Bakın Güzelim Türkçemizin,Katli Nasıl Oldu,Yıllanmış Türkçe!

Eski 08-22-2007   #1
suskun
Icon47

Bakın Güzelim Türkçemizin,Katli Nasıl Oldu,Yıllanmış Türkçe!

Türkçemizin İlk Hali,Son Durumu Ve Geleceği!

Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim"

Yıl: 1975
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım Ne yapacağıma karar veremedim, heyecandan ayaklarım titredi Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,
yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim"

Yıl: 1985
"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi Amma ve lâkin kısa bir süre sonra
kendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim"

Yıl: 1995
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım Fenâ hâlde kal geldi yâni Ama bu iş bizi bozar dedim Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim
Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim"

Yıl: 2006
"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni Ama concon muyum ki ben,
baktım ki o da bana kesik Sarıl oğlum dedim, bu manita senin 'Hav ar yu yavrum?'"

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden Off, ay dont nov âbi yaa Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita 'Hay beybi'"

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-22-2007   #2
bbk

çok ince bir katliam olmuş gerçekten:)
şaka biyana türkçemizi katleden tv yayınlarıdır tabi özenti gençlikte ne görürse onu alır türkçemizi yine biz yaşatırız bırakın konuşurkeni foruma veya başka biyere yazarken dahi dikkat etmeliyiz türkçemize
teşekkürler suskun

Neler istediler neler

Sonra bırakıp dünyayı gittiler

Sen hiç gitmiycek gibisin değilmi?

O gidenlerde senin gibiydiler;
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-22-2007   #3
bukettt

daha önce bi yerde okumustum bunuözenti moda olmuşçok üzücü ve önlem alınması gereken bi durumya herkes kendinde önlem alsın yeter

teşekkürler suskun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-22-2007   #4
feyza

ne kdr kısa sürede ne kdr yozlaşmışız dil konusunda
bi o kdr da traji komik
tşkler paylaşım için suskun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-22-2007   #5
suskun

ben teşekkür ederim arkadaşlar okuyan gözlerinize sağlık!
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Bakın Güzelim Türkçemizin,Katli Nasıl Oldu,Yıllanmış Türkçe!

Eski 01-13-2008   #6
[KAPLAN]

Cevap : Bakın Güzelim Türkçemizin,Katli Nasıl Oldu,Yıllanmış Türkçe!

Konu biraz ciddi, biraz mizahi çok güzel işlenmiş Eline sağlık Sevgili Suskun
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com