Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anında, gerekenler, krizi, sinir, yapılması

Sinir Krizi Anında Yapılması Gerekenler

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sinir Krizi Anında Yapılması Gerekenler

Sinir Krizinde İlk Yardım Nasıl Olmalıdır

Sinir Krizine Acil Yardım Bilgileri

Bayılmada önemli noktalardan biri, kişinin kusarak hava yolunu tıkamasıdır Bu nedenle ambulans gelene kadar hastanın gözlem altında tutulması gerekir

Bayılmalarda ve sinir krizlerinde önce baş geri çene yukarı yöntemiyle havayolu açılır Solunum normal değilse “Temel Yaşam Desteği” uygulanır

Bayılmalarda kusarak hava yolunu tıkaması riskine karşı, sinir krizlerinde ise yalnız kalacaksa hasta, iyileşme pozisyonuna getirilir

Çeşitli tipleri olan iyileşme pozisyonunda, havayolunun açık olması, göğsün solunumu engelleyecek şekilde baskılanmaması ve kolun altta kalmaması anahtar noktaları oluşturur

Hastaya iyileşme pozisyonu vermek

- Hastanın varsa gözlüğünü çıkarın

- Yanına diz çökün ve iki bacağını düzgünce uzatın

- Size yakın olan kolu yana açın, dirsekten yukarı doğru katlayın

- Diğer elinin sırtını size yakın olan yanağına yaslayın, diğer elinizle size uzak olan bacağı dizden katlayın

- Hastayı kendinize doğru çevirin

- Üstteki bacağın kalçadan ve dizden kıvrılmış olmasına dikkat edin

- Kafayı geri itin

Sinir krizlerinde bütün bunlara ek olarak stres nedeninin ortamdan uzaklaştırılması gerekir Örneğin; sinir krizi bir tartışma sonucu geldiyse tartıştığı kişiden uzaklaştırılır

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Sinir Krizi Anında Yapılması Gerekenler

Eski 09-19-2013   #2
Kayıtsız

cok güzel önemli bilgiler veriyosunuz ama sakıncası olmazsa birsey soracam benim 15 yaşinda kız cocugum var cok aşırı derecede huysuz dayanamıyorum aşırı derecede sinir oluyorum kendime hakim olamıyorum yanısıra kızıma vurduğumda oluyo ekseri ağlamaktan bağırmaktan alıyorum hırsımı yasım 17
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-19-2013   #3
Şengül Şirin

Çocuğum yaramaz diye sevinin bencene güzel akıllı çocuklar yaramaz olurAdı üstünde bunlar çocuktabiki hareketli olacaklarsiz çok genç bir annesinizsiz çocuk sayılırsınızgenç yaşta anne olmanın zorlukları bunlarbence sinirlerinize hakim olunileri yaşlarda bunun pişmanlığını yaşacaksınbu pişmanlığı yaşamamak için sabırlı olsen mutsuzsan çocuğun da mutsuz ve huysuz olurAnnelik sabır demektirSabret ki sonu senin için hayırlı olsun

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com