Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Bilim Teknik ve Teknoloji Merkezi > Cep Telefonları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2dkda, anlatım, değişimi, ikon, ile, menü, resim, v12, videolu

Xs++ V1.2 İle 2Dk'da Menü İkon Değişimi ! Resim+Video'lu Anlatım !

Eski 08-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Xs++ V1.2 İle 2Dk'da Menü İkon Değişimi ! Resim+Video'lu Anlatım !

Evet arkadaşlar, xs++ programı ile 2dk icinde w800'ümün klasik menü görüntüsünden kurtuldumElimden geldigince en basit sekilde sizlere bunu nasıl yaptığımı anlatacağım
ÖNCELIKLE: K750,W800, CID36 DB2010 ICIN GECERLIDIR , MESAJIN BIR KISMINI ALINTI YAPTIGIM SITEDE YAZAN SEKLIYLE K750 DE DENEMEDIM !
W800 CEP TELEFONUM ILE YAPTIGIM DENEMEDE 2DK DA MENU IKONLARINI DEGISTIRDIM !
DENEYECEK OLAN ARKADASLAR, BU DENEMEYI KENDI RISKLERI ALTINDA YAPACAKLARDIR DENEME ANINDA OLUSABILECEK SORUNLARDAN SAHSIM
SORUMLU DEGILDIR ! BEN DENEDIM, SORUN OLMADI BU NEDENLE PAYLASIYORUM !
BAŞLANGIÇ ;
işlem anında ; telefonunuz kapalı , sim kartınız + hafıza kartınızı telefondan çıkarmış bi şekilde olacagınız icin, her
ihtimale karsı telefon rehberini ve mesajlarınızı sim karta kopyalamanızı öneririm

1-Telefonunuzun USB DRIVERI'nın kurulu olduğundan emin olun
2-XS++ v12 yi buradan indirin ama çalıştırmayın TIKLA XS++ 12 YAZAN YERE TIKLA, INDIR
3-USB FLASH DRIVER INDIR
XS++ programını çalıştırdıgımızda YEni Donanım Bulundu USB FLASH yazısı cıkıcak ve tanıtmanızı isteyecek USB FLASHI indirdikten sonra RARdan çıkarıp masaustunuzde klasorde muhafaza ediniz
4- ELINIZDE MENU IKONU YOKSA BURADAN INDIREBILIRSINIZ
INDIR
indirdiginiz dosyayı RARdan çıkarıp telefonunuza yüklemek istediginiz menu ikonunu seçiniz
5- Bir Menu Ikonunun Xs++ programında dogru sekilde yerlestirilmesi ;
menu ikonlarından sectiginiz bir klasorde su dosyalar var;

ilk etapta bize lazım eden dosyalar bu klasorun icindeki tum dosyalar degil !
layout_revove_scrollbars klasorunu + authortxt + ikon menu teması (thm) yi oradan kesiyoruz Bize SUANLIK lazım edecek olan icon1_selected ' den başlayıp icon12_selected 'e kadar olan dosyalar ve MENUML dosyası !
xs++ 'ı RARdan cıkardık , klasorun icine girdigimizde karsımıza sunlar gelicek ;

buradaki > 'files_to_upload' klasorunun icine girioruz Klasör boş Sırayla papresetsystemmenu klasörleri
oluşturuyoruz yani; files_to_uploadın icine 'tpa' klasoru, onun icine 'preset' klasoru bu sekil 'menu' ye kadar klasor
olusturuyoruz Daha sonra ; actıgımız 'menu ' KLASORUNUN ICINE, icon1_selected tan icon12_selected'a kadar olan ve menuml
dosyasını KOPYALAYIP , yapıştırıyoruz işte resim daha sonra sağ basıp AD düzenlemesi yapınız sıralı bir şekilde olması
icin

authortxt dosyasını icinde bıraksanız da olur Ben koymadım, sorun olmadı !
BU KISIM TAMAMLANDIYSA ; MENU klasorunden TPA klasorune GERi Donuyoruz ! Daha sonra 'tpa' nın içine /system/layout
klasorlerini oluşturuyoruz layout klasoru icine de ;başta gerekli degil dedigimiz layout_revove_scrollbars klasoru
icindeki > layoutxml < dosyasını atıyoruz
ARTIK HAZIR SAYILIRIZSIRA DOSYALARI TELEFONA ATMAYA GELDi

6- Telefonunuzu kapatıp, sim kartı ve hafıza kartını cıkartınızSonra bataryayı yerine takınız FAKAT TELEFONU ACMAYINIZ !
xs++ 12 programını çalıştırınız Karşınıza söyle bir ekran çıkıcak ;

START'A BASIYORUZ BASTIGIMIZ ANDA EKRANDA YAZI CIKICAK ( HOLD C BUTTON AND CONNECT PHONE IN 30 SECONDS) c TUSUNA BASILI
TUTARAK USB KABLOSUNU TELEFONA BAGLIYORUZ PROGRAM TELEFONU TANIDIGINDA ELINIZI C TUSUNDAN CEKEBILIRSINIZEKRANDA MODEL
BILGISI CIKICAK AMA PC'DE USB FLASH YUKLU OLMADIGI ICIN SAG ALTTA YENI DONANIM BULUNDU - USB FLASH- YAZISI CIKICAK 30
SANIYE ICINDE DRIVERI KURAMAYACAGINIZ ICIN TELEFON ACILIR ! KORKMAYIN ! EGER PROGRAM DISCONNECT YAPMADIYSA , SIZ DISCONNECT
TUSUNA BASIP TELEFONUN KABLOSUNU CIKARINIZ VE TELEFONUNUZU KAPAYINIZ ( BATARYAYI CIKARIP YENIDEN TAKIN AMA TELEFONU ACMAYIN)
XS++ PROGRAMI EKRANDA KALSADA SORUN OLMAZ, EKRANDAKI YONERGELERI IZLEYEREK USB FLASHI PC'YE TANITINIZ !!
DONANIM YUKLENDI VE KULLANIMA HAZIR ! YAZISI CIKTIKTAN SONRA XS++ TA YENIDEN START TUSUNA BASIN, 30 SANIYE ICINDE C TUSUNA
BASILI TUTARAK KABLOYU TELEFONA BAGLAYINIZ PROGRAM TELEFONU TANIYACAKTIR VE EKRANA BILGILERINI DOKECEKTIR
READY FOR OPERATION ! YAZISINI GORECEKSINIZ ;

YAN TARAFTA -- CONFIGURATION --KISMINDA SETTINGS/FLASH/FSX/GDFS GORECEKSINIZ YAPMANIZ GEREKEN -- FSX -- ' I TICK-LEYIP,
START FSX TUSUNA BASMAK !

DAHA SONRASINI PROGRAM KENDI YAPIOR DOSYALARI GONDERIYOR ACTIVATING FS KISMINDA BIR SURE BEKLEYEBILIR SONRA DEVAM
EDER 2 DK ICINDE DOSYALARINIZ YUKLENIR
EKRANDA ISLEM ANINDA SU OLABILIR; AYNEN UYGULUYORUZ;

SON KISIM;

FSX was successful !! yazısını gordugunuzde islem tamamdır menu ikonlarınız yuklenmis durumdadır oto disconnect
verecektir kabloyu cıkarıp kartlarınızı takıp telefonunuzu açınız ilk 10 saniye beyaz ekran kalabilir, korkmayınız

ANLATIM VIDEOSU : BURADAN INDIR

Daha sonra yukledgniz menu ikonuna uygun tema dosyasını telefonunuza atabilirsiniz Ayarlayıp tema ve ikonlarınızı butun
olarak kullanabilirsiniz

umarım yeterince açıklayıcı olmuştur iyiCe okuyup anlamadan Denemeyiniz !

Menu Dosyaları ılerde Bu Bolume Eklenecektir! Tarafımca

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com