamly buseyi tüm sycakly?ymla hissettireyim sana

Ne oldu?tüm bunlary istemiyor musun?

Hâla madde diyorsun öylemi?

Peki o halde günah benden gitti!

Ha bak ?unu söylemeden de geçemeyece?im:
Artyk benden ne tatly bir söz, ne bir yanyk türkü, nede sycak bir buse bekle; çünkü ben artyk borçlarymyzla u?ra?aca?ym belki daha fazla mesaiye kalaca?ym

Ha bu arada

Senide eskisi gibi dü?ünemeyebilirim, çünkü ilk syrada zihnimi me?gul eden ödemem gereken bir yy?yn borcumuz olacak ve geceleri senin uyumanyda seyredemeyece?im Malum borçlarymy dü?ünüp bir oraya bir buraya kyvranyp uyumayy bekleyece?im

Ve yine biliyorum senin bana olan sitemlerinde ba?layacak

Niye bana hiç iltifat etmiyorsun?
Niye bana ilgi göstermiyorsun?
Niye bana bu kadar so?uksun?

?u anda bana sarf etti?in bu sitemleri hatyrlar mysyn bilmem ama sana evlilik teklif etti?imde zannedersem almy?tym cevabyny hemde çok basit bir cevap olmu?tu: MADDE

Evet, sevgili e? adayym böyle bir evlilik mi?
Yoksa maddesiz ama maneviyaty bol olan bir evlilik mi?

Cevabyny sabyrsyzlykla bekliyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com