Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Cinsellik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eşcinsellik, konur, mıdır, tedavisi, teşhisi

Eşcinsellik Teşhisi Nasıl Konur Ve Tedavisi Var Mıdır

Eski 11-04-2012   #16
Prof. Dr. Sinsi

Yalvariyorum kurtarin beni bu durumdan nasil kurtulunuyor
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #17
Prof. Dr. Sinsi

merhaba ben 'ebette tedavisi vardırbi psikoloğa görünün' diye başlayan yazıyı yazan kişiyim öncelikle şunu söylemek istiyorum yakınınızdan biri eşcinselse eğer onu suçlamayın bu onların suçu değil onlar bu hayatı seçmedi belki de onları anlamayarak, suçlayarak, toplum dışına iterek biz bu hale getirdikhiç kimse böyle bir hayatı olsun istemez bir kanser hastasına niye kanser oldun diye kzmak gibi birşey bizimkisi niye onları anlamaya çalışmıyor, onlara destek olmuyor da oları hep suçluyoruz? onların yerinde biz de olabilirdik söyler misiniz, böyle bir durumda ailemizin, yakınlarımızın, en sevdiklerimizin bize hastalığımızın tek sorumlusunun biz olduğumuzu söylemeleri, biz toplum dışına atmaları ne kadar doğru??? hissettiğiniz acıyı anlayabiliyorum ama onlara bu şekilde yardımcı olamayız onları hayvanlarla kıyaslamak, zaten kendilerini dışlanmış hisseden bu insanları daha da yıkacaktır hayvanların aklı yok, içgüdüleriyle hareket ediyorlar duyguları yok onların ne hissedebilirler ki??? eğer tedavisi için canımı veririm diyorsanız eşcinsel yakınınız için onu bir terapiste götürün, ona destek olun ve iyileşeceğine onu inandırın ancak öncesinde buna siz inanmalısınızhiçkimse inanmadığı bir şeye başkalarını inandıramaz arkadaşlar, lütfen bu siteye sürekli girin ben eşcnsel değilim ama sizlere yardım etmek istiyorum bir giren bir daha girsin paylaşımlar faydalı olabilir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #18
Prof. Dr. Sinsi

ya benim yazdıklarım niye yayınlanmıyor?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #19
Prof. Dr. Sinsi

ağlamaklı günlerimin geçtığını bılırımm çook zorr çookk yaşayan bılırr derler yaa hakıkatenn de öylee insan bıraz olsun huzur ıstıyor mutlu olaasa da ama nafılee ne samımıyet bırakıyor nede masumıyet bu duygu duşunceler ınsanoğlunda dılerım allahtan bu kotu gıdışatıı nı bıtırmrk yrnmrk bambaşka dunya kurmak ısteyen yenıden doğmak ısteyen arkadaşların abılerımın ablalarımın allah yar ve yardımcısı olsun yenebıleceğınıze ınanın guçlu olmak sabırlı olmak rabbımıze sığınmak en güzelii bıraz olsun gayret çaba herşey guzel olucak ınş allaha sığının rabbım yarı yolda bırakmaz emın olun
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #20
Prof. Dr. Sinsi

ben 32 yaşındayım eşcinselim hayatta en büyük hatam evlenmek oldu karım yandı çocuğum yandı kendimle beraber onlarıda yaktım karıma sevgi veremedim mutsuz ettim evlenmeyin mutlu olamazsınız belki mutlu olurum dedim ama şimdi 3 kişi mutsuz oldu
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #21
Prof. Dr. Sinsi

ben erkek kardeşimin eşcinselliğe eğilimli olduğunu daha 1 saat önce öğrendim ablam sanal alemden yazışmalarını görmüş konuşuyoruz kardeşimin bu durumdan haberi yok ne yapabiliriz die düşünüyoruz bu haftta bi psikiyatri ile görüşeceğim sizce ne yapabilirim eğer eşcinsel olsa bize bi şekilde yansırdı die düşünüorum beni bilgilendirirmisiniz bu konuda lütfen
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #22
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşlar eşcinsellik bir hastalık değildir,zaten toplumlarda başlangıçtan beri olan bir duygudur

Yani aynı masada oturan 2 kişiden birinin açık tenli diğerinin siyahi olması gibidir eşcinsel olmanın farklılığı

Tedavi edilecek birşey yok,bu bir hastalık değildirBugüne kadar batı ülkelerinde bunu tedavi ederim diyen çok psikiyatri merkezleri çıktı o merkezlerin sürüsüyle mağduru varTedavi edicem diyenlerin yaptığının para söğüşlemekten başka birşey olduğuna inanmıyorumBelki eşcinsel duygularınızı bastırabilirsiniz ama asla uzun süreli,sonsuza kadar bastıramazsınız bu solaryumun teninizde geçici bronzluk etkisi bırakmasına benzer

Kendinizle barışık olun ve şunu kesinlikle unutmayın toplumda ne yalnız,ne de yanlışsınız

Sevgilerimle

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #23
Prof. Dr. Sinsi

bütün yazıyı ve yorumları okudum bazı yorumlar dikkatimi çok çekti ve yorum yazmak istedim öncelikle EŞCİNSELLİK HASTALIK DEĞİLDİR demeliyim sanırım bu bir yönelimdir arkadaşlar Türkiye'de piyasaya çıkan bazı psikologlar pskiyatrlar (din adamları da dahil) hastalık diye tutturmuş durumdalar çünkü bizim toplumumuzda bazı inançlarımız bizi günahkar olarak nitelendirmekte bunu duyan aileler ise aa bak hastalıkmıış diyor önce sonra tedavi ederiz diyen pskologların vslerin lafına bakıp koşa koşa götürüyorlar çocuğu adamlar para kazanıyor işte fena fikir değil aslında fakat hiç araştırdınız mı bilemiyorum ama hastalık olmadığı yurtışında binlerce araştırma sonucu bilimsel olarak kanıtlanmıştır zaten yalancı eşcinsellik var bir de mesela bazı gençlerin özenmesi veya herhangi yaştaki insanların değişik şeyler denemek dolayısıyla eşcinselliği kullanması gerçek eşcinselleri karalamaktadır ben 19 yaşındayım kendimi bildim bileli eşcinselim küçüklüğümde tacize uğramadım büyük travmalarda yaşamış değilim sadece kendimi farkettiğimde (15 yaşında )bunalıma girdim herkes gibi kabullenme süreci başlamıştı benim için kendimle savaştım resmen yok olamaz hayır hata yapıyorum hemcinslerimden uzak durursam düzelir karşı cinsle iletişim kurayım vs vs vs 1 seneye yakın her yolu denedim sonra kabul ettim ya ben böyleyim işte ben EŞCİNSELİM dedim hayatımın en mutlu günleri ondan sonra başladı benim için sevgililerim oldu hemcinsimden o kadar mutluydum ki hissettiğim gibi yaşamak o kadar güzeldi ki hala da öyle şuan bir sevgilim var 1 yıldır beraberiz ikimizde çok mutluyuz bizi üzen tek şey dışlanmak sadece ilerde yaşayacağımız zorluklara alıştırdık sayılır kendimizi aileler duyarsa diye önlemler almaya başladık hatta bu ailelerimiz içinde zor olur eminim ve bizim gibi olan bir çok arkadaşımız var ancak geçen aylarda maalesef ailesi öğrendiği için şiddet görmeye başlayan bir arkadaşımızı kaybettik içimiz kanağlıyor hergün onu anıyoruz artık bazen korkularımız büyüyor ama sevgi herşeyi kolaylaştırıyor emin olun kendinizi gruplandırmayın insanlardan ayırmayın bunu size veren Allah değil mi ? benim inancım da korkumda çok büyük dinime de gayet bağlı bir insanım sağdaki soldaki safsatalarla eşcinseller şöyle olur böyle olur inançsız olur sapık olur uyuşturucu kullanır vs genellemelerine kanmayın hetero olup uyuşturucu kullanan inançları olmayan hatta bir sürü tecavüz olaylarıda var onlara bakıp heterolar böyle olur diyebiliyor musunuz?

son olarak arkadaşlar kalbinizi dinleyin ben buyum şuyum diye bakmayın insana insan olarak bakın aileler için de şunu diyebilirim ki çocuğunuzu öğrendiğiniz zaman mutlaka ama mutlaka tek bir ağızdan kaynaktan değil bir çok kaynaktan araştırın her kaynağa inanmayın pskoloğa mutlaka götürün ancak tedavi amaçlı değil hem çocuğunuzun size karşı tedirginliği , hem sizin bu olaya şaşkınlığınızı endişelerinizi çözmek için gidin onu eve kapatıp telefonunu aldığınızda onun kalbi ruhu değişmeyecek evlatlarınızın ölmesi veya intihara kalkışmasından daha sağlıklı olacaktır emin olun oturup konuşmak zor değil iki tarafında birbirini anlaması önemli sizin kadar onunda desteğe ihtiyacı var emin olun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #24
Prof. Dr. Sinsi

Mrb allah rzası icin yardm edn bn askeri ucretle çalısan bi gencim eşcinselim erkeklere karşı ilgi duyorm hep kurtulmak istedm bu durumdan Durumdan allah rzasi icin yardm edn ne olur benim numasam 05372925928
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #25
Prof. Dr. Sinsi

salam bende bir escinselim ve bunu bir ben bir allah biliyor ve beraber oldugum insanlar biliyor cok kotu bir sey oldugunu dusunuyorum ana benim elimde deyil cocuk yasta basladi benden buyuk cocuklar oynarken asil hata burda ailelerin cocuklarini onlardan buyuk cocuklarla kesinlikle izin vermemeleri gerekiyorher sey ondan sonra basladi ve simdi evliyim cocugumda var ver cinsel anlamda esimle sorun yasiyorum benden kaynaklaniyor ama esim tabiki bilmiyor gorunum ver bakisim cok erkekimsin kimse supe bile edemez sonucta bunu yenmek istiyorum ve ailemle mutlu olmak istiyorum onerilerinizi bekliyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #26
Prof. Dr. Sinsi

Arkadaşlar bende tedaviye başladım yaklaşık 4 ay oluyor çok olumlu gelişmeler var CİSED bu konuda gerçekten uzman terapistleri Allah onlardan razı olsun Eşcinsellik asla normal bir durum değildir , bir cinsel yönelim bozukluğudur Eşcinsellikten kurtulmak gerçekten mümkün daha önceleri imkansız gözüyle bakıyordum ama mümkün
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #27
Prof. Dr. Sinsi

benim karddeşimde eşcinsellik olduğundan şüpheniyoruz 21 yaşında gay filmleri izlemiş bilgisayarın geçmişinde gördük bir kaç gün takip ettik ama devamlı izliyor lütfen bana nasıl davranmam gerekiyor ve hangi doltora götürmem gerekiyor yazarmısınız tedavisi var mı
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #28
Prof. Dr. Sinsi

Allahın adı ile

İnsanın eşcinsel olması elinde değil ama ortada reklamını da yapmak zorunda değil

Yapabilenler evlenmesin Sadece kendi için değil Karşı taraf için de

Kendi hemcinsleriyle yatanlar da reklam yapmasın, sadece Allahtan af dilesin

Umarım Allah bizi affeder Ama intihar da etmeyeceğim zalimler, alçaklar ve bilumum pislikler intihar ediyormu ki ben edeceğim?

Ve kimse de beni din dışı göstermeye kalkmasın!

Allah'ın haram kıldığını helal saymıyoruz, ama nefsimize de laf geçiremiyoruz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #29
Prof. Dr. Sinsi

gençlerne olursa olsun toplum dışına itileceksinizyalnız kalacaksınızetrafınızda sadece sizden faydalanmak isteyenler olacaknerede nasıl son bulacak hayatınız belli değilözellikle analarınız çok üzüleceksizin en büyük cezanız bir minik bebeğin elinden tutamıyacak olmanız olacakdoğa neslini çoğaltmak için kurğulanmıştırdoğaya karşı gelmeyinhayatınız ilerde tutmayan ve işe yaramayan bir organla sona ermesinçaresiz değil,ÇARE SİZSİNİZ!
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #30
Prof. Dr. Sinsi

Eşcinsel olup kurtulmak isteyenler okusun:

Ben de eşcinselim Bir erkeğim, ve bir erkeği seviyorum Bir erkeği sevdiğim için tedavi olmayı filan asla düşünmem Yatak odamda ne yaptığım sadece beni ilgilendirir, kim sevdiğim de "sizi tedavi edebiliriz" diyen doktor kılıklı para simsarlarına sakın kanmayın Sizin tedavi edilmesi gereken birşeyiniz yok Asıl, size bu şekilde suçlu hissettirdiği için, toplumun tedavi edilmeye ihtiyacı var En başta kendinizi sevin, hemcinsinize ilgi duymak bir suç değildir Unutmayın, "eşcinsellik"ten kurtulmak demek, bir anlamda kendinizden kurtulmak demektir Ne siz kendinize böyle bir kötülüğü yapın, ne de kimse sizden böyle birşeyi istemesin Eşcinselliğinizle barışın ve kendiniz gibi arkadaşlar edinin Televizyonda gördüğünüz eşcinsel tiplemeler kendinizi kötü hissettirmesin, onlar gibi olmak zorunda değilsiniz Binbir türlü insan olduğu gibi, binbir türlü eşcinsel vardır

Eşcinsel oğlu/kardeşi/akrabası olup kurtulmak isteyenler okusun:

Ondan beklentileriniz yüzünden onun hayatını berbat etmeyin Toplum yapısı bugün eşcinselliği ayıplıyor ve dışlıyor Sizin göreviniz, eşcinsel oğlunuzun, kardeşinizin yanında olmaktır O böyle bir toplumda yaşarken, kendine olan özgüvenini ve özsevgisini kaybetmemesi için sizin desteğinize ihtiyacı olabilir Siz de toplum gibi onun karşısında olmayın, onun yanında olun Gözü cebinizde olan "tedavi ediciler"e kanmayın, hem paranız hem mutluluğunuz gider Dünyada artık eşcinsellik normal kabul ediliyor Doğada eşcinselliğin bazı faydaları olduğu keşfediliyor ve farklı hayvan türlerinde de eşcinsellik gözleniyor Biraz araştırın, durumun kaygılandığınız kadar kötü olmadığını görün

Son olarak, ülkemizde eşcinsellerin kurdukları dernekler var KaosGL ve Lambdaistanbul gibi Buralardan destek almaya çalışın

ben sizi seviyorum, siz de kendinizi sevin

sevgilerle

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com