Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Protesto Ediyorum !...

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adlar, güler, misin, mısın

Ağlar Mısın Yoksa Güler Misin

Eski 02-02-2008   #1
bbk

Ağlar Mısın Yoksa Güler Misin

az önce haberleri izliyordum ve kadın derneklerinin düzenlediği protesto yürüyüşünü gördüm ve beni şok edicek açıklamalarla karşılaştım :S kadının birisi kendince açıklama yapıyor ve diyorki ; üniversite önlerinde baş örtüsü takmak için protesto eden kızlarımıza kızıyorum nolur sanki o BEZ PARÇASINI çıkarsalar diyor :S dikkat edin o bez parçası diyor bunasıl bi zihniyet anlam vermek güç ve aynı gösterideki başka bi kadının şu sözleri beni şok etti tesedtür türk kadınına vurulan esaretin simgesidir diyor:S siz ve sizin gibi düşünen ilerici ve modern kişilik maskesi altına gizlenmiş gerici ve tek düze insanları protesto ediyorum tesedtür islamın yani dinimizin simgesidir ne esaretin nede türk kadınına vurulan bir gemin simgesi değildir

Neler istediler neler

Sonra bırakıp dünyayı gittiler

Sen hiç gitmiycek gibisin değilmi?

O gidenlerde senin gibiydiler;
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Ağlarmısın Yoksa Gülermisin

Eski 02-02-2008   #2
bukettt

Kullandıklarıifadeler yanlış ancak ben de ünü de türban yahut başötrüsü serbestliğne karsıyımÖnü alınamayacak kamu ort öğretim derken yayılacakVe dahası
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-02-2008   #3
bbk

iyide bu neden korkutuyor insanları neden karşılar sonuçta yapılan sadece özgürlük yani bizim cumhuriyet sistemimizle birebir örtüşen bişey kimseye kimseye zorla türban taktırmıyor sen istersen istersen takma ama takmak isteyene karşı duramazsın demokratik bi ülkede yaşıyoruz demokrasi kelimesinin anlamına bakın lütfen hem tüm avrupa ülkelerinde ve amerikada serbest baş örtüsü onlar bile bizim dinimize saygı duyup serbest bırakırken biz kendi dinimize saygı duymuyoruz bu çok acı bişey
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-02-2008   #4
bukettt

Bak her ülkenin belli bir kuruluş sistemi vardırBizim ülkemizde osmanlıdan farklı halifelikten sundan bundan arınarak yeni cercevler icerisinde yeni türk ülkesi türkiye olarak kurulduLaiklik ilkesi konduEğer bu yasa kabul edilrse bence atatürk ilkeleri çiğnenirBizim ülkemiz ne amerika nede sadıgın diğerleriNe onlar gibi kuruldu nede onların insanları mevcut bu ülkedeOnlarında kendilerine tehlikeli gördüğü ama bizde veya başkasında serbest olan seler olabilirHerkes inancı cercevesinde normal hayatnda başörtüsü yahut türbanını takıyorÖnce ünü dendiEe boşuna mı okuyacak bu adamMasdem baş acmak için okulu bırakıyor,baş açmak için de çalşmazNe anlamı var o zaman ünüde serbestliğinKamudada serbetst olunması ısrarla isteniyor ve istencekDaha sonrada kolkola gezen acık ve kapalı iki arkdaş birbirine bu catşmalardan dolayı kası cepheden bakacaklarBugün başörtüsü vs denilcek yarın allah bilir neler denirBu ülkenin bütünlüğüne bir saldırıdır benceHerşeyden önce atatürk ilkesine saldırıBelki abartı gibi görenler olacaktır bu görüşümü ama ben bu sekilde görüyorum Ve kesinlikle kapanmayakarsıı değilimAma herseyin bir yeri zamanı vardır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-02-2008   #5
bukettt

Ayrıca herkesin gençliğe hitabesini anlayrak okumsanı ve günümüz olaylarıyla karsılaştrmasını rica ediyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-02-2008   #6
bbk

nüfusunun %99 u müslüman olan bi ülke dimi burası bence bu sözde biliyormusunuz şu bahsettiğim gösteride başka bi bayan bi açıklama yapıyor ama görseniz saçları boyalı dudağında yüzünde bizim evi baştan aşağı boyamaya yeticek kadar boya :) ve diyorki bende müslümanım tamam onu yermek istemiyorum evet doğrudur müslümandır ama bunu tam yaşamıyordur ama yaşamak isteyenede karşı olmamalı ya bu ülkede kimse kimseye zorla bişey yaptırmıyor zorla yaptırılan şey inancını yaşamak isteyene bunu yaşatmamak bu ülkede kiliseler var patrikhaneler var onların dininde acaba örtü veya ne biliym bi simgeleri olsa ve o yasak olsa acaba neler olurdu bunu bi düşünün
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-02-2008   #7
bukettt

Olayı tek taraflı ele almamlıyız,Yukarda belirttiğim zamanda anlatmak istediğim bu yasa cıkmalı ancak şimdi değilDaha belli sancıoların acsını cekiyor bu ülkeTerör gibi pis bir lanetle cebelleişiyor ve görünmeyen ama çok tehlikeli bazı uzantılarylaHiç bir şeklde bu kanunun zarar vermemesi için bence önce yer acılmalıŞimdi bunu sindiremez ve bşka sorunlar cıkarVe laiklik zedelnirAnlatabiliyor muyumBu kadar masum kalmaz
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-05-2008   #8
sam00

hürriyet demek başkalarına zarar vermemek şartıyla istediğin herşeyi yapabilmek demek türban takınca başkasına zarar mı veriyorsun ki?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-05-2008   #9
hayko26

bnce tartışmaya gerek yoq bn ister bn bayan olsan ister türban takarım istersem bikiniyele dolaşırım bizim özgür türkiye cumhuriyrti dedimis ülke böle olmamalı herkezin kendi zevki

Eski 02-08-2008   #10
ERen

ayrıca eskiden türbanla giriliyormuş üniversitelere ve laikliğe hiç bir zarar gelmemiş şimdi mi düştü bu jeton anlamadımkimsenin çözüm ürettiği yok hep laikliğe Atatürke ve cumhuriyete saldırıyolar diyip işin içinden çıkıyolar ama biri böle değil kardeşim bu değerlere hiç bir zarar gelmicek diyor (halkın %60-70 i belki daha da fazla) bu sefer de bu halka yobaz, gerici ,rejime düşman,şeriatçı diyorlarayrıca dsp nin izmir de yaptığı protestoyu da kınıyorum gerçek yobaz varsa o da bu insanlardır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-08-2008   #11
alper1482

Alıntı:
bukettt tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bak her ülkenin belli bir kuruluş sistemi vardırBizim ülkemizde osmanlıdan farklı halifelikten sundan bundan arınarak yeni cercevler icerisinde yeni türk ülkesi türkiye olarak kurulduLaiklik ilkesi konduEğer bu yasa kabul edilrse bence atatürk ilkeleri çiğnenirBizim ülkemiz ne amerika nede sadıgın diğerleriNe onlar gibi kuruldu nede onların insanları mevcut bu ülkedeOnlarında kendilerine tehlikeli gördüğü ama bizde veya başkasında serbest olan seler olabilirHerkes inancı cercevesinde normal hayatnda başörtüsü yahut türbanını takıyorÖnce ünü dendiEe boşuna mı okuyacak bu adamMasdem baş acmak için okulu bırakıyor,baş açmak için de çalşmazNe anlamı var o zaman ünüde serbestliğinKamudada serbetst olunması ısrarla isteniyor ve istencekDaha sonrada kolkola gezen acık ve kapalı iki arkdaş birbirine bu catşmalardan dolayı kası cepheden bakacaklarBugün başörtüsü vs denilcek yarın allah bilir neler denirBu ülkenin bütünlüğüne bir saldırıdır benceHerşeyden önce atatürk ilkesine saldırıBelki abartı gibi görenler olacaktır bu görüşümü ama ben bu sekilde görüyorum Ve kesinlikle kapanmayakarsıı değilimAma herseyin bir yeri zamanı vardır
Alıntı:
bukettt tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kullandıklarıifadeler yanlış ancak ben de ünü de türban yahut başötrüsü serbestliğne karsıyımÖnü alınamayacak kamu ort öğretim derken yayılacakVe dahası

Ben üniversitede veya herhangi bi alanda türban veya başörtüsünün hiç bir zararını görmüyorum ve bu yobazlıktır gericliktir diyerek bunu engellemeye çalısanların kendisini gerici buluyorumAyrıca ülkenin laik olduğu doğru fakat laikliğin anlamına bişr daha bakmanda fayda varBuyur TDK sözlüğünde verilen laikliğin anlamı :

'' 1 Laik olma durumu, laisizm 2 hukuk Devlet ile din işlerinin ayrılığı, devletin, din ve vicdan özgürlüğünün gerçekleşmesi bakımından yansız olması ''

Burdaki anlama göre üniversiterde veya baska bi alanda insanların dininin gerklerini yerine getirmesine karışamazsınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-08-2008   #12
bukettt

Ordaki din ve vicdan özgürlüğünün ne demek oldugunu anlamadıysanız acıklayımHerkes istediği dine inanabilir,illa su dine mensup olacaksın diye zorlama yoktur özgrüsündürPeki biraz düşünür müsünüz kılık kıyafet kanununyla laiklikle ilgili madde eğer sizin anladıgnız gibiyse niye aynı yasaya konuluyorNiye böyle bir çelişki yapılsın kiiAyrıca herkes benimle yahut ben herkesle aynı düşünceye sagip olacak değilimBunlar benim şahsi fikirlerim
ve farkederseniz eğer yansız diyorTürbanı kendi emellerine alet edip siyaset yapıp insanları birbirine düşürmeyi demiyorYansızzzzz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-09-2008   #13
alper1482

Ben su anda türbanı siyasi bir alet olarak görmüyorum tam aksine türbanı sanki siyasi bir aletmiş zannedenleri haklı bulmuyorumBi örnek vermek istiyorum su anda türbana en basta karşı çıkanlardan biri CHP peki bu adamlar seçimden önce türban dağıttılar bu siyasi alet olarak kullanmak değilmi? Ayrıca türban şu anda siyasi bir alet olarak kullanılmıyor bu olay işine gelmeyen kişiler bu sayede haklı çıkmaya çalısıyolar!Üniversitede türban kullanan kişilerin olması size ne zarar verecek anlamıs değilim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-11-2008   #14
bukettt

Alıntı:
alper1482 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ben su anda türbanı siyasi bir alet olarak görmüyorum tam aksine türbanı sanki siyasi bir aletmiş zannedenleri haklı bulmuyorumBi örnek vermek istiyorum su anda türbana en basta karşı çıkanlardan biri CHP peki bu adamlar seçimden önce türban dağıttılar bu siyasi alet olarak kullanmak değilmi? Ayrıca türban şu anda siyasi bir alet olarak kullanılmıyor bu olay işine gelmeyen kişiler bu sayede haklı çıkmaya çalısıyolar!Üniversitede türban kullanan kişilerin olması size ne zarar verecek anlamıs değilim
Bakın ben türban yasagının kalkmasına karsı olan bir insan değilimAnlatmak isteidğim şuan için ertelenebilcek bir sorunmMalesef siz ve sizin gibiler asıl sorunu görmeyip önünüze atılan yemi yutuyorsunuzKesinlikle siyasi oyun buuuuNe kapalı insan nede acık insan o siyasetciler kadar soun cıkarmıyorTürban bana batmıyor allaha çok şükür inanan bir insanımAma nerde kalmış sizin millyetciliğiniz ülke sevgnizki çıkarlrınızı devletin çıakrkrndan önde tutuyorsunuziki gün önce şehitlerimiiz diye milyonlarca kişinin katıldıgı mitingleri unutup kişisel sornlarınıza keentleniyorsunuzO hükümet üstüsendne gelemiyor asıl sorunun ve halkın dikkatini halk için önmli diğer bir konuya yönltiyor ve onu başarp iyi iktidar numarası yapıorBen o antkabirde ataya dine inanan insnaları şikayet edecek kadar uç noktada düşünen iyada türban namstr diyen bir insan değilimAma siz bu yemi yutarsanız ne namus kalacak ne özgürlük nede diğerleriiiTRürban siyesi bi oyn suan içinve ben bu yasağa suan karsıyımVe eğğer sunuda söyleyim bu iktidar bu zihniyetle davm ettiği sürece evet laiklikte gidecek

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-04-2008   #15
merve16

kesinlikle katılıyorum eren bravoooo

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com