Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Protesto Ediyorum !...

Yeni Konu Gönder Kapalı Konu

Konu Araçları
görülmedi, saçmalık

Böyle Saçmalık Görülmedi

Eski 04-27-2009   #1
Gözyaşı

Böyle Saçmalık Görülmedi

Elime yeni geçti bu fotoğraf bu kadarda saçmalık olurmu ?

Cevap : Böyle Saçmalık Görülmedi

Eski 04-28-2009   #2
delishhhh

işte araplar işte yine satılıklar hala bu insanlara insan gözüyle bakan cahiller ve işte bizim milletimizinde %50 sinde olan şu aptal düşünce neymiş araplar önemli insanlarmış alın size önem adamlar neler yapar hale geldiler daha sonraki zamnlarda dünya nelere şahit olacak

Eski 05-05-2009   #3
emraxx

Hahaa işte size MÜSLÜMAN araplarBenzetilmeye çalışıldığımız araplar

Eski 05-05-2009   #4
ysnkrks

Alıntı:
delishhhh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
işte araplar işte yine satılıklar hala bu insanlara insan gözüyle bakan cahiller ve işte bizim milletimizinde %50 sinde olan şu aptal düşünce neymiş araplar önemli insanlarmış alın size önem adamlar neler yapar hale geldiler daha sonraki zamnlarda dünya nelere şahit olacak
bencede

Eski 05-05-2009   #5
fatmanur

Alıntı:
kardeşlerim istisnalar kaideyi bozmazböle gereksiz lüzumsuz kişiler çıkıyor elbette
Kardeşim benim için şahsen araplar önemlidir çünkü Peygamber efendimizin akrabasını, Arapları sevmek ve saymak ibadettir

(Allahü teâlâ, insanlar içinden seçtiklerini Arabistan’da yerleştirdi Bu seçilmişlerden de, beni seçti O halde, Arabistan’da bana bağlı olan Müslümanları seven, benim için sever Onlara düşmanlık eden, bana düşmanlık etmiş olur) [Taberani]

(Şu üç sebepten dolayı Arabı sevin: Ben Arabım Kur’an Arapçadır ve Cennet ehlinin lisanı da Arapçadır) [Taberani, Hâkim, İbni Asakir, Abdürrazzak]

(Fakirleri sevin ve onlarla oturup kalkın Müslüman Arabı da kalbden sevin) [Hâkim]

(Arabı ve onların bekasını da sevin Çünkü onların bekası İslam’da nurdur Son bulmaları ise İslam’da zulmettir) [Ebuşşeyh]

(Ebu Bekri ve Ömer’i sevmek sünnet, buğz etmek küfürdür Ensarı sevmek imandandır, buğz etmek küfürdür Müslüman Arabı sevmek de imandandır, buğz etmek küfürdür) [İNeccâr]

(Arabı sevmek iman alameti, buğz ise münafıklık alametidir) [Hâkim, Beyheki, Dare Kutni]

bu kadar hadis herşeyi anlatıyor

Rahmetinin bir damlası herkesin rızkına kefil olur
Su çorak gönlüme merhametini indir
Su fani ömrümü sonsuzluğa eriştir

Eski 05-05-2009   #6
bbk

bende yaklaşık 3 yıldır durur bu resim bi email ile gelmişti kısacası bu haberin asparagas olduğunu düşünüyorum

Neler istediler neler

Sonra bırakıp dünyayı gittiler

Sen hiç gitmiycek gibisin değilmi?

O gidenlerde senin gibiydiler;

Eski 05-05-2009   #7
KRDNZ

Benim de bildiğim bir söz var Arapları sadece Peygamber Efendimiz Arap olduğu için ve bir de Kuran dili arapça olduğu için seviniz diye Ondan başka da bişeyleri yok demek oluyor yani Zaten araplara benzitilmeye çalışıldığımızı da ilk defa sizden duyuyorum arkadaşlar ne alaka anlayamadım

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır

Eski 05-05-2009   #8
delishhhh

Alıntı:
fatmanur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

kardeşlerim istisnalar kaideyi bozmazböle gereksiz lüzumsuz kişiler çıkıyor elbette
Kardeşim benim için şahsen araplar önemlidir çünkü Peygamber efendimizin akrabasını, Arapları sevmek ve saymak ibadettir

(Allahü teâlâ, insanlar içinden seçtiklerini Arabistan’da yerleştirdi Bu seçilmişlerden de, beni seçti O halde, Arabistan’da bana bağlı olan Müslümanları seven, benim için sever Onlara düşmanlık eden, bana düşmanlık etmiş olur) [Taberani]

(Şu üç sebepten dolayı Arabı sevin: Ben Arabım Kur’an Arapçadır ve Cennet ehlinin lisanı da Arapçadır) [Taberani, Hâkim, İbni Asakir, Abdürrazzak]

(Fakirleri sevin ve onlarla oturup kalkın Müslüman Arabı da kalbden sevin) [Hâkim]

(Arabı ve onların bekasını da sevin Çünkü onların bekası İslam’da nurdur Son bulmaları ise İslam’da zulmettir) [Ebuşşeyh]

(Ebu Bekri ve Ömer’i sevmek sünnet, buğz etmek küfürdür Ensarı sevmek imandandır, buğz etmek küfürdür Müslüman Arabı sevmek de imandandır, buğz etmek küfürdür) [İNeccâr]

(Arabı sevmek iman alameti, buğz ise münafıklık alametidir) [Hâkim, Beyheki, Dare Kutni]

bu kadar hadis herşeyi anlatıyor
Sevgili Fatmanur arkadaşım demek istediğini çok ii ve açık bir şekilde anlarmışsın yalnız benim anlamadığım nokta şurada tamam bütün peygamberler arap milletine inmiş tabiki arap milletine indiği için de kuranı kerim arapça indirilmiş
ama o zamanki şartlar ile şuanki şartları bir tutmak imkansız biliyorsanız takip ediyorsanız duymuşsunuzdur arapların çokta ii bir geçmişi yok o dönemde neden peygamberler arap milletine gönderildi çünkü en sapkın millet arap milleti idi cahiliye dönemi diye geçer kitaplarda
ayrıca bir Türk olarak şunu belirtmem gerekir o araplar değilmidir zamanında osmanlıyı sırtından vuran savaşlarda anlaşmalarda o yüsden sevmnin imkanı yok gerçekten geçmişini araştırıp islamla bağdaştırmadan sadece türklere yaptıkları onları sevmememize önemli yollar gösteriyor

Eski 05-05-2009   #9
bıdık

Bencede böyle bi saçmalık yok gerçekten

Oğlum emre :)

Eski 05-05-2009   #10
fatmanur

Alıntı:
Sevgili Fatmanur arkadaşım demek istediğini çok ii ve açık bir şekilde anlarmışsın yalnız benim anlamadığım nokta şurada tamam bütün peygamberler arap milletine inmiş tabiki arap milletine indiği için de kuranı kerim arapça indirilmiş
ama o zamanki şartlar ile şuanki şartları bir tutmak imkansız biliyorsanız takip ediyorsanız duymuşsunuzdur arapların çokta ii bir geçmişi yok o dönemde neden peygamberler arap milletine gönderildi çünkü en sapkın millet arap milleti idi cahiliye dönemi diye geçer kitaplarda
değerli kardeşim Peygamberler, Kuran-ı Kerimde ismi zikredilen 25 zattan ibaret değildir Bir hadisin işaretine göre 124 bin peygamber gelmiştir (bkz: Ahmed b Hanbel, el-Müsned 5/265-266; İbn Hibbân, es-Sahîh, 2/77)

sence bu 124000 peygamberin hepsi araplara mı gönderilmiştirtabii ki hayır

Allahu Teala Kuranı Kerim'de buyuyruyor ki:
Rum
(47) Andolsun ki, senden önce birçok peygamberleri kavimlerine gönderdik de onlara apaçık delillerle vardılar Onun üzerine suç işleyenlerden intikam aldık Mü'minlere yardım ise üzerimizde bir hak oldu

Fatir
(24) Muhakkak ki, Biz seni gerçek ile hem bir müjdeci, hem bir uyarıcı olarak gönderdik Hiçbir ümmet de yoktur ki, içlerinden bir uyarıcı geçmiş olmasın

Nahl
(36) Andolsun ki: Biz, her ümmete: "Allah'a kulluk edin ve Tağuttan sakının!" diye uyaran bir peygamber gönderdik

Suara
(208) Bununla birlikte Biz hangi memleketi helak ettikse, muhakkak onun uyarıcıları olmuştur

yani aynı coğrafyaya değil bütün dünyaya uyarıcılar gönderilmiştirbu ayetlerden yeterli bence

Eski 05-05-2009   #11
fatmanur

Alıntı:
ayrıca bir Türk olarak şunu belirtmem gerekir o araplar değilmidir zamanında osmanlıyı sırtından vuran savaşlarda anlaşmalarda o yüsden sevmnin imkanı yok gerçekten geçmişini araştırıp islamla bağdaştırmadan sadece türklere yaptıkları onları sevmememize önemli yollar gösteriyor
bu yorumun içinde en güzel cevap Hayreddin Karamandan:

İslam ve insanlık adına birleşme ve dayanışmanın tam zamanında bazı kimselerin "Araplar bizi arkamızdan vurdular" hikayesini gündeme getirmelerine isyan eden sevgili Metin Boşnak, ABD'den şu yazıyı göndermiş:

"…Sayın Bardakçı, "Din meselesi bu kadar bağlayıcı ise, biz, Osmanlı İmparatorluğu'nun dağılma sürecinde devletin hâkim ve en kalabalık unsuru olan Müslümanlar'dan neden kazık yemiştik ve Anadolu'da cumhuriyetin ilk yıllarında çıkan ayaklanmaların bahanesi neden hep 'din' olmuştu?" diyor Aslında Bardakçı yeni bir şey söylemiyor: Türklere 80 yıldır anlatılan bir masalı tekrar ediyor Bu masal, 'Araplar ve diğer Müslüman kardeşleriniz, I Dünya Savaşı'nda sizi sattı' diye başlar ve 'Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur' diye de noktalanır Türk'ün özellikle de Müslüman dostu yoktur

Masal budur Peki gerçek nedir?

"Gerçek şudur: Osmanlı'nın çöküş döneminde Türk olmayan Müslüman unsurlar arasında gerçekten isyanlar başgöstermişse de, bu unsurların bir bütün olarak "ihanet ettikleri" kesinlikle söylenemez Hatta Araplar sözkonusu olduğunda, Osmanlı'ya isyan edenlerin küçük bir azınlık olduğunu, buna karşılık Arap kabilelerinin çoğunun Osmanlılık ve Müslümanlık bağıyla İstanbul'a sadakat gösterdiklerini söyleyebiliriz

"Kürtler ise, daha da belirgin bir sadakatle önce Osmanlı İmparatorluğu'nu ardından da Milli Mücadele'yi desteklemişler ve Müslümanlık bağının getirdiği "kardeşlik"ten asla taviz vermemişlerdir Ankara'nın kendisi bundan taviz verene kadar

"…Her Türk genci 'Araplar'ın I Dünya Savaşı'nda bize ihanet ettiğini' öğrenerek büyür Oysa bu, ancak kısmen doğrudur I Dünya Savaşı'nda Mekke Şerifi Hüseyin'in İngilizler ile anlaşarak Osmanlı'ya isyan ettiği ve ordumuzu arkadan vurduğu doğrudur Ama hep atlanan nokta Şerif Hüseyin'in "Araplar"ın tümünü temsil etmediği, aksine bir istisna olduğudur Ortadoğu uzmanı tecrübeli gazeteci Cengiz Çandar, "Arapların ihaneti" söylemi ile tarihsel gerçek arasındaki önemli farka şöyle işaret ediyor:

"Mekke Emiri Şerif Hüseyin'in Hicaz'da bazı Arap bedevi kabilelerini ayaklandırarak 1916'da İngilizlerle işbirliği yaptığı doğrudur Ancak, Birinci Dünya Savaşı konusunda genel bir bilgisi ve fikri olan herkes, bunun 'askeri açıdan' tayin edici bir değer taşımadığını bilir İngilizlerin daha sonra yerine getirmediği 'bağımsızlık vaadi' ile işbirliğine çektikleri Şerif Hüseyin'in ve oğullarının komuta ettiği bedevi kabileleri, Mekke-Maan hattında, yani asıl cephenin gerisi'nde İngiliz kuvvetlerine yardımcı olmuştur Asıl cephe, önce Şüveyş Kanalı ve Kanal Harbi'nde Türk-Osmanlı kuvvetlerinin geri çekilmesinden sonra Filistin'de kurulmuştur Filistin'de tek bir Arap ayaklanmamıştır Suriye'de, Irak'ta, Lübnan'da Türk kuvvetlerini 'arkadan vuran' herhangi bir olay olmamıştır Arapların ezici çoğunluğu, İstanbul'a yani Türkiye'ye sadık kalmıştır Arabistan Yarımadası'nın Hicaz bölümünden Akabe'ye kadar olan 'cephe gerisi' dışında, Arapların Türkleri arkadan vurduğuna dair tarihte herhangi bir kayıt yoktur"

"Aynı gerçek… Ortadoğu analisti Mitchell G Bard tarafından da, şöyle vurgulanıyor: "O dönemin romantik kurgusunun aksine, Arapların çoğu I Dünya Savaşı'nda Türklere karşı müttefiklerin yanında savaşmadılar İngiliz Başbakanı David Lloyd George'un belirttiği gibi, Arapların çoğu, Türk yöneticileri için savaştı (Osmanlı İmparatorluğu'na isyan eden) Faysal'ın Arabistan'daki taraftarları, bir istisnaydı"

"…Konu hakkındaki uzmanlardan biri olan Dr Zekeriya Kurşun'un ifadesiyle, 'I Dünya Savaşı'nda Türk ordusu ile beraber çeşitli cephelerde Türklerle omuz omuza çarpışan Arapların büyük yararlıklar gösterdikleri bir hakikattir' Bu hakikati teslim etmekle birlikte, Arap milliyetçiliğinin Osmanlı'da Türk milliyetçiliğinden daha önce geliştiğini belirtmek gerekir Arap milliyetçiliği, 1860'larda, Suriyeli Arap entellektüeller arasında doğmuştu Osmanlı İmparatorluğu'na ve yönetimindeki "Türklere" karşı ciddi bir antipati besleyen bu entellektüellerin dikkat çekici bir yönü ise, çoğunun Hıristiyan oluşuydu Butros El-Bustani, Faris Şadyak, Nakkaş, Corci Zeydan gibi Hıristiyan Arapların öncülüğünde başlayan bu harekete katılan Müslüman Araplar ise, çoğunlukla Batılı fikirleri benimsemiş seküler aydınlardı Arap milliyetçiliğini geliştirirken "Arapların İslam öncesi tarihlerine" ilgi duymaları, bundan kaynaklanıyordu
Buna karşılık muhafazakar Müslüman Arapların çoğu, Osmanlı'ya sadakat duyguları içindeydiler Hatta sadece Sünni Araplar değil, Irak ve Suriye'deki Şii Araplar arasında bile Osmanlı'ya ve Hilafet'e bağlılık duygusu vardı Bu konuda büyük bir otorite olan Prof Kemal Karpat, Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Arap milliyetçiliğinin, Hıristiyan Araplarınki hariç, aslında en son noktaya kadar "ayrılıkçı" olmadığına dikkat çekerek şöyle demektedir:

"Görülüyor ki Arapların 'milli' hareketi esasında ayrılıkçı bir hareket değildi Arapların birçoğu Osmanlı hükümdarlarını yabancı bir sömürgeci güç olarak değil, sadece Arap kökeninden olmayan, iktidarda bir hanedan olarak görüyorlardı ve Osmanlı Devleti ve hanedanı Müslüman kaldıkça ve Arapların hayat tarzına saygılı oldukça, özlemlerini yerine getirmeye söz verdikçe ve onları Avrupa işgaline karşı korudukça, itaat etmekten geri kalmıyorlardı Geçmişte şan ve şereflerini ilk hatırlayan veya hayal edenler ve tarihlerinin modern bir versiyonunu yaratmaya çalışanlar Müslüman değil Hıristiyan Araplardı…

Kurtuluş Savaşı'nda da ne kitlesel bir "Arap ihaneti" ne de "Kürt ihaneti" yaşandı Aksine Kürtler, Kurtuluş Savaşı'nı canla başla desteklediler Mustafa Kemal Paşa, "Müslüman kardeşliği" temasına dayalı propagandasıyla onları kazandı

"… Şeyh Said isyanı ise, ancak Kurtuluş Savaşı'nın bitmesi ve "Müslüman kardeşliği" temasının hızla yok olup, yerine "herkes Türk'tür" anlayışının belirmeye başlamasından sonra patlak verdi"

Eski 05-05-2009   #12
emraxx

Alıntı:
fatmanur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
değerli kardeşim Peygamberler, Kuran-ı Kerimde ismi zikredilen 25 zattan ibaret değildir Bir hadisin işaretine göre 124 bin peygamber gelmiştir (bkz: Ahmed b Hanbel, el-Müsned 5/265-266; İbn Hibbân, es-Sahîh, 2/77)

sence bu 124000 peygamberin hepsi araplara mı gönderilmiştirtabii ki hayır

Allahu Teala Kuranı Kerim'de buyuyruyor ki:
Rum
(47) Andolsun ki, senden önce birçok peygamberleri kavimlerine gönderdik de onlara apaçık delillerle vardılar Onun üzerine suç işleyenlerden intikam aldık Mü'minlere yardım ise üzerimizde bir hak oldu

Fatir
(24) Muhakkak ki, Biz seni gerçek ile hem bir müjdeci, hem bir uyarıcı olarak gönderdik Hiçbir ümmet de yoktur ki, içlerinden bir uyarıcı geçmiş olmasın

Nahl
(36) Andolsun ki: Biz, her ümmete: "Allah'a kulluk edin ve Tağuttan sakının!" diye uyaran bir peygamber gönderdik

Suara
(208) Bununla birlikte Biz hangi memleketi helak ettikse, muhakkak onun uyarıcıları olmuştur

yani aynı coğrafyaya değil bütün dünyaya uyarıcılar gönderilmiştirbu ayetlerden yeterli bence
Hatta bir kitapta okuduğum kadarıyla Yüce Atatürk'ün Türklere Peygamber olarak gönderildiği düşüncesi vardır

Eski 05-05-2009   #13
fatmanur

Alıntı:
emraxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hatta bir kitapta okuduğum kadarıyla Yüce Atatürk'ün Türklere Peygamber olarak gönderildiği düşüncesi vardır
tam bir saçmalıksen öle her önüne gelen kitaba inanma

Eski 05-05-2009   #14
emraxx

Neden tam bir saçmalık??

Eski 05-05-2009   #15
seyito

Arkadaşlar konu başka boyutlara taşınıyor benceBiraz sakin olun
Habere gelince evet saçmalık olmaz böle şey denicek türden yalan veya doğru yalan olsada saçma doğru olsada saçma

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com