Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ekonomi / İktisat / İşletme

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alınması, bitirenlerin, eğitim, halinde, işbaşı, işe, primi, programını, sigorta, süresi, teşvikinin, uygulanan, uzatıldı, yıl

İşbaşı Eğitim Programını Bitirenlerin İşe Alınması Halinde Uygulanan Sigorta Primi Teşvikinin Süresi Bir Yıl Uzatıldı

Eski 12-27-2016   #1
Şengül Şirin

İşbaşı Eğitim Programını Bitirenlerin İşe Alınması Halinde Uygulanan Sigorta Primi Teşvikinin Süresi Bir Yıl Uzatıldı

23042015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6645 sayılı Kanunun 28inci maddesi ile 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununa eklenen Geçici 15inci Madde ile İşbaşı Eğitim Programını Bitirenlerin belli şartlar dahilinde işe alınması halinde işverenlerin faydalanabilecekleri teşvik düzenlemesi getirilmiş ve uygulama esasları SGK’nın 512016 tarihli, 2016/1 sayılı Genelgesi ile duyurulmuştu
4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’nun Geçici 15inci Maddesinde, söz konusu teşvikten, 31122016 tarihine kadar başlatılan İş Başı Eğitim Programlarını tamamlayanların faydalanabileceği düzenlenmiş ve Bakanlar Kuruluna da bu süreyi her seferinde bir yıl olmak üzere 31122018 tarihine kadar uzatma yetkisi verilmiştir
Bu çerçevede, 24 Aralık 2016 tarihli, 29928 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış olan 2016/9643 sayılı Kararla Bakanlar Kurulunca söz konusu teşvikten yararlandırılacaklarla ilgili süre 31122017 tarihine kadar uzatmıştır
Bu karar uyarınca 31122017 tarihine kadar İş Kur tarafından başlatılmış olan İş Başı Eğitim Programlarını bitirenlerin diğer şartları da sağlıyor olmaları halinde “İşbaşı Eğitim Teşvik Yönetimi” menüsünden tanımlamaları yapılarak işverenlerce söz konusu teşvikten faydalanılması mümkün olacaktır

BİLGÜTAY YAŞAR

CELAL ÖZCAN

vergiportalicom

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com