Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Protesto Ediyorum !...

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
duman, grubundan, rezil, şarkı

Duman Grubu'ndan 'Rezil' Şarkı..

Eski 05-03-2009   #1
meLankoLik_asaLet
Icon4531

Duman Grubu'ndan 'Rezil' Şarkı..

Son albümlerindeki Rezil adlı parçada bir ayeti 'lemyelit ve löp yutar' diye değiştiren Duman grubu ortalığı karıştırdı Grup dalga geçmeyi kabul etmese de tepkiler çığ gibi

Rock grubu Duman'ın çıkardığı son albümde yer alan 'Rezil' adlı şarkı ortalığı karıştırdı 'Rezil' şarkısındaki 'lemyelit ve löp yutar' sözleriyle İhlas Suresi'ndeki 'Lem yelid velem yûled' ayetinin dejenere edildiği gerekçesiyle tepki gösterenler oluşturdukları mail gruplarıyla Duman'ı protesto etmeye devam ediyor

Tepkiler ise şöyle dile getiriliyor:

Duman Grubu, SONY BMG etiketiyle çıkarmış oldukları son albümlerinde konsept olarak “ateizm” konusunu ele alıyor

Bu albümdeki bazı şarkılarda “ahiretin olmadığı” şeklinde telkinleri bulunan grubun, “Rezil” isimli şarkıları ise Kur'an-ı Kerim'in bir sûresi olan “İhlas Sûresi” nin bir ayetini dejenere ediyor… Yani ayet ironi ve kinaye karışımı bir konseptin içinde bayağılaştırılıyor… “Lem yelid velem yuled” olarak bildiğimiz sürenin ayetleri Duman tarafından “Lem Yelid Ve Löp Yutar” şeklinde değiştirilmiş… Şarkıda din üzerinden geçinenleri eleştirmek isteyen Duman, bu sefer işi daha fazla ileriye götürerek kantarın topuzunu kaçırmış görünüyor…

Allah'ın bir ayetini böylesi bir kinaye ile değiştirme cüretinde bulunan insanların yaşadığı ülke, Müslüman bir ülkeDanimarka'da yaşanan karikatür krizinin ardından ayağa kalkan dünya Müslümanlarının tepkisi acaba Türkiye'de yaşayan Müslümanları da harekete geçirir mi? Bilemiyoruz

Bildiğimiz tek şey varki, Allah'ın ayetleri ile oynama, değiştirme veya alay etmek gibi fiiller bir ülkede ya da bölgede işlenmeye başlıyorsa Allah'ın gazabının yavaş yavaş gelmek üzere olduğudur…

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Duman Grubu'ndan 'Rezil' Şarkı..

Eski 05-03-2009   #2
Gözyaşı

Türkiyeden süreceksin hatta dinsiz diye asacaksın birde bizim ülkemizde yaşayıp ekmek yiyor islam ülkesine ihanet edenden ne hayır gelir

Eski 05-05-2009   #3
emraxx

Bizim halkımız artık hep birini asmak kesmek için bahane arıyorNe oluyoruz arkadaşlarKinaye denen şeyin ne olduğunu bilmiyor musunuz? Ha oldu da islama hakaret var diyelimBize mi kaldı onun öcünü almakPeki bize kaldı dediniz farzedelim hangi sıfatla bunu diyebilirsiniz ki?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2009   #4
Gözyaşı

Duman gurubunu mu savunuyorsun arkadaşım sen bari yapma bu yazdığını duysaydı daha kötüsünü yazardı sanırım şarkının cezasını biz belki veremeyiz ama yakında başına öyle bir olay gelir biz bile kurtaramayız Allahtan cezasını bulur
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2009   #5
emraxx

Yok duman grubunu savunmuyorum kesinlikleSadece bazı şeyleri sorgulamak istedimEğer cezalarını çekeceklerse bunu biz değil En Yüksek Makam halledecektirAyrıca bende duman grubunun demek istediğini anladım ama burda pek söylemek istemiyorum çünkü siyasete giriyor
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2009   #6
bbk

sevgili emraxx orda nasıl bir mesaj vermek isterse istesin kime ne anlatmayı amaçlarsa amaçlasın sence Allah'ın kelamı olan Kuranı o şekilde tahrip etmesi doğrumu?
ve ayrıca bir müslüman sıfatıyla bu gibi olayları sorgulamakta bize düşer!

Neler istediler neler

Sonra bırakıp dünyayı gittiler

Sen hiç gitmiycek gibisin değilmi?

O gidenlerde senin gibiydiler;
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2009   #7
emraxx

Alıntı:
bbk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sevgili emraxx orda nasıl bir mesaj vermek isterse istesin kime ne anlatmayı amaçlarsa amaçlasın sence Allah'ın kelamı olan Kuranı o şekilde tahrip etmesi doğrumu?

Tamam sorgulamak elbetteki en büyük hakkınızAma asalım keselim sürelim bunları demekte son derece yanlııştırDikkat ettiyseniz ben sorgulamayalım demiyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2009   #8
meLankoLik_asaLet

Arkadaşım bir Müslüman olarak Rabb'n ayetini şarkısına n manayla olursa olsun alet etmişse bu korumakk ve savunmak bnm görevimdir! her n manada söylemiş olursa olsun bunu yapmış olması hiç doğru bi davranış ddeğil 'Lem yelid ve Lem Yuuled' ayeti "O, doğurmamış ve doğmamıştır" manasına geliyor Hiç Savunmaya kalkma! Rabb'n sözü olan kKur'an ayetlerini şarkısına alet edemez kafiye yapmş olsa bile

teekkürler arkadşlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2009   #9
emraxx

İşte demek istediğim de bu zaten sevgili Esmer_YarMilletimiz o kadar hırsa bürünmüş ki biri karşı birşey dediği zaman direk saldırıyorYahu ilk önce iletileri dikkatle okuyunBen doğru yapmışlar mı demişimYa da desteklemiş miyim??İlk önce bunun cevabını verin banaBen diyorum ki yanlış yapmışlar ama sevgili milletimiz kinaye kelimesinin ne demek olduğunu bilmediği için aşırı saldırıyorlarBaşta da belirttim daha birkaç şey yazarım ama siyasete girdiği için tutuyorum kendimi
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2009   #10
Gözyaşı

Alıntı:
emraxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yok duman grubunu savunmuyorum kesinlikleSadece bazı şeyleri sorgulamak istedimEğer cezalarını çekeceklerse bunu biz değil En Yüksek Makam halledecektirAyrıca bende duman grubunun demek istediğini anladım ama burda pek söylemek istemiyorum çünkü siyasete giriyor
Savunmadığını söylediğin için sağol ya fazla uzatmakta istemiyorum konuyu ama böyle şarkıya tabiki tepki verilecek onlarda yapmamaları lazımdı dinle ilgili şarkı

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-13-2009   #11
gencer20

gözyaşına katılıyorum bügün kaset satmak için gündemde kalabilmek için bu tür şarkılara dinimizi alet etmek çok çirkin bişey kesinlikle kabul edilemez bunlar sadece gündeme gelmek için yapıyor reklam amaçlı allah elbet cezasını verir
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-13-2009   #12
gülrüba

Alıntı:
emraxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bizim halkımız artık hep birini asmak kesmek için bahane arıyorNe oluyoruz arkadaşlarKinaye denen şeyin ne olduğunu bilmiyor musunuz? Ha oldu da islama hakaret var diyelimBize mi kaldı onun öcünü almakPeki bize kaldı dediniz farzedelim hangi sıfatla bunu diyebilirsiniz ki?

Elhamdülillah müslümanım ve dinime kitabım kura an-ı azimüşşan ı mın bir harfine laf söyleyenin ölümüne karşısındayım korkarım siz hiç birşey bilmiyorsunuz bilseniz böyle bilinç sizce laflar etmezdiniz

Mü,min Mü,min Kardeşinin Örtüsüdür
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-13-2009   #13
gülrüba

Alıntı:
bbk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com