Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Dijital & Analog Uydu Alıcıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cevaplari, çok, okuyun, sormadan, soru, sorulan, sorular

Soru Sormadan Once Okuyun! En Cok Sorulan Sorular Ve Cevaplari Burada!

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru : TPS nedir?

Hotbird uydusunda yayin yapan, icersinde meshuuur Multivision Kanallarinin da (11662 V 27500 3/4 ) yer aldigi Fransiz Digital Platformudur Forumda en cok adi gecen kanallar multivision kanallari olsa gerek, nedenini aciklamaya gerek yok sanirim

Soru : Bu forumda sikca adi gecen, POLSAT denilen kanallar hangileridir? Polsat kanallarinda, Auto Update islemi nasil yapiliyor? Bu kanallari bir turlu acamiyorum

Polsat Cyfrowy Paketi, 13° East Hotbird uydusunda yayin yapan Polonya Digital Platformudur
Frekanslari: 12322 H 27500 3/4 , 12360 H 27500 3/4
Cihazinizda dogru ve uygun emu yazilimi yukluyse eger, Polsat Paketinde yayin yapan herhangi bir kanalin uzerine gelin, AutoUpdate(au) yazisi cikar, yaklasik 15-20 sn sonra kanal acilir Eger actiginiz kanal uzerinde au yapmaz ve kanal acilmaz ise, polsat paketindeki kanallarda teker teker deneyin, mutlaka acilacaktir

Soru : Emu nedir? Bu yazilim ne ise yarar?

Emu: public (acik) edilmis olan sifreli yayinlarin, modüle ihtiyac olmadan izlenebilmesini saglayan ve receivera yuklenen yazılımlardir modüllerin yapacağı işlemi emu yazilimlari sayesinde, receiverlar kendileri yaparlar Bu yazilimlari receivara yuklediginiz zaman, kanal sifrelerini(keyleri) girebilmeniz icin, cihazin Menusune, Key Sayfasi eklenir Sifreli yayin yapan kanalar, sifre degistirdigi zaman cihazinizin key sayfasina girerek, yeni keyleri yazmaniz gerekir

(ben emu memu falan anlamam, sifreli kanalda izlemiyorum zaten, yorma beni kardesim diyorsaniz , emu sizin isinize yaramaz, unutun gitsin )

Soru : Key girme sayfasina nasil ulasabilirim?

Key Sayfasina ulasmak icin (Tum Kyoto Modeller İcin Gecerlidir) :

Kumandanizla MENU -- > CİHAZ BİLGİSİ -- > OK --> İNFO yapin

Soru : Emuyu (patchi) nasil acip kapatabilirim?

Emu(Patch)yu ACIK/KAPALI hale getirmek icin:

Kumandanizla "Menu->CİHAZ BİLGİSİ->OK->İNFO->AUDİO-->EXİT"

Soru : Emu yazilimini yeni yukledigim halde sifreli kanallarin hic birisini izleyemiyorum? Ne yapmaliyim?

Emu yazilimini yukledikten sonra, emuyu AKTİF hale getirmeniz gereklidir, aksi takdirde sifreli yayinlari izleyemezsiniz

Emuyu aktif hale getirmek icin:

Kumandanizla "Menu->CİHAZ BİLGİSİ->OK->İNFO->AUDİO-->EXİT" yapin

Bu islem bir kereye mahsustur Bu islemin tekrari emuyu pasif hale getirir

Soru : Kyotonun şu tarih itibari ile Emu yazilimi olan modelleri hangileridir?

Su anda kyotonun emu yazilimi olan modelleri:

9600 DCI , 9900 D (-), 9900 DCI (-), 9910 D, 9910 DCI,12500 DCI,12700 DCI modelleridir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Soru : Kyotonun 9600 d, 9500, 9700 , 8500 , 8350, 8550 modelleri icin emu yazilimi var mi?

Bu modellerin hic birisi icin emu yazilimi yoktur!

Soru : 9600 DCI yazilimi, 9600 D modeline uyar mi?

9600 dci emu yazilimi, 9600 d modeline kesinlikle uymaz! Sakın yuklemeyin!

(Ama, ben illa yukleyecegim, cihazim bozulursa bozulsun diyen varsa aranizda, yukleyebilir tabi, sonucuna da katlanir )

Soru : Kyoto Receiver'lardaki bu arti (+) , eksi (-) olayi nedir? Hangi modellerde Arti (+), Eksi(–) farki vardir?

arti (+) , eksi (-) farki sadece 9900 D ve 9900 DCI modellerinde vardir Daha ayrintili bilgi icin TIKLAYIN!

Soru : Arti (+) modellerin yazilimi, Eksi(–) modellere uyar mi?

eksi (-) modellerin yazilimlari (+) modellere kesinlikle uymaz! Sakin yuklemeyin!

(arti eksi anlamam, ben yuklerim kardesim diyen varsa yazilimi yuklemeden once cihaziyla vedalaşsin, bir daha saglam goremeyebilir cunku )

Soru : 9900 D(+) arti ve 9900 DCI(+) arti modelleri icin guncel emu yazilimi var mi?

9900 D(+) ve 9900 DCI(+) modelleri icin guncel (Tps, Polsat vs acabilen yazilim) yoktur…

Soru : Arti(+) model cihazlar Eksi(–) modele cevirilebilir mi?

Arti (+) modeller, eksi (-) modele donusturulebilir

Soru : 9600 DCI ile 9600 DCI PLUS yazilimlari ayni midir?

İki cihaz birbirinin aynidir Ayni yazilim yuklenir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

KYOTO RECEIVER ARIZALARI İLGİLİ SORU VE ONERİLER!

SORU: Cihazim acilmiyor, bir defa cit sesi geliyor? Sorun nedir?

Buyuk ihtimalle flash entegresinden kaynaklaniyordur Yani flash entegreniz silinmis demektir Bu durumda, flashin sokulup, flash programlama cihazi ile tekrar programlanmasi gerekir

SORU: Cihazimdan çıt çıt çıt (3 kez) diye ses geliyor? Sorun nedir?

Bu sorun sebebi, buyuk olasilikla cihazin trafo katındaki bir arızadir Trafo katindaki parcalar kontrol edilmelidir

SORU: Vertikal yayinlari izleyebiliyorum ancak Horizantal yayınlar yok (ya da tam tersi horizontal var ama vertical yayinlar yok)? Sorun nedir?

Oncelikle Diseq, kablo baglantilari ve Lnb kontrol edilir Deneme amaciyla sabitlenmis bir canak ve lnb ile receiver denenir Sorun hala devam ediyorsa, bu problem, buyuk olasilikla besleme ünitesinde bulunan B 772 transistöründen kaynaklaniyor demektir Bu transistorlerden 2 adet vardir, bu transistorler üç bacaklı, siyah renkli, üst orta kısmı deliktir Bozulmus olan degistirilirse sorun cozulur

SORU: Receiverin displayinde Error 15 yaziyor? Sorun nedir?

"Besleme Ünitesi Hatası" Cihaziniza tamirci yolu gorunmus demektir…

SORU: Cihazimda Yuksek TP sorunu var, yuksek transponderda yayin yapan kanallari bulmuyor?

Bu sorunu cozebilmek icin, Diseq kullaniyorsaniz eger kontrol edin Receiver ile Diseq arasındaki kablonuzun mesafesini ve kalitesini kontrol edin Canak anteninizi kontrol edin, odaklı oldugundan emin olun Cihazin, uydu ayarları menüsünden, 12 Volt secimini açık olarak isaretleyin Sonuc alamaz iseniz, cihazinizi deneme için odaklanmış başka bir çanak anten ve lnb ile deneyin…

SORU: Yazilim yukleyemiyorum? Her sey normal, elimde tum ekipmanlar var ve hepsi de saglam? Ancak receiverima bir turlu yazilim yukleyemiyorum?

bunun sebebi, buyuk ihtimalle ST 232 C entegresidir bu entegre, bulunup değiştirilirse sorun cozulecektir

--------------------------------

Acıklama : Arizlarla İlgili verilen bilgiler, burada yazilan mesajlardan derlenmistir

Bu bilgileri burada bizlerle paylasan arkadaslara tesekkurlerimi sunarim

Ayrıca bu arizalarin cozumune iliskin yazilan yazilarin tumu oneriden ibarettir

Bu nedenle bu onerileri uygulayip uygulamama karari ve sorumluluğu da size aittir…

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com