Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Mühendislik / Mimarlık / Peyzaj Mimarlığı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
entegreli, glcd, ile, ks0108, sürmek

16F877 İle Ks0108 Entegreli 128X64 Glcd Sürmek

Eski 10-15-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

16F877 İle Ks0108 Entegreli 128X64 Glcd Sürmek

16f877 ile ks0108 entegreli 128x64 glcd sürmek

Aslında 16f877 yerine 18f452 gibi port sayısı fazla 8k üzeri bellekli pic ler kullılabilir 16f628e de uyarlanabilen ccs pic c programını veriyorum, ancak lcd ye bütün portları bağlanınca 18 ayaklı pici sadece grafik sunum için kullanabiliyoruz seçim sizin Ben YMS marka yine 20 pin bir glcd kullandım 3 ayağı potun orta ayağına potun diğer iki ayağını da 18 e ve toprağa bağlayarak kontrast ayarı yapmam gerekmişti Rar lı dosyada pek çok açıklama ve bilgi var umarım takılmazsınız kolay gelsin diyorum [/CENTER]

Bundan sonrası sizin hayal gücünüze kalmış İster ses devreleriyle beraber animasyon efekt amaçlı kullanın, ister basit bi a/d çevirici uygulamasıyla osiloskop yapın, ister tetris satranç tarzı oyun yapın

ALINTI

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com