Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabının, reklam, söylemi, özeti

Reklam Söylemi Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Reklam Söylemi Kitabının Özeti

Reklam Söylemi

Reklam iletileri evlerimize, iş yerlerimize, odalarımıza, kısacası gündelik yaşamımızda içinde bulunduğumuz her yere kolaylıkla kitle iletişim araçlarındaki reklam görüntüleri aracılığıyla girerler Çünkü ister yazılı ister görsel ister görsel-işitsel olsun kitle iletişim araçları, iletişim kurma amacı taşıyan, bilgi almaya ve vermeye niyetlenen eğlenmek, öğrenmek isteyen bireyin elinin altındadır İşte görüntüler bu araçlarla bireye ulaşır ve bireyin çevresini sarar Değişik türlerde karşılaştığımız görüntünün hem önem kazanması hem de reklamın yoğun biçimde yaygınlaşması, reklam görüntüsü'nün incelenmesini gerektirmiştir Reklam iletisinin akılda kalıcı, ikna etmeye yönelik olması ve bilgi verici niteliğinin bulunması reklam amaçları ile örtüşmektedir Bu üç öğe reklamın üç temel özelliği ve işlevidir

Yazar : G Rengin Küçükerdoğan

Yayınevi : Es Yayınları

Sayfa Sayısı : 154

Etiket Fiyatı : 11,00 YTL

Basım Tarihi : Ekim 2005

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com