Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
erkeklere, tavsiye

Erkeklere 30 Tavsiye

Eski 04-19-2009   #1
gülrüba

Erkeklere 30 Tavsiye

Bir erkeğin fazla çaba harcamadan eşinden puan kazanması, onunla ilişkisini güzel bir şekilde devam ettirmesi ve evlilikteki sorunların yaşanmaması için bir takım küçük ama aslında çok büyük kurallara dikkat etmesi gerekir Erkeklerin çoğu bu konularda birçok şeyi bilseler de, küçük şeylerin bir kadın için ne kadar önem taşıdığını fark etmediklerinden, bunları yapma sıkıntısına girmezler
Bazı erkekler bir ilişkinin başlangıcında bunlara dikkat ettikten sonra bir daha yapmaz olurlar Kadın sevildiğini bildiği sürece mutlu olur ve sever, erkek sürekli olarak eşine daha fazla sevgi, güven, kabul, onay ve teşvik vermelidir Şimdi erkekler için çoğumuzun bildiği, mutlaka yapması gereken fakat genelde önemsemediği bazı noktalara değinmeye çalışalım:
1- Eve gelir gelmez selam vererek eşinizi bulun ve ona sarılın
2- Ona günü hakkında, ne yaptığıyla ilgilendiğinizi gösteren belli sorular sorun
3- Sizde gününüzün nasıl geçtiğini anlatın fakat kesinlikle üzücü olayları sinirli ve morali bozuk bir şekilde anlatmayın
4- Kendinizi başkalarını dinlemeye ve onlara sorular sormaya alıştırın
5- Hadislerde de buyrulduğu gibi hediye vermek sevgiyi çoğaltır, sizde mutlaka eşinize hediyeler alın Özel günlerin dışında ara sıra sürpriz olarak da ona çiçek getirin
6- Evinizde bir eksiklikle karşılaştığınızda yumuşak bir şekilde hatırlatın
7- Eşinizin yanında asla başka kadınları överek konuşmayın ve başkalarının başarılarını onun yüzüne vurmayın
8- Yakınlarına, akrabalarına özellikle anne ve babasına saygı gösterin, onların hatalarını eşinize mal etmeyin, onları sevdiğinizi gösterin ve bazen de eşinizden önce onları evinize davet edin
9- Yakınlarıyla görüşmesini engellemeyin, ara sıra siz onları beraberce ziyaret etmeyi önerin
10- İşten arayıp hatırını sorun, heyecan verici bir olayı paylaşın yâda ona, “seni seviyorum” deyin, eşinize her gün bunu söylemelisiniz Hz Resulullah (saa) buyuruyor: bir kadına seni seviyorum dedin mi, bu asla onun aklından çıkmaz
11- Hiçbir zaman aşağılamaya çalışmayın, özelliklede başkalarının yanında, erkeğin eşine karşı yapmış olduğu saygısızlık ve hakaretler evliliğin bütün güzelliklerini yok edecektir
12- Onun yanında yakınlarınızla fısıldanmayın
13- Onu sorunlarını çözmeye çalışmak yerine anlayış gösterin
14- Eşinize çocuklarınızdan daha fazla önem verin Çocuklara öncelikle ve en çok ona ilgi gösterdiğinizi belli edin
15- Kendinizi hiçbir zaman eşinizden üstün görmeyin, ona saygı göstererek görüşlerine ehemmiyet verin Evlilikte mutluluğun yolu “ben” ve “sen” kelimeleri yerine “biz” deyip, düşünmektedir
16- Sinirlendiğinde ona anlayış gösterin, üzerine gitmeyin ve sakinleştirmeye çalışın
17- Duyguları incindiğinde ona anlayış gösterin ve incindiğine üzülüyorum” deyin Sonra susun, onun sizin anladığınızı hissetmesine fırsat verin
18- Eğlencelerinizi tek başına veya sürekli başkalarıyla değil de eşiniz ve çocuklarınızla yapın Misafirliğe gitme önerilerini yorgunluk veya iş bahaneleriyle ertelemeyin
19- Eğer eşinizle aranızda ailevi, kültürel ve ekonomik yönden farklılıklar varsa bunu hiçbir zaman belli ettirmeyin ve de dile getirmeyin
20- Görüşüne iltifat edin
21- Başarmış olduğu işler ufakta olsa, yine de siz onu övün
22- Eşinize her fırsatta ondan ne kadar güçlü olduğunuzu göstermeye çalışmayın
23- Kendisi ve yakınları için yapmış olduğunuz harcamaları asla dile getirmeyin Bırakın hiç haberi olmasın bile
24- Eşinizi eve hapsetmeyin, kültürel ve toplumsal faaliyetlere katılma imkânını sağlayın veya en azından dışarı çıkarıp gezdirin
25- Tüm gülüp eğlenmelerinizi iş yerinde ve arkadaşlarınızla harcayıp, arada bırakmayın Evde eşinizin de sizin onunla gülüp eğlenmenize ihtiyacı var
26- Ev işlerinde mutlaka ona yardım edin Siz nasıl ki işte yoruluyorsunuz oda bir o kadar evde yorulmaktadır
27- Özellikle çok yorgun ve hasta olduğu zamanlarda yemeği siz yapın, bulaşıkları yıkayın ve ev işlerini ona bırakmayın
28- Geç kaldığınız zaman arayıp haber verin
29- Ayrılırken onu öpün ve hoşçakal deyin
30- Bu listeye içinden gelenleri eklemesini isteyin

Mü,min Mü,min Kardeşinin Örtüsüdür
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Erkeklere 30 Tavsiye

Eski 05-01-2009   #2
jetli43100

slm allah razı olsun senden kardesim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2009   #3
Şengül Şirin

süper arkadaşım
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2009   #4
bbk

yapabilirz inşaAllah:) ama gerçekten güzel öneriler
teşekkürler

Neler istediler neler

Sonra bırakıp dünyayı gittiler

Sen hiç gitmiycek gibisin değilmi?

O gidenlerde senin gibiydiler;
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2009   #5
TiFus

Tebrik ederim çok güzel paylaşım
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2009   #6
VANDETTA

Iıı ı bir kadına ondan asla vazgeçemiyeceğinizi hissettirirseniz,tafranın alasını gördükten sonra elinizde hiç birşey kalmadığını farketmeniz fazla sürmez,çünkü çoğu elindekinin kıymetini bilmezO yüzden yukarıda yazanların %10'unu uygulamanız en güzeli

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2009   #7
delishhhh

biz kadınlar için %10 bile inanılmaz lükse giriyor bu tavsiyelerin hepsine uyacak erkek varmıdır bilmiyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2009   #8
mesanihta

Eski 05-02-2009   #9
gülrüba

Alıntı:
jetli43100 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
slm allah razı olsun senden kardesim
Cümlemizden kardeşim beğenmenize sevindim

Alıntı:
Şengül tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
süper arkadaşım
Teşekkür ederim şengül beğenmene sevindim arkadaşım :)

Alıntı:
bbk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
yapabilirz inşaAllah:) ama gerçekten güzel öneriler
teşekkürler
İnşAllah :) ben teşekkür ederim beğenmenize sevindim

Alıntı:
TiFus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tebrik ederim çok güzel paylaşım
Rica ederim beğenmenize sevindim
Alıntı:
VANDETTA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Iıı ı bir kadına ondan asla vazgeçemiyeceğinizi hissettirirseniz,tafranın alasını gördükten sonra elinizde hiç birşey kalmadığını farketmeniz fazla sürmez,çünkü çoğu elindekinin kıymetini bilmezO yüzden yukarıda yazanların %10'unu uygulamanız en güzeli
:) Her kadın aynı olmaya bilir denedinizmi hiç bir deneseniz ne kaybedersiniz belkide çok şey kazanırsınız :) yorumunuz için çok sağolun :)

Alıntı:
delishhhh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
biz kadınlar için %10 bile inanılmaz lükse giriyor bu tavsiyelerin hepsine uyacak erkek varmıdır bilmiyorum
Belki vardır umutsuz olma kardeşim
Alıntı:
mesanihta tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Teşekkür ederim :)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com