Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
buyurdu, hayrüş

Böyle Buyurdu Hayrüş

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Böyle Buyurdu Hayrüş

Böyle Buyurdu Hayrüş
(kitap tavsiye)

Hastane dizisinin senarist ve oyuncusu Ali Erdoğan, ahşaptan yangın merdiveni yapan, Ferrari'sine doğalgaz bağlatan bizleri anlatıyor

Çılgın olduğu kadar yılgın, kurnaz ve de şaşkın Türkleri bir Türk'ün kaleminden okumak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı

Erkeklerin akılları fikirleri Safinazın hızla belirginleşen bölgelerindeydi Ona hastaydılar ve Safinaz onların hastalıklarına ilaç olabilirdi Fakat ilacın yan etkisi olan Hayrüş, önlerinde katı defans yapıyor, gözünden sakındığı Safinazı erkeklerin ulaşamayacağı serin yerlerde muhafaza ediyordu Edecekti tabii, kızını (niçe) erkekler istemişti de vermemişti!

Yıllar geçti Cumhuriyet'i kuralı, yeni yeni tebessüm etmeyi becerebiliyoruz Ama umutluyum, yakında yeniden öğreneceğiz gülmeyi Eline sağlık Ali Erdoğan, beynine sağlık ve kalemine kuvvet!
Zeki Alasya

Ali Erdoğan, Zeki-Metinvari bir kıvraklıkla yaşadığımız günlerin hakkını veriyor
Yalçın Pekşen

Hiciv kalmadı, mizah kalmadı, toplumda hoşgörü kalmadı derken, hata ettiğimizi anladık; böyle genel yargılar her zaman aldatıcı oluyor Ali Erdoğan bir hiciv kitabı çıkarmış
Hasan Pulur

BÖYLE BUYURDU HAYRÜŞ
ALİ ERDOĞAN
Çizimler: İsmail Gülgeç
135 x 21cm / 136 sayfa

İYİ İNSANLAR YAYINEVİ

ALİ ERDOĞAN (d 1964, Ankara)
1983te Ankara Halk Tiyatrosunda, 1987de Nokta Tiyatrosunda, 1991de Devekuşu Kabare Tiyatrosunda yirmiden fazla oyunda rol aldı 2001de Kabare Dev Aynasını kurarak kendi kaleme aldığı İlişkime İlişme, Sansasyonun Kadar Konuş, Tıpkısının Aynası oyunlarını sergiledi Külahıma Anlat adlı tek kişilik gösterisini sahnelemeye devam ediyor TV için kaleme aldığı diziler arasında öne çıkanlar: Hastane, Yasemince, Başka İstanbul Yok, Bizden Söylemesi vs

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com