Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
koşulları, nelerdir, olabilmenin, olma, olunur, teğmen, şartları

Teğmen Olabilmenin Koşulları Nelerdir? Nasıl Teğmen Olunur? Teğmen Olma Şartları Ne?

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Teğmen Olabilmenin Koşulları Nelerdir? Nasıl Teğmen Olunur? Teğmen Olma Şartları Ne?

Alıntı:

BEN ORTA SON SINIFINDAYIM HER DÖNEM TAKDİR VE TEŞEKKÜR ALIYORUM NASIL TEĞMEN OLURUM BANA YARDIM EDER MİSİNİZ?

Sen "Askeri Lise " sınavlarına başvuru yap(vakit kaybetmeden) Eğer kazanırsan askeri lise okuyarak subay olabilirsinAma kazanamazsan liseyi okuduktan sonra da askeri okullara girme şansın olur

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

ASTSUBAYLARA TEĞMENLİK YOLU

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, subaylık sınavını kazanan astsubayların sınıf okulu eğitimine başlamadan önce teğmenliğe nasbedilmelerine olanak sağlandığını bildirdi Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, astsubayların haklarında yapılan iyileştirmelerle ilgili olarak, subaylık sınavını kazanan astsubayların sınıf okulu eğitimine başlamadan önce teğmenliğe nasbedilmelerine olanak sağlandığını, astsubayların, TSK hizmet tazminatlarının yüzde 25 oranında artırılması, ayrıca emekli astsubaylara ilave 100 TL'lik artış sağlanmasına yönelik teklifin Başbakanlığa gönderildiğini bildirdi

Haftalık basın toplantısında, yakın dönemde sonuçlandırılan ve halen üzerinde çalışılmaya devam edilen bazı önemli çalışmaları anlatan Tuğgeneral Gürak, bu çerçevede yapılan değişiklik ile subaylık sınavını kazanan astsubayların sınıf okulu eğitimine başlamadan önce teğmenliğe nasbedilmelerine olanak sağlandığını bildirdi

Astsubayların daha önceden sicil verebilmek için gerekli olan asgari teğmen rütbesinde bulunma şartının kaldırıldığını, başçavuş ve kıdemli başçavuşların da astlarına sicil verebilmelerine imkan sağlandığını bildiren Tuğgeneral Gürak, ayrıca astsubaylara, uzman erbaşların ikinci sicil üstü olabilmeleri yetkisi de verildiğini ifade etti

Halen sadece müfrez görevlerde bulunan astsubayların astlarına ceza verme yetkisi bulunmadığına işaret eden Tuğgeneral Gürak, sicil amirliği yetkisi bulunan astsubaylara ceza yetkisinin de verilmesi hakkındaki kanun değişiklik teklifinin Milli Savunma Bakanlığına gönderildiğini bildirdiMALİ KONULARDAKİ İYİLEŞTİRME

Mali konulardaki iyileştirme teklifleri kapsamında ise Tuğgeneral Gürak, lise mezunu emekli astsubaylara, 2 Yıllık Yüksek Okul mezunu olarak intibak yapılmasına yönelik teklifin Milli Savunma Bakanlığına gönderildiğini belirtti

Görevdeki astsubayların, TSK hizmet tazminatlarının yüzde 25 oranında artırılması, ayrıca emekli astsubaylara ilave 100 TL'lik artış sağlanmasına yönelik teklifin Başbakanlığa gönderildiğini ifade eden Tuğgeneral Gürak, ikinci dereceden emekli olan astsubayların emekli aylıklarının 158 TL iyileştirilmesine yönelik ek göstergelerin düzenlenmesi hakkındaki teklifin de Milli Savunma Bakanlığı'na gönderildiğini kaydetti

Üstçavuş ve kıdemli üstçavuşlukta 3'er yıl olan rütbe bekleme sürelerinin 6'şar yıla çıkarılması ve buna bağlı olarak tazminat oranlarının yeniden düzenlenmesine yönelik hazırlanan kanun teklifinin halen TBMM gündeminde olduğunu hatırlatan Tuğgeneral Gürak, astsubayların daha genç rütbelerde subaylığa geçişlerine olanak sağlamak maksadıyla hazırlanan ve subaylığa müracaat yılının 7'nci hizmet yılından 5'inci hizmet yılına çekilmesini öngören kanun değişiklik teklifinin TBMM gündeminde olduğunu belirtti

Tuğgeneral Gürak, lisansüstü öğrenim yapan astsubaylara, kadro ihtiyacı nispetinde kıdem verilmesi ile ilgili bir çalışma başlatıldığını da bildirdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

benim okulda durumum iyi ailem hemşireliik vb seyler olmamı istiyor ama ben üsteymen olmak istiyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sabahtantandır internete bakıyorum adam akıllı bir bilgi alamadım yardım edin lütfen keşke kızlarda askere gitseler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

dj_arzu´isimli üyeden Alıntı

benim okulda durumum iyi ailem hemşireliik vb seyler olmamı istiyor ama ben üsteymen olmak istiyorum ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sabahtantandır internete bakıyorum adam akıllı bir bilgi alamadım yardım edin lütfen keşke kızlarda askere gitseler

Kaçıncı sınıf öğrencisi olduğunu bilmiyorum fakat "Askeri Lise " sınavlarına başvuru yapman ve bu sınavı kazanman gerekiyor ya da askeri liselere girebilmen için yeterli diploma notuna sahip olman lazım sonrası kademe kademe gelecektir yani rütbe rütbe yükseleceksin bol şans

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

İyi günler ben askeri pilot olmak istiyorum ama meslek lisesinde okuyorum meslek lisesinden harp okuluna gidemem astsubay meslek yüksek okuluna gidip de subaylık sınavını kazanınca sınıf yükseltme eğitiminde 4 sene okuyup da Teğmen olarak çıkıp pilotluğa geçebilir miyim?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

eray97´isimli üyeden Alıntı

İyi günler ben askeri pilot olmak istiyorum ama meslek lisesinde okuyorum meslek lisesinden harp okuluna gidemem astsubay meslek yüksek okuluna gidip de subaylık sınavını kazanınca sınıf yükseltme eğitiminde 4 sene okuyup da Teğmen olarak çıkıp pilotluğa geçebilir miyim?

Arkadaşım burada eğitim alarak boing pilotu olabilecek kadar bir eğitimden bile geçiyorsun bununla ilgili bilgiye sahip olduğum için sana net ve kesin söyleyebilirim ki eğer maddi gücün iyiyse ödenecek bedel karşılığında iyi bir eğitim alarak pilotluk belgesini alabiliyorsun ayrıca belirli bankalarla anlaşmalı oldukları için bankadan kredi bile temin edilebiliyor

aşşağıdaki adreslerde telefon numaraları var bulunduğun il yada istediğin ildeki eğitim için gerekli bilgileri oralardan da edinebilirsin

ANKARA ATP (A) iNTEGRATED EĞİTİMİ (
Havayolu Pilotluğu Eğitimi ATP - THK Uçuş Okulu)

Yeni dönem kayıtlarımız devam etmektedirKonu ile ilgili daha fazla bilgi almak için 0312 222 48 40/273-234 arayabilirsiniz

İZMİR ATP (A) İNTEGRATED EĞİTİMİ

İzmir Uçuş Okulumuzda açılacak olan diğer dönemler için kayıtlarımız devam etmektedir
Eğitime kayıt yaptırmak isteyenler İzmir THK Uçuş Okulu telefon numarasından bilgi alabilirlerGerekli bilgileri öğrenmek için lütfen 0232 483 42 11 nolu telefonunu arayınız

İSTANBUL ATP (A) İNTEGRATED EĞİTİMİ

İstanbul Uçuş Okulumuzda açılacak olan diğer ATP (A) Eğitimi gruplarımızın kayıtları devam etmektedirGerekli bilgileri öğrenmek için lütfen 0212 580 61 50 nolu telefonunu arayabilirsiniz

İZMİR PPL EĞİTİMİ

Gerekli bilgileri öğrenmek için lütfen 0232 483 42 11 nolu telefonunu arayınız

ANKARA PPL EĞİTİMİ

Gerekli bilgi ve başvuru koşulları için lütfen 0312 222 48 40 nolu telefonu arayabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

İlk önce bilgi verdiğin için teşekkür ederim ama ben ast subay olabilcem sınıf yükseltmeyle teğmen olabilicem sen sınıf yükseltmeden mi kast ediyorsun ben f16 gibi uçaklarda pilot olmak istiyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

İlk önce bilgi verdiğin için teşekkür ederim ama ben ast subay olabilcem sınıf yükseltmeyle teğmen olabilicem sen sınıf yükseltmeden mi kast ediyorsun ben f16 gibi uçaklarda pilot olmak istiyorum

Arkadaşım bunun için hava harp okuluna gitmen gerekli
Liselerin Fen Bilimleri veya Türkçe-Matematik alanı mezunları başvuru yapabilmektedir
tam bilgiyi de buralardan edine bilirsin

Başvuru İşlemleri İle ilgili

Hava Harp Okulu’na girmek için ne yapmak gerekir?

Öncelikle ÖSYS Başvuru Kılavuzunda ve wwwikdmhhoedutr internet adresimizde belirtilen Hava Harp Okulu başvuru koşullarına uygun olup olmadığınıza bakınız Başvuru koşullarına uygunsanız, ilan edilen tarihler arasında Hava Harp Okulu İnsan Kaynakları Değerlendirme ve Seçme Merkezi Başkanlığı internet adresine girerek başvuru işlemini yapmanız gerekmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

Ben zaten bunlar biliyorum ama benim öyle bir şansım yok onun için ben sınıf yükseltme eğitimi ile teğmen olucam zaten hava harp okulundan çıkıncada teğmen olarak çıkmıyormusun onun için benim gibi ast subalıktan teğmen olupta pilotluğa geçiş oluyormu bunu bilmek istiyorum abimin arkadaşının babası dediğim gibi teğmen olmuş bu yolla pilot olunuyormu acaba
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

Ben zaten bunlar biliyorum ama benim öyle bir şansım yok onun için ben sınıf yükseltme eğitimi ile teğmen olucam zaten hava harp okulundan çıkıncada teğmen olarak çıkmıyormusun onun için benim gibi ast subalıktan teğmen olupta pilotluğa geçiş oluyormu bunu bilmek istiyorum abimin arkadaşının babası dediğim gibi teğmen olmuş bu yolla pilot olunuyormu acaba

Bende olunuyor diye biliyorum ama sana eksik bilgi verip yanıltmak ta istemiyorum bu yüzden de vermiş olduğum ilgili alanlardaki telefonları iş saatleri içerisinde arayarak konuyla ilgili kesin ve net bilgi edinerek eksiksiz neler yapman gerektiğini ve ne gibi yerlere başvurularda bulunman gerektiğini sana net olarak söyleyeceklerdir Umarım hedeflerine ulaşırsın arkadaşım yeterki bu isteğinden hırsından vaz geçme Bolş şanslar diliyorum sana

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

eyvallah mantıken pilot olunması lazım benim dediğim gibi bende pek bilmiyorum inşallah öyle birşey vardır çok teşekkür ederim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-11-2012   #12
Prof. Dr. Sinsi

Alıntı:

eyvallah mantıken pilot olunması lazım benim dediğim gibi bende pek bilmiyorum inşallah öyle birşey vardır çok teşekkür ederim

Ben teşekkür ederim olmaması için de birşey yok olduğunu bende duymuştum kesin bilgi sahibi olman açısından da en doğrusu ilgili kurumlardan öğrenmen tekrar başarılar diliyorum Arkadaşım

[img]images/smilies/maxih1 (3)gif[/img]

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Teğmen Olabilmenin Koşulları Nelerdir? Nasıl Teğmen Olunur? Teğmen Olma Şartları Ne?

Eski 08-09-2014   #13
Büşra
Icon7

Cevap : Teğmen Olabilmenin Koşulları Nelerdir? Nasıl Teğmen Olunur? Teğmen Olma Şartları Ne?

ben subay olmak istiyorum düz lisede okuyorum 11sınıfa geçtim derslerim iyi ama teymenlik için hangi sınavlara giriceğimi bilmiyorum puanı çok yüksekmi ayrıca göz problemim var gözlük takıyorum bu teymen olamamam için bir sorun olurmu mesajınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 09-18-2014   #14
Kayıtsız
Icon5

adım kübra teğmen olmak istiyorum tek hayalim bu diyebilirim fakat ne yapacağımı nerelere başvurmam gerektiğini bilmiyorum 3 yıl anadolu lisesinde okudum son yıl düz liseye geçiş yaptım boyum 160 rica etsem yardımcı olabilir misiniz lütfen birileri yol göstersin çok makbule geçer lütfen sürekli sayfaları takıp edıyorum mart ayında başvuru formunu doldurmadım diye bir yılım boşa gitti lütfen yardımcı olun
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-12-2014   #15
Kayıtsız
Icon46

Ben ticaret meslek lisesi mezunuyum boyum 184 ve teğmen olmak istiyorum bilgi verir misiniz olma ihtimalim var mı ??
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com