Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağlatan, mektup

:Ağlatan Mektup:

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

:Ağlatan Mektup:

Sevgili annecigim ve babacigim”

Bu mektubu okudugunuz zaman üzüleceginizi biliyorum

Aylardan beri sustugum icin de üzülüyordunuzAma ne yapalim baska türlüsü elimden gelmiyorduBeni affedeceginizi,mazur göreceginizi umarimAnnecigim ve Babacigim,

Ben artik islam dinini terk ederek hiristiyan oldumEger böyle yaptigim icin bir günah islemissem bilin ki,bu günah tamamen size aittirCünki siz,bana dinimi ögretmemistinizBen adimin Müslüman oldugunu biliyordum o kadar

Fakat,Müslümanlik nedir? Nasil olur? Peygamberim kimdir? Nasil bir zattir? Kur’an nasil bir Kitaptir nelerden bahseder? Müslümanlikta nasil ve nicin ibadet edilir? iste bütün bunlar bence bilinmeyen seylerdibana anlatmadiniz,ögretmediniz

Buraya geldigim zaman,cogu Fransizlarin dindar olduklarini gördümHemen her evde birkac isa ve meryem’e ait resim vardiyemege oturduklari zaman dua okuyorlardiBen ise onlara alik alik bakip durmaktan baska birsey yapamiyordum

Din,iman AllahPeygamber,Kur’an ve ibadet hakkinda bana bir cok sorular sorarlardiAma ben hicbirine cevap veremiyordum

Siz,bana bunlari ögretmemistinizHatta benim memleketimde dindarlik ayiptiMesela lisede derse giren bazi hocalar dindarligin,yobazlik,gericilik oldugunu anlatirlar,ondan sonra derse baslarlardiicimizden birisi dinden bahsedecek olsa,ögretmenler olsun,ögrenciler olsun hemen alay ederlerdi”Hey yobaz,kacinci asirdasin?“derlerdi

oruc tutmak bir suc,namaz kilmak bir ayipti

Burada ise,durum tam tersinedirne kadar aldanmisiz? ne kadar aldatilmisiz?Avrupanin dinsiz oldugunu zannederdikdinsizligi ilerilik,dindarligi gerilik sayardikhalbuki ne kadar yanilmisiz,

burada herkes dinden,imandan,isa’dan bahsediyordinsizler ise pek sevilmiyorcogu kimsenin cebinde incil var

Bütün bunlarin karsisinda icimde bir bosluk duydum hiristiyanlarin cogu ibadet ediyorduben ise ne kendi dinimden,nede onlarin dininden birsey bilmiyordum

yavas yavas hiristiyanligi ögrenmek icin bir merak sardi beni,Ögrendim ve nihayet iste hiristiyan oldumArtik tahsil masraflarimi kilise üzerine aldiBundan sonra bana,ister mektup gönderin,ister göndermeyinSiz bilirsiniz,ama tekrar ediyorum:Eger dinimi terk edip günahkar olmussam,bu günah tamamen size aittirAllah sizi affetsin

ALINTI

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com