Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Beyin Fırtınası > Bilmeceler & Bulmacalar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamış, muamması, sıkışma, söylediğini, yalan

Yalan Söylediğini Nasıl Anlamış Ve El Sıkışma Muamması

Eski 07-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Birinci soru kolay ama eğlenceli:

İki en iyi arkadaş mesajlaşıyorlar

“Canım çok sıkılıyor Bu gece müsaitseniz sizde kalabilir miyim?” Bu mesajı alan diğer arkadaş hemen cevaplar: “Ne güzel olurdu ama ben evde değilim şuan, halamlardayımHalamın oğlu askerden geldi biraz önce, bu gece orda kalacağımYarın bekliyorum” Bu mesajı okuyan diğer arkadaş çok bozulur çünkü en iyi arkadaşının ona yalan söylediğinden, aslında evde olduğundan emin olmuştur

Sizce kız, eniyi dostunun ona yalan söylediğini nasıl anlamış olabilir?

ikincisi biraz daha dişli:

Cem ve eşi, kendileri hariç dört evli çiftin daha bulunduğu bir davete giderler Davetteki herkes kendi eşi hariç herkesin elini sıkabiliyor El sıkışmalar bittiğinde, Cem herkese (kendi eşi dahil) kaç kişinin elini sıktığını soruyor Çok ilginç bir sonuçla karşılaşıyor Cem: Dokuz kişinin her biri farklı sayılar söylüyor Cem’e… Buna göre Cem’in eşi kaç kişinin elini sıkmıştır?"

eğer biraz ipucu isterseniz ŞURADAKİ yorumlara bakabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-13-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

1soru için;bu gece orda kalacağım diyor halasıgilde olsa burda kalacağım derdi(diye düşünüyorum)
2soru hakkında bir fikrim yok

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com