Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Dilekçe Örnekleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
davası, dilekçesi, iptali, satış, tapu, yazılır, örneği

Satış Ve Tapu İptali Davası Dilekçesi Nasıl Yazılır, Örneği

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Satış Ve Tapu İptali Davası Dilekçesi Nasıl Yazılır, Örneği

Satış ve Tapu İptali Davası Dilekçesi Nasıl Yazılır, Örneği
Satış ve Tapu İptali Davası Dilekçesi Nasıl Yazılır, Örneği

Satış ve Tapu İptali Davası Dilekçesi

MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

DAVACI :

VEKİLİ :

DAVALI :

KONU : Satış ve Tapu İptali İstemidir

AÇIKLAMALAR :

1-) Davalının … müvekkilime yapmış oldukları satım sözleşmesi gereğince … TL borcu bulunmaktadır Müvekkilimin yapmış olduğu ihtarlara rağmen borç ödenmemiştir

2-) Bunun üzerine davalıya icra takibinde bulunduk Takip sonucu borçlunun … marka aracı haczedilmesine rağmen borç tamamen karşılanmamış ve müvekkilime İcra Müdürlüğünce ‘Borç Ödemeden Aciz Belgesi’ verilmiştir

3-) İcra takibi devam ederken davalı aracını …’a … TL’ye sattığını öğrenmiş bulunmaktayız Bu nedenle dava açılması zorunlu hale gelmiştir

HUKUKİ NEDENLER : 2004 S K m 277, 278 ve ilgili mevzuat

HUKUKİ DELİLLER : İcra dosyası, noter senedi, tanık beyanları ve diğer deliller

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, yapılan satışın iptaline, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, karar verilmesini saygılarımla talep ederim …/…/…

Davacı Vekili
Avukat

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com