Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fatih, üniversitesi

Fatih Üniversitesi

Eski 09-03-2006   #1
[KAPLAN]

Fatih Üniversitesi

Üniversitenin Kuruluşu

Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından kurulan Fatih Üniversitesi 18/11/1996 tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından eğitim - öğretime açılmıştır 17 kişiden oluşan bir Mütevelli Heyeti ile yönetilmektedir Üniversitemiz İstanbul’ da Fen - Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik Fakülteleri, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri ve İstanbul Meslek Yüksekokulu ile Ankara’ da bulunan Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu ve Ankara Meslek Yüksekokulunda eğitim - öğretimini sürdürmektedir
1997 – 1998 akademik yılında Büyükçekmece Kampüsünde eğitim öğretime başlayan Fatih Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi sosyal tesisleri ve öğrenci yurt binalarıyla modern bir eğitim ortamına sahiptir Sosyal tesis binasında kütüphane, sinema salonu, kafeterya, yemekhane, kitabevi, kırtasiye, terzi, kuaför ve İnternetkafe bulunmaktadır Üniversitemiz fakülteleri bünyesinde kurulan laboratuvarlarda eğitim - öğretimin yanısıra araştırma çalışmaları da sürdürülmektedir
Öğrencilerine sosyal ve kültürel faaliyet imkanları sağlayan Üniversitemizde 17 öğrenci kulübü vardır

Üniversitenin Amaçları

Fatih Üniversitesi, ülke kalkınmasında büyük bir öneme sahip olan bilim ve teknolojinin öğretimi ve bu alandaki çalışmaların desteklenmesi amacıyla kurulmuştur Diğer yükseköğretim kurumlarında olduğu gibi, çağdaş, bilimsel ortamlar oluşturmak ve Türk insanının bu bilim ortamlarında ülkesinin yarınları için yetişmesini sağlamak için, Türkiye Sağlık ve Tedavi Vakfı tarafından kurulan Fatih Üniversitesi, bilim ve teknolojiyi geliştirecek insan gücünün yetiştirilmesi, iyi donatılmış laboratuvarlarda en yeni bilgilere hızlı ve kolay ulaşma imkânı sağlanması amacıyla fen, mühendislik ve sosyal bilimlerde gençlerimize çağdaş eğitim olanakları sunmayı hedeflemektedir
Fatih Üniversitesinde, ön lisans, lisans ve lisans üstü eğitim programlarında bilgi ve teknoloji üretimine ağırlık verilerek gençlerimizin üretken olmaları sağlanacaktır Sosyal bilimlerde, önümüzdeki yüz yılın muhtemel sosyal problemlerini tespit ederek bu problemlerin çözümüne yönelik çalışmalar gerçekleştirebilecek bilim adamları yetiştirilecektir
Sağlık alanında açılan fakülte ve yüksekokullarda bilimsel çalışmaların yanı sıra ülkemizin ihtiyaç duyduğu ara eleman gereksinimi de karşılanacaktır Özellikle Hemşirelik Yüksekokulu ve Sağlık Meslek Yüksekokulunda yeni teknolojiyi kullanabilecek ve kendisini bu alanda sürekli geliştirebilecek nitelikli elemanlar yetiştirilecektir
Fatih Üniversitesi, Türkiye'nin; Atatürk’ün belirlediği Türk Kültürünün çağdaş uygarlık düzeyi üzerine çıkartılması hedefine ulaşması ve modern dünyada yerini alabilmesi için, Atatürk'ün umut bağladığı ve Türkiye'yi emanet ettiği Türk gençliğinin Atatürkçü Düşünce doğrultusunda yetişmesi ve hareket etmesi için bilimsel toplantı, panel, konferans ve seminerlere önem vermektedir Bu amaç doğrultusunda, ülkemizin iç ve dış güvenliği, millî menfaatlerimiz ve Cumhuriyetimizin vazgeçilmez ilkelerini konu alan araştırmalar, bilimsel çalışma ve tezler gerçekleştirilecektir Özellikle ülkemizin dış politikası, Avrasya, Balkanlar ve Ortadoğu ile ilgili olarak yapılacak bilimsel çalışmalarda, Türk tarih tezi bilimsel verilerle desteklenecektir
Yurt dışındaki eğitim-öğretim olanaklarını daha iyi bularak buraya yönelen öğretim elemanlarını ve öğrencileri, ülkemizdeki çağdaş bilim ortamlarına çekerek beyin göçünü durdurmak, böylece genç bilim adamlarının arzuladığı eğitim ve araştırma ortamlarını oluşturmak, Üniversitenin ana hedefleri arasındadır
Fatih Üniversitesi, lisansüstü programlarıyla bilim adamı yetiştirme konusuna da önem vermektedir Tamamına yakını burslu lisansüstü öğrencilerine sağladığımız eğitim ve araştırma olanakları, ülkemizde bu alandaki boşluğu doldurmaya yarar sağladığı gibi bu programda yetişen nitelikli öğretim elemanları Türk yükseköğretimine de katkıda bulunacaktır
Yukarıda bahsedilen amaçlara uygun olarak üniversitemiz, fen, mühendislik ve sosyal bilimlerde en son teknolojiyi takip ederek eğitim araç, gereç ve olanaklarını gençlerimizin hizmetine sunmaktadır

Kampüse Ulaşım

Üniversitemiz İstanbul Kampüsünde öğrenci ve personelinin ulaşım ihtiyacı anlaşmalı özel bir servis şirketi tarafından karşılanmaktadırİstanbul içerisinde, Silivri'den Kartal'a kadar olan geniş bir alanda faaliyet gösteren firma, öğrenci ve personelimizin istekleri doğrultusunda belirlenen hatlarda servis hizmeti vermektedir
Servisler: Servis kayıtları B Blok 108 nolu ofiste anlaşmalı şirketle yapılmaktadırServisler sabahleyin engeç 08:45`te kampüse gelerek akşam saat 17:00`de kampüsten hareket etmektedir
Ayrıca İETT Otobüsleri Yenibosna - Fatih Üniversitesi ( HTY - 18) arasında gün boyu ulaşım hizmeti vermektedir Bunun yanı sıra aynı güzergahta faaliyet gösteren Çakmaklı halk otobüsleri de Üniversitemiz ulaşımına katkıda bulunmaktadır
Ankara Kampüsü: Ankara Kampusümüzde ulaşım, metro istasyonu ile Üniversite arasında anlaşmalı servis şirketi tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır Ayrıca EGO otobüsleri sefer düzenlemektedir

İstanbul Kampüsü Ulaşım planı

Ankara Ostim Kampüsü Ulaşım planı

Üniversiteye Nasıl Ulaşılır ?

Toplu Taşıma Araçları ile: Kadıköy ve Harem`den; sirkeci, Tramvayla Yenibosna, oradan Çakmaklı Minibüsleri ve İETT ile Fatih Üniversitesi,
Otogar'dan: Metro ile Yenibosna, Çakmaklı Minibüsleri veya İETT ile Fatih Üniversitesi,
İstanbul'un değişik bölgelerinden: Yenibosna`ya ulaşanlar aynı yolla Fatih Üniversitesine ulaşabilirler
Özel araç ile: E-5 Beylikdüzü mevkiinden, Hadımköy TEM bağlantı yoluna girilip, yaklaşıp 9 km sonra TEM gişelerine varmadan en son kavşaktan sola dönülür Tabelalar takip edilerek Üniversiteye ulaşılır
TEM otoyolundan: Büyükçekmece - Hadımköy gişelerinden çıkılıp gişelerden sonra ilk kavşaktan sağa dönülür Tabelalar takip edilerek Üniversiteye ulaşılır

Ayrıntılı bilgi için: wwwfatihedutr

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-04-2006   #2
emreduman

Fatih üniversitesi Türkiyenin en güzel ve en gelişmekte olan üniversitesiherkese tavsiye ederimeğitiminin kalitesi asla tartışılmaz!!
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-04-2006   #3
Muhammed

evet özellikle Katrina hocayı tanıdıktan sonra ben de arkadaşlarla hemfikirim :P
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-10-2006   #4
sawman

hmm okumasamda bıse cok yakın gusel bı ünıversıte

Yaşamla ölümü ayıran çizgi
Siyahla beyazı ayıramaz ki
Her yolun sonunda ölüm olsa da
Sevenleri kimse ayırmaz ki

ÇARŞI
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-21-2006   #5
oceans_61

Bende FATİH üniversitesinde okuyorummükemmel bir üniversite bazı ters yönleri var ama diğer özel üniversitelerden hem konum olarak hemde bilgi olarak çok daha üstün olduğunu düşünüyorumherkese tavsiye ederim pişman olmayacaksınız
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-06-2006   #6
gumuscu

Pişman olabilirsiniz!!!
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Fatih Üniversitesi

Eski 02-16-2009   #7
selmaner44

Cevap : Fatih Üniversitesi

KAPLAN oyle bi anlatmışsın ki insanın orada okuyası geliyogerci bu senin anlatımın mi yoksa alıntımı yaptın bilmiyorum ama bu yazıyı 2006 da yazmışsın şimdiki(2009 daki) görüşlerin nasıl onu öğrenmek istiyorum ?
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com