Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi > Hayatından Kesitler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürkin, ingiliz, kralına, verdiği, yemek

Atatürk'in İngiliz Kralına Verdiği Yemek

Eski 04-01-2007   #1
speed

Atatürk'in İngiliz Kralına Verdiği Yemek

İNGİLİZ KRALI'NA VERİLEN ZİYAFET

İngiliz kralı VIII Edward İstanbul’a Atatürk’ü ziyarete geldiği zaman, Atatürk kendisine bir akşam ziyafeti vermişti Ziyafetten önce:

-“Bana İngiltere sarayında verilen ziyafetler ne şekilde olur, onu bilen birisini, yahut bir aşçı bulunuz!” dedi

Ve nihayet bu sofra merasimini bilen bir zattan öğrenerek sofrayı o şekilde düzene koydular Akşam kral sofraya oturunca kendisini kral sarayında zannederek memnun oldu Atatürk'e dönerek:

-“Sizi tebrik eder ve teşekkür ederim Kendimi İngiltere’de zannettim" diyerek memnuniyetini bildirdi

Sofraya hep Türk garsonlar hizmet etmekte idi Bunlardan bir tanesi heyecanlanarak, elindeki büyük bir tabakla birdenbire yere yuvarlandı Yemekler de halılara dağıldı Misafirler utançlarından kıpkırmızı kesildiler Fakat Atatürk Kral'a eğilerek:

-“Bu milletime her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim!” dedi

Bütün sofradakiler Atatürk'ün zekasına hayran oldular Atatürk garsona da “vazifene devam et” emrini verdi

Zeki Cemal Bakiçelebioğlu'nun bir anısı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-01-2007   #2
brave83

Ya işte böyle

emeğine sağlık

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com