Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
7inde, besmele, kabul, kişiden, olmuşfotoğrafa

10 Kişiden 7'sinde Kabul Olmuş.Fotoğrafa Besmele

Eski 06-27-2012   #31
Prof. Dr. Sinsi

Arkadaşlar,Allahtan hayırlısını dilemek en iyisi benceBiz ayrılalı 1 sene olduinanın yapmadığım denemediğim dua kalmadıAylarca ağladım,öyle çok üzüldüm ki anlatamamKaldı ki biz aynı ortamdayız her gün görüyoruz birbirimizi ama olmayınca olmuyo,böyle bi durumda da bunda da bi hayır vardır demek kalıyo bize inanan insanlar olarakO şimdi başkasıyla birlikte ve ben her gün bunu görmek,bilmek zorundayımZaten ben de soğudum iyice,unuttumAma biliyorum ki bunda da bi hayır var,Yüce Rabbim hakkımda hayırlısını gösterecekKendimizi üzerek geçirdiğimiz zaman bizim ömrümüzden gidiyo arkadaşlar,geriye dönüp baktığınızda da koca bi vakit kaybı ve hiç görünce üzüldüğünüz için o güzel zamanlar için yalnızca pişmanlık duyuyusunuzBence hayırlısını isteyin,Allahım hepimiz için en doğrusunu biliyor nasıl olsa,hakkımızda hayırlısı olsun
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #32
Prof. Dr. Sinsi

Allaha dua edip ve hayırlısını dilemek ve yardım istemek kaderi değiştirmek değildirSonuçta haram olmayan yollarla Allahtan yardım dilemenin neresi günah yada kaderi değiştirmektirHer konuda dua edilebilir iş aşk eğitim maddiyat bunun sınırı yok burda dikkat edilecek nokta dua ederken hayırlısını da beraberinde dilemektirÇünkü şüphesiz Allah bizim için en hayırlısını bilendirŞuanda ısrarla isteyipte belkide olmayan şey ileride bizim için çok daha hayırlı olacaktırO yüzden dualardaki en önemli anahtar yineliyorum hayırlısını dilemektirAyrıca her dua edenin duası kabul olucak diye de bir şey yok yine Allah dilerse kabul ederİçten,sabırla salih bir şekilde yapılmış duayı şüphesizki Allah dilediğine göre kabul eder bunun için inanmak ve her durumda şükretmek lazımdırBen dua ettim niye olmadı diye birşey olmamalı Bu bir emrivaki olurKendiniz için dua ederken en hayırlısını dileyin bu kaderi değiştirmek değilde kaderinize olumlu şeyler katmak olarakta nitelendirilebilir
Müminler savaşırken Allaha dua ederlerdi,Allahtan yardım isterlerdi Tarihte bir çok örneği var ve mucizevi yardımları Çünkü müminler kötü yollara sapmaz emelleri doğrultusunda şeytandan yardım istemez büyü yapmaz vs vs başka kimden yardım isteyebiliriz kiLütfen bir şey yazmdan önce düşünüp konuşalım yada araştırıp

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #33
Prof. Dr. Sinsi

arkadaşlar şimdi ardından dua edip agladıgımız insanların gerçek yüzlerini ve gerçek şahsiyetlerini karakterlerini ögrendiğimiz zaman(ben bir kısmını ögrendim ögrendiklerim bana yetti onun bir alkolik oldugunu bu yüzden işten atıldıgını daha neler neler ögrenince onun için dua okuyup göz yaşı döktüğüm günlere hayflandım allah birleşmenize müsade etmiyorsa bir hikmeti vardır üzülmeyin ) bu seferde kendi elimizle kendi dualarımızla başımıza sardıgımız beladan kurtulmak için daha çok yalvarmamız gerekebilir o yüzden bence allahdan hayırlısını isteyelim
kalblerde sevgiyi yaradan allah degilmi belki rabbimiz bizim için daha güzel bir sevgiyi daha iyi bir insan aracılıgı ile yaşatır
şunuda belirtiyim duaların bana en büyük faydası gerçek yüzünü görmeme yardımcı olmasıydı düşünüyorumda evlenmiş olsaydık şimdi çok büyük acılar içinde kıvranıyor olacaktım allah korumuş beni çok şükür

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2012   #34
Prof. Dr. Sinsi

Sevdiğinin resmini eline alıp 21 besmele çekip üflüyorsun
ALLAHım olma dogma kulunsenden sonra bana hayrıyla geri dönsün denir61 gun devam edilir

Paylasan bır arkadasın soylemıdır Kendisininki olmus ve 3 kişinin dahagecen birine denk geldim oda bunu yapmıs ve olmus Mutlak ama mutlak bir şekilde ararmıs dönermiş birşey olurmus yani Ben yaptımmı yaptım ama dogrusu 4 gun devam etdim dogrudur 4gun benı aradı ama öylesine aşk mesk mevzu bahıs degıl nasıl falan demek içinmiş

Paylaşmak istedim hiçbir tehlikesi yok gunahıda bence besmele cekıyorsun sonucdadeneyen olursa sonuclarını yazsın ıkı gun once bende basladım yenıden

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : 10 Kişiden 7'sinde Kabul Olmuş.Fotoğrafa Besmele

Eski 07-18-2013   #35
yeşil dal

BENDE OOKUYORUM BUNU Bİ KAÇ GÜNDÜR AMA BEN ATIYORUM AYŞE OĞLU MURAT BANA GERİ DÖNSÜN NE OLUR ALLAHIM DİYORUM UMARIM OLUR OLURSA DA YAZICAM GÖRÜN SİZDE FAYDALANIN DİE ZOR HAKSIZLIK ÇOK ZOR
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-22-2013   #36
Kayıtsız

ben bir sitede şöyle bir yazı gördüm duanın ardından sakın bunu sevgilisi olan yada nişanlısı olan birine okumayın bunu yazan lanetlemiştir diye ama ben sevdiğim insanla tam 15 yıldırn tanışıyorum ve onu herşeyden çok seviyorum 1 yıldır ayrıyız ve bir sevgilisi var birbirimizi görmüyoruz onuda çok sevdiğine inanmıyorum rabbimden ümiidmi kesemiyorum bir gün gene beraber oluruz diye bu duayı yapmak istiyorum ama sevgilisi var şimdi günay olurmu lanetlenirmiyim allahın sevgili azalırmı diye korkuyorum ve merak ediyorum düşüncelerinizi şimdiden teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-23-2013   #37
Şengül Şirin

Bence bir ilişki bitmişse onda vardır bir hayırAllah onu sana nasip etmemiştirBu nasipsizlikte de bir hayır arayacaksınBelki de daha iyisi seni bekliyorHer şerde bir hayır vardır derlerAllah inşallah sana daha hayırlısını nasip ederonun bir sevgilisi varmış bırak gitsinsen daha hayırlısını dile ve dua etAma sen yine de bu kişiyi istiyorum bu duayı yapacağım diyorsan sen bilirsin tabikiSize hayırlı mutlu kısmetler diliyorum

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com