Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bener, cordan, ilköğretim, merkez, okulu, trabzon

Bener Cordan İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bener Cordan İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

Bener Cordan İlköğretim Okulu Hakkında - Bener Cordan İlköğretim Okulu Tanıtımı - Bener Cordan İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Bener Cordan İlköğretim Okulu Resimleri

Bener Cordan İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bener Cordan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bener Cordan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bener Cordan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Bener Cordan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: BENER CORDAN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: TURGUT ÖZALBULVARI HASAN PAŞA CADDESİ
Telefon Numarası: 4622291395
Faks Numarası: 4622290237

9140 m2 alan üzerine kurulan okul, devlet tarafından yapılmıştır Normal öğretimle 960 öğrencinin öğrenim görebileceği okulda: 32 derslik 2 kantin 100 öğrenciye hizmet verebilen ana sınıfı, çok amaçlı salon, spor salonları, bilgisayar sınıfı, beden özürlü çocuklara hizmet verebilecek alanlar, asansör, kütüphane, müzik sınıfı, 2 fen laboratuarı, sosyal bilgiler sınıfı, eğitici kol odaları, rehberlik, Okul Aile Birliği odası, Resim-iş Atölyesi, ders araç gereç odası, öğretmen odaları, 1 müdür, 3 müdür yardımcısı, 1 memur odası ve diğer birimlerden oluşan okulda halen 1500 öğrenciye 1 müdür, 3 müdür yardımcısı ve 54 öğretmen hizmet vermektedir Ayrıca okulumuz 5188 sayılı kanunla hükümleri doğrultusunda korunup gözlenmektedir

Öğrencilerimizin Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda, Atatürk ilke ve devrimlerini kavratma, özgür düşünme, insan haklarına saygılı bireyler olarak yetişmelerine özen gösterilmektedir Tüm öğrencilerimiz bizim için birer değerdir Kendilerine sevgiyle yaklaşılır “Başarının anahtarı sevgidir”, anlayışı okulumuza hâkimdir

Eğitim ve öğretimde; öğretmenlerimiz; yeniliğe, değişime açık, kendine güvenen üreten bireyler yetiştirmenin gayreti içindedir Bunu yaparken eleştiren, düşünen, yaratıcı iletişim becerisi olan, araştıran, sorgulayan, problem çözme, yetenekli, girişimci, Türkçeyi doğru ve etkili kullanan nesilleri yetiştirmeyi amaçlar Bu hedeflerin yerine getirilmesinde okulumuzun fiziki ve teknolojik imkânları, dünya standartlarında olup, öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuş, başarılı bir şekilde kullanılmaktadır Derslerin özelliğine göre, proje, deney, gezi, gözlem ve inceleme çalışmaların özünü teşkil etmektedir

Sosyal ve Kültürel etkinliklerde, Masa tenisi, Satranç, Folklor, Resim-iş, Müzik, Tiyatro, Futbol, Hentbol ve Basketbol çalışmaları eğitim ve öğretimin bir parçası olarak, hafta içi ve hafta sonları devam etmektedir Ayrıca hafta içinde ders kesiminde etüt çalışmaları, hafta sonlarında öğrencileri yetiştirme ve sınavlara hazırlama kursları açılmış, başarıyla devam etmektedir Denetimler sonucunda okulumuz, bölgesinde iki kez birinci seçilmiştir SBS için Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerinden, öğretmen ve öğrencilerimizle yapılan yoğunlaştırılmış programlar uygulanmaktadır

Kurumun Misyonu :

Mükemmel bir dünya için kendini ve toplumu sürekli geliştiren,evrenselliğin içinde kendi ulusal değerlerine sahip, Atatürkçü,özgüveni yüksek, mutlu,başarıyı ödül gören,öğrenmeyi öğrenen öğrenciler yetiştirmektir

Kurumun Vizyonu:

Ülkemiz için başarma azmi,geleceği şekillendirme sorumluluğu ile,çağdaş yaklaşımlarla mükemmele ulaşmak için,kendine ve topluma yararlı bireyler yetiştirmek

mebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com