Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Mühendislik / Mimarlık / Peyzaj Mimarlığı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gemi, hakkında, inşaatı, makineleri, mühendisliği

Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Hakkında

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Hakkında

Belli Başlı Dersler
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Hakkında

Gemi inşatı programında eğitim süresi 8 yıldır Programdamatematik, fizik ve kimya gibi temel fen derslerinden başka gemi makineleri, gemi hidrostatği, gemi geometrisi, imal usulleri, gemi mukavemeti, güverte donanımları, makina dinamiği,makina elemanları, gemi sevki, mukavemet, dinamik, gemi resmi, gemi elemenları, korozyon ve deniz irliliği, gemi elektriği, malzeme bilgisi, akışkanlar mekaniği, gemi laboratuvarı, yüksek hızlı tekeler, gemi inşaatı, gemi hareket ve manevraları, yakıtlar ve yanma, kopozit malzemeler, otomatik kontrol sistemleri, mühendislik ekonomisi, iş hukuku, gemi yardımcı inaları, termodinamik, ısıtma ve soğutma sistemleri, bilgisayar, sayısal yöntemler, gemi dizanı, gemi elektronik donanımları, iş hukuku gibi dersler okutulmaktadır Gemi makinelermühendisliği programında öğretim süresi 8,75444 yıldır Öğretimin ilk iki yılında temel fn dersleri yanında temel mühendislik bilimlerine ait dersler okutulmaktadır Son iki yıldaise mühendislik bilim dersleri ile mesleki dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulur Öğrencile eğitim süresince staj yapmak zorundadırlar

== Eğitim Veren Üniversiteler == Deniz Hrp Okulu (DHO), İstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ), Karadeniz Teknik Üniversitsi(KTÜ),Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve [[[Kocaeli Üniversitesi Karamürsel Denizcilik Akademisi], Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com