Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adıyaman, belören, gölbaşı, köyü

Belören Köyü Gölbaşı Adıyaman

Eski 08-14-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Belören Köyü Gölbaşı Adıyaman

Gölbaşı Belören Köyü - Belören Köyü Hakkında - Belören Köyü Tanıtımı - Belören Köyü Resimleri

Köy Muhtarı: Asım AĞKÖPÜR

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon: (0416) 791 21 11

Cep Telefonu: 0536 942 48 69

Belören, Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesine bağlı bir beldedir

Coğrafya

Adıyaman iline 92 km, Gölbaşı ilçesine 29 km uzaklıktadır Çevresi dağlıktır Köy içinde ve dışında iki tarihi kuyu bulunmaktadırTarım yapılan araziler genelde susuzdurbu yüzden sadece kuru tahıl yetiştirilmektedirayrıca fıstık ve bağ üretimi yaygındır

İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2000 463
1997 456

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardırKöyde Süleyman GÜLER'in katkılarıyla köy toplantı odası ve köylülerinde katkılarıyla camiye minare yapılmıştırTüm köylülere ve özellikle Süleyman GÜLER'e katkılarından dolayı teşekkür ederiz

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Belören Köyü Gölbaşı Adıyaman

Eski 03-15-2018   #2
belörenli

Cevap : Belören Köyü Gölbaşı Adıyaman

slm köyün bilgilerini yenilenmesini tavsiye ediyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com