Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, hergün

Cevap : Hergün Bir Dua

Eski 09-07-2012   #436
Şengül Şirin

Lailahe illallah Cuma’nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver
Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç
Benim günahım varsada senin gibi halikim var Muhammed Aleyhisselam dostum var
İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir Kabrimi nur ile doldur Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster
Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana
Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah
Cuma gibi günümüz var İslam gibi dinimiz var Muhammed gibi şahımız var Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne
Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed
Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat
Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm
Bugün Cuma günüdür Dinim İslam dinidir Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne
Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek Aç cemalini göster diyarını
Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana
Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle
Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle
Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim
Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet
Ya Celil, etme zelil, gönder delil İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir
Allahım senden başka kimsemiz yoktur Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya
Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana
Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle
İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim
Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya
Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile
Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme
Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir
Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle
Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü” diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi
Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım
Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi
Amin

Eski 07-16-2013   #437
Şengül Şirin

HZ ÂİŞE'NİN DUÂSI
Ey Allah 'ım! Ben senden hayrın tamamını, şu anda olanını, geleceğini, bildiğimi ve bilmediğimi talep ederim Şerrin bütününden, şu anda olanından ve geleceğinden, bildiğimden ve bilmediğimden sana sığınırım Senden cennet ve cennete yaklaştırıcı söz ve hareketleri isterim Ateşten, ateşe yaklaştırıcı söz ve hareketlerden sana sığınırım Senin kulun ve resûlün Muhammed'in (sav) senden istediği hayrı senden istiyorum Kulun ve resûlün Muhammed (sav) her neden sana sığınmışsa, ben de aynı şeyin şerrinden sana sığınırım Senden isteğim, bana herhangi bir işi takdir buyurduğun zaman onun neticesini doğrulukla sona erdirmendir Ey rahmet edenlerin en fazla rahmet edeni! Bütün bunları rahmetinden talep ederim!

16072013

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-14-2014   #438
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-21-2014   #439
Şengül Şirin

Ey kapalı kapıları açıcı, ey hasta kalplere merhem, kerem saçıcı! İmanımızı sakla ve bizi nefsimizin şerrine koyma, bırakma Ya Rabbi! Aşk nurunla nefisimizi cilalandır, cemâlinin aksiyle gönlümüzü doldur Bizi aşkından, cemâlinden bir an bile ayırma!
Ken’an er-Rifâi Hazretlerinin Münâcâtından

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-25-2014   #440
Şengül Şirin

Allah’ım vücut karanlığımıza mağfiret güneşinin ziyalarını saç Hikmetinle gözümüzün ufkunu nurlandır Muhabbet yıldızlarınla göğsümüzü süsle Kusurlarımızı cömertlik denizinde mahfeyle!
Ahmed er-Rifâi Hazretlerinin Duası

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 04-28-2014   #441
Şengül Şirin

Allah’ım! Ben gerçekten nefsime çok zulmettim, günahları ancak Sen bağışlarsın, beni katından bir mağfiret ile bağışla, bana merhamet et, şüphesiz Sen çok bağışlayansın, çok merhametli olansın
Tirmizî, De’avât, 98

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-01-2014   #442
Şengül Şirin

Bakara Sûresi
128- Ey bizim Yüce Rabbimiz! Bizi, yalnız Sana boyun eğen müslüman kıl Soyumuzdan da yalnız Sana teslimiyet gösteren bir müslüman ümmet yetiştir Ve bizlere ibadetimizin yollarını göster, tövbelerimizi kabul buyur Muhakkak ki tövbeleri en güzel şekilde kabul eden, çok merhametli olan ancak Sensin!"

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-02-2014   #443
Şengül Şirin

Ey kalpleri halden hale değiştiren Allah'ım, benim kalbimi dinin üzere daim ve sabit kıl!
Tirmizî, Kader 7

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-17-2014   #444
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-21-2014   #445
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-23-2014   #446
Şengül Şirin

Allah’ım! Seni anmak, sana şükretmek, sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et
Hz Peygamber (sav)’in Duası

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-02-2014   #447
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-03-2014   #448
Şengül Şirin

Allah'ım! Bize verdiklerini sevdirerek ilahi hükümleri kolaylaştır Gökten yere inen rahmetten bizi de hissedar eyle Bizleri muhabbet-i ilâhiyende tamamen yok eyle
Ahmed er-Rifâi Hz'nin Duası

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-04-2014   #449
Şengül Şirin

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Rabbi! Huzuruna ulaşan ve en güzeliyle kabul ettiğin dualar hürmetine; şu aciz, şu biçare şu günahkar dillerinde Sana yönelttiği duaları kabul buyur en güzeliyle , Ya Rabbi! Huzuruna gelecek yüzümüz yok biliyoruz Huzurunda yüzümüz karadan daha kara Günahlar, isyanlar, maddiyat bizleri sarmakta Huzuruna geldik olmayan yüzümüzle Senden af diliyor, af dileniyoruz Ya Rabbiamin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-10-2014   #450
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com