Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
, bedeli, saatin

♠ Bir Saatin Bedeli ♠

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

♠ Bir Saatin Bedeli ♠

Adam yorgun argın eve döndüğünde, beş yaşındaki oğlunu kapının önünde beklerken bulmuş

Çocuk babasına; "Baba, bir saatte ne kadar para kazanıyorsun?" diye sormuş

Zaten yorgun gelen adam; "Bu senin işin değil" diye yanıtlamış

Bunun üzerine çocuk; "Babacığım, lütfen bilmek istiyorum" diye yanıt vermiş

Adam, "İllaki bilmek istiyorsan 20 dolar" diye yanıt vermiş

Bunun üzerine çocuk, "Peki bana 10 dolar borç verir misin?" diye sormuş

Adam iyice sinirlenip "Benim, senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok
Hadi derhal odana git ve kapını kapat" demiş

Çocuk sessizce odasına çıkıp, kapısını kapatmış

Adam sinirli sinirli, "Bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder?" diye düşünmüş Aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşmis ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını anımsamış Belki de gerçekten lazımdı, o paraYukarı çocuğun odasına çıkmış ve kapıyı açmış

Yatağında olan çocuğa "Uyuyor musun?" diye sormuş

Çocuk, "Hayır" diye yanıtlamış

"Al bakalım istediğin 10 doları Sana az önce sert davrandığım için üzgünüm ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim" demiş

Çocuk sevinçle haykırmış; "Teşekkürler babacığım"

Yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkarmış adamın suratına bakmış ve yavaşça paraları saymış

Bunu gören adam iyice sinirlenerek; "Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun Benim, senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok" demiş

Çocuk, "Ama yeterince yoktu" demiş ve paraları babasına uzatarak "İşte 20 dolar Bir saatini alabilir miyim?" demiş

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com