Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, hergün

Hergün Bir Dua

Eski 05-04-2007   #1
Ergenekon

Hergün Bir Dua

Mahsuru yoksa hergün buraya bir dua yazmak istiyorum(04/05/2007)

Rabbimiz, Sen avuçlarımıza düşen gözyaşlarından haberdârsın Sen o elleri ve göz yaşlarını geri çevirmezsin

Sevgili Rasulün, bizim hakkımızda ne dilediyse, biz de onları diliyoruz Bizim için nelerden sakındıysa, biz de onlardan sakınıyoruz Bütün işlerimizi Sana havale edip, her şeyimizle Sana sığınıyoruz

Her bir şerden ve kötülükten Sana sığınıp, her bir güzeli ve hayrı Senden istiyoruz

Bizi, kendine dost seçinceye kadar yaşat ve aşkınla yandığımız bir anda canımız al! Ki ölüm, aşkın adı olsun Ölüm, vuslatın tadı olsun

Ey, ateşin yakamayacağı, denizin ıslatamayacağı, ama yanmaya mecbur, ıslanmaya, gözyaşına mahkum aşk!

Ey gecenin ve dahî asaletin, zerafetin, muhabbetin hayran kaldığı kara sevdamız, Kabe!

Ey Ravza! Ey Efendimiz! Ey canımız! Ey yanık, en yanık hüzün!

Ey gözyaşımız! Ey yangın yürekli Medine!

Ey Peygamberimi seven Uhud! O'nu sevmeyi senden mi öğrenmeliyiz?

Ve her şeyin sahibi! Sevmeye, şükretmeye, kulluğa aciz kaldığımız! En güzide yolculuğumuzun ev sahibi! Gönlümüzün sahibi! Bizlere aşkını ve "ümmeti" diye endişelenen Sevgili Habibinin muhabbetini bahşet! İstiyoruz ki, gönlümüzün inşirâhı hep sürsün!

Allah'ım, şu anda Ravza'da, Kabe'de insanlar yana yana, ağlaya ağlaya Sana dua ve ibadetler ediyorlar Dualarımızı ve ibadetlerimizi oradakiler gibi makbul eyle!

Bilhassa Türkiye'de ve tüm dünyadaki mümin, mazlum, yardıma muhtaç kardeşlerimiz için de "Amin!" diyoruz Biliyoruz ki, haberimiz olmayan ve tavır almadığımız her zulümde bizim de payımız vardır Dualarımızla onların yanında olmak istiyoruz, onlara yardım et, ya Rabbi!

Bizler, bu çatı altında, güzide bir ortam ve büyük nimetler içinde bulunuyoruz Nimetin büyüklüğü altında ezilsek bile, biliyoruz ki, kadrini idrak edemiyoruz Kadrini bilemiyoruz diye elimizden alma Rabbim!

Afv et bizi! Senin evlerinden bir ev olan bu mekanı ve bunun gibi mekanları, evlerini, mescitlerini koruyacağın gibi, bizleri de kıyamete kadar koru

Rabbimiz! Bizleri Sana layık kul, Peygamber Efendimiz sallallâhu aleyhi ve sellem-'e layık ümmet eyle!

Âmîn

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-04-2007   #2
puslu

Böyle güzel paylaşımların devamını tabiki bekleriz Teşekkürler Ergenekon
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2007   #3
Şengül Şirin

Amin diyorsana çok teşekkür ediyorumbilki her gün yazdığın duayı okuyacağım ve duana amin diyeceğim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2007   #4
Ergenekon

(05/05/2007)
Ey Rabbimiz! Gücümüzün zayıflığını, çaremizin azlığını ve insanlarca önemsenmeyişimizi sana şikayet ediyoruz Bizi kendi gözümüzde küçük, fakat insanların gözünde büyük eyle

Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemal'inle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz

Ey Rabbimiz! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı mağfiret et Senden işimizde rüşde hidayet etmeni istiyor, nefislerimizin kötülüklerinden sana sığınıyoruz

Ey Rabbimiz! Bizi yücelt, eksiğimizi- gediğimizi gider, bize rızık ihsan et, bizi salih amellere, güzel ahlaka ilet Zira bunların salih olanına ancak sen ulaştırır, kötülerinden de ancak sen alıkorsun

Ey Rabbimiz! Ciddiyetimizi şakamızı, zulmümüzü ve haksızlıklarımızı, hatamızı, kastımızı mağfiret buyur İtiraf ediyoruz ki bu kusurların hepsi bizde vardır, ihsan ettiğin nimetlerin bereketinden bizi mahrum etme, mahrum ettiklerinle de imtihan etme

Ey Rabbimiz! Her işimizde esas olması itibariyle dinimizi ıslah et İçinde geçimimiz olan dünyayı ıslah buyur Döneceğimiz yer olan ahiretimizi ıslah et Hayatı her türlü hayırları artırmamıza vesile kıl Ölümü de her türlü şerlerden kurtulup rahat etmemize vesile yap

Ey Rabbimiz! Bizi, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana çok şükreden, Sana çok itaat eden, Sana karşı içi saygı ve huşu ile dopdolu olan, dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden insanlar eyle

Ey Rabbimiz! Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doğru yolda azim ve sadık diller selim kalpler dileniyoruz Dillerimizdeki düğümleri çöz, onları güçlendir ve istikamet ver İçimizdeki kinleri, nefretleri ve hasedleri sök al

Ey Rabbimiz! Senden hayırlı işler yapmayı, kötülükleri terk etmeyi, fakirleri sevmeyi, bizi bağışlamanı, bize merhamet etmeni ve insanların fitnesini murat buyurduğunda fitnelere düşmeden bizi vefat ettirmeni dileriz

Ey Rabbimiz! Senden; Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve bizi Senin sevgine ulaştıracak amellerin sevgisini dileriz Senden tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayıpların sayılıp dökülmediği bir dönüş istiyoruz

Ey Rabbimiz! Senden hidayet, takva, afiyet ve zenginlik istiyoruz Bize talihsiz ve nankör olmayan, şirkten arınmış, tertemiz kalpler lutfeyle

Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2007   #5
mate

Amin
Şengül ablam gibi bende her gün takip etmeye çalışacağım teşekkürler
Tüm dualarının kabul olmasını dilerim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-05-2007   #6
angelesdream

AMİN
çok güzel bir çalışma ergenekonbende elimden geldiğince takip etmeye çalışcağımemeğine sağlık

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-06-2007   #7
Ergenekon

(06/05/2007)
Gönlü hakîkate ermiş olgun ruhların ebedî mihrabı, duygularıyla kanatlanmış âriflerin duyup bildikleri tek varlık, âlemlerin Rabbi Allah'a, O'nun ilmi adedince hamd; varlığın özü ve nüvesi, yaradılış ağacının meyvesi ve tevhid hakikatinin en gür sesi Peygamber Efendimiz Hazreti Ahmed ü Mahmud u Muhammed Mustafa'ya, O'nun seçkin âilesine, mümtaz arkadaşlarına salât ü selâm ediyoruz

Ey Rabbimiz! Kendisiyle Senin kapına gelindiğinde mutlaka icabet buyurduğun ve yine onunla anıldığın her zaman kullarına yardımcı olduğun Nâm-ı Celîlin hürmetine istiyoruz:

Dualarımızı kabul buyur ve ümitlerimizi boşa çıkarma Senden kusurlarımızı setretmeni günahlarımızı yarlığayıp bizi mağfiret buyurmanı ihlasa erdirdiğin has kullarına bulunduğun gibi bize de lütufta bulunmanı bize –malın mülkün bir fayda vermediği o günde işimize yarayacak ve Senin hoşlanmadığın kirli duygulardan arınmış- bir kalb-i selîm, her zaman sadece doğruyu söyleyen nezih bir lisan ve bizi Senin sevgine ve Seni sevenlerin sevgisine yaklaştıracak makbûl ameller nasib etmeni dileniyoruz

Rabbimiz! Hoşnutluğunu, ufkumuzu bütünüyle kaplayan en büyük gaye ve Cennetini de ebedî meskenimiz eyle!

Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, yıldızlar kadar parlak ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-06-2007   #8
speed

AminAllah bizi kötü yoldan uzak tutsun

yüreğine sağlık sevgili arkadaşım ergenekon

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-06-2007   #9
angelesdream

Ey Rabbim!

Sen Okuduğumuz Dualari Kabul Et Ya Rabb

Ey Rabbim!

Dünyada Ve Ahirette Bizlere Iyilikler Ver

Işimizde,evimizde Bizlere Saaddet Verhastalarimiza şifa Ver Ya Rabb

Aminaminamin

Eline Sağlik Ergenekon

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-07-2007   #10
Ergenekon

(07/05/2007)
Allâh'ım, beni, Sana şükreden, Sana itaat eden ve Seni zikreden bir kul eyle Rabbim, tevbemi kabul buyur, beni günahlarımda arındır, duâmı kabul et, hüccetimi sağlam yap, kalbimi Sana yönelt, dilimi düzelt, gönlümü nûrunla aydınlat

Allâh'ım, bana işimde sebat, doğru yolda olduğum zaman kararlılık ve azim ver Nimetine şükür ve sana güzel kulluk etmeyi nasib eyle Bana selim kalb, doğru konuşan dil ver Bana, ancak Sen'in bildiğin tüm iyilikleri ver; ve ancak Sen'in layıkıyla bildiğin tüm kötülüklerden beni koru! Senden gizli kalmayan bilerek veya bilmeyerek işlediğim bütün günahlardan beni bağışla! Günahlarımı setret, beni bu dünyada ve âhirette günahlarım sebebiyle insanlar önünde mahcub ve rezil etme! Hatalarımızı, sevaplarla değiştir

Allâh'ım, kötü huy ve amellerden, heveslerden ve hastalıklardan sana sığınırım Borç altında kalmaktan, düşman kahrından, düşmanlar karşısında hakir ve gülünç duruma düşmekten Sana sığınırım

Allâh'ım, her işimin koruyucusu olan dinimi düzelt, geçim yerim olan dünyamı düzelt, gideceğim yer olan âhiretimi düzelt, hayatta iken pek çok hayırlı işler yapmamı nasib eyle, ölümümde her kötülükten beni rahata kavuştur

Allâh'ım, bana düşüncede kemâl, hareket ve ahlakımda kemâl ver! Beni azgın nefsimin şerrinden koru Allâh'ım, bana iyilikler yapmak, kötülükleri bırakmak, yoksul ve zavallıları sevmek nasib eyle Beni bağışla, bana acı Kullarını imtihan etmeyi dilediğin zaman, beni dinin üzere sâbit-kadem eyle! Kulluk üzereyken beni olarak huzuruna al Rabbim bana yardım et, bize zafer ver, bizi yenilgiye uğratma Bana doğru yolu göster, doğru yolda yürümemi kolaylaştır

Yüce Allâh'ım, bana Sen'i sevmeyi, Sen'i sevenleri sevmeyi ve beni sana yaklaştıracak işleri sevmeyi nasib eyle

Allâh'ım, bana en iyi işleri istemeyi, duâların en hayırlısını, başarıların en üstününü, sevapların en mükemmelini ihsan buyur Ayaklarımı doğru yolda sağlamlaştır, sevap tartılarımı ağırlaştır, hatalarımı bağışla, cennetin en yüce derecelerine ermemi nasib eyle

Allâh'ım, ey kalpleri çeviren Rabbim, kalbimi senin dinin üzerinde sağlam tut

Allâh'ım, ey kalpleri ve gözleri döndüren, kalplerimizi sana itâate döndür Allâh'ım, sevâbımızı arttır, eksiltme Bizi yücelt, ulvîliklere yaklaştır, alçaltma; bize ver yoksun bırakma Rabbim, kardeşlerimizle aramıza ünsiyet, birlik, vefâ ve muhabbet ihsan et; aramızdaki soğukluğu, ayrılık ve nefreti kaldır

Allâh'ım, her bakımdan sonumuzu güzel eyle, bizi dünya ve âhiret perişanlığından kurtar Allâh'ım, zâtından korku ver ki, günah işlememize engel olsun Bizi senin cennetine ulaştıracak işler yapmamızı nasib eyle Bizi, dünya üzüntülerini unutturacak bir yakîn derecesine erdir

Bize haksızlık edenden öcümüzü al, düşmanlık edene karşı bize zafer ver Bizi dünyanın ardında koşturma; dünyayı, en çok düşündüğümüz, tasasını çektiğimiz bir varlık haline getirme, dinimiz hususunda eksiklerimizden ötürü bizi belâlara düşürme Günahlarımız yüzünden Senden korkmayan, bize acımayan kimseleri üstümüze salma
Allâh'ım, Senden mağfiretini, bağış ve lutfunu, her türlü şer ve günahtan selâmeti, her türlü iyiliğe ermeyi, cennete ulaşıp cehennemden kurtulmayı dilerim

Allâh'ım, kalbimi hidâyete yönelt, dağınık işlerimi topla, perişanlığımı düzelt, rahmetinle âhiretimi koru, dünyamı yükselt, rahmetinle yüzümü ağart, işlerimi temizle, bana doğru düşünce ve olgunluk ilham eyle, fitne ve belaları benden sav, rahmetinle beni her türlü kötülüklerden koru

Allâh'ım, âhiret gününde yüz akıyla sağ tarafımızdan kitabımızı almayı, şehitlerin makamına ermeyi ve Peygamberlere arkadaş olmayı nasib eyle

Allâh'ım, nefsimin kötülüklerinden, her canlının şerrinden sana sığınırız Allâh'ım, Sen sözümü duyarsın, yerimi görürsün, gizlimi ve açığımı bilirsin, hiçbir işim senden gizli kalmaz Ben, yardım ve kurtuluş dileyen, huzurunda korkudan titreyerek günahlarını itiraf eden zavallı bir yoksulum Bir zavallı kulun olarak Sana yalvarıyor, boynu bükük bir âciz olarak sana iltica ediyor, huzurunda zilletle eğilmiş bir biçare olarak Sana duâ ediyorum Duâmı kabul eyle

Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-07-2007   #11
mate

Aminteşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-07-2007   #12
Şengül Şirin

AminAllah hepimizin dualarını kabul etsinhepimizin yanında olsun
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-07-2007   #13
Ergenekon

08/05/2007

Günahlarla kirlenmiş kimseleri hemen cezalandırmayan, haddini bilmezlere bile manevî kirlerden arınma fırsatları veren Merhametliler Merhametlisi Rabbimize hamd, Cenâb-ı Hakk’ın O’na itaati Kendine itaat kabul ettiği bir kıblenümâ olan mümtazlardan mümtaz Efendimize, O'nun pak ailesine, seçkin ashâbına salât ü selam ediyor ve bir kez daha ''el-emân'' diyerek ulu dergah önünde diz çöküp yalvarıyoruz:

Ey her türlü tasayı, gamı ve kederi giderip uzaklaştıran hevânın ve her zaman kötülüğü emredip duran nefs-i emmârenin dar mahbeslerinde sıkışıp kalanlara kurtuluş yolları açan Rabbimiz! Sen her türlü eksiklik ve noksanlardan münezzehsin Bizim endişe ve tasalarımızı da gider ve bizi Seninle olmaktan alıkoyan bütün kayıtlardan âzâd eyle

Rabbimiz! Senden bizi affetmeni bize afiyet vermeni bizi siyanetin altına almanı riayetinle gözetip kollamanı inayetinle te'yid buyurmanı ve bizlerden hoşnut olmanı dileniyoruz

Ey Rabbimiz! Nefislerimizin şerlerinden ve kötü amellerin içine düşmekten Sana iltica ediyor, şeytanın ve ins-cin bütün mahlukâtın zararlarından Sana sığınıyoruz Medet dileniyoruz Rabbimiz, el-emân, el-emân!
Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, yıldızlar kadar parlak ve seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-09-2007   #14
Ergenekon

09/05/2007

Vücûdu bütün varlığın dayanağı, kudreti her şeyin güç kaynağı, iradesi eşya ve hadiselerin üzerinde akıp gittiği biricik yörünge, marifeti de canlarımızın canı olan Rabbimiz'e hamd ü sena, O'nun Yaver-i Ekremi Efendiler Efendisi'ne, ruhanîler kadar saf ve duru ailesine, yıldızlar misali seçkin ashabına salât ü selam ediyor, her zaman dönüp dolaşıp geldiğimiz yegâne kapının önünde bir kez daha diz çöküp yalvarıyoruz:

Ey kâinatın her köşesinde Kendisine ibadet edilen ve bütün varlığın husûsî lisanlarla Kendisini zikredip durduğu Ulu Zat! Meşguliyet sahamızı yalnızca Sana hasrettiğimiz ibadetlerimizle doldur ve daima varlığını duyurarak gönüllerimizi Sana şükür hissiyle coştur; coştur ki sadece ve sadece Sana ibadet etmiş olalım ve yalnız Senin huzurunda kullukta bulunalım Ve bizi Sen'in has kullarının tevbe, evbe ve inabeleriyle kapına rücû eden tevbe kahramanlarından eyle!

Ey yoksullara her zaman rahmet ve merhametiyle muamele eden ey yollara koyulmuşları rehbersiz bırakmayan

Ey şaşırmışların önüne ışıklar saçan, onlara aydın ufuklar gösteren ve ey korku içinde yaşayanlara emn ü eman kaynağı olan! Bize merhamet buyur; bizi sırat-ı müstakime irşad eyle ve dünyada rezil rüsvay olmaktan, ahirette de azaba düçar kalmaktan muhafaza buyur!

Efendiler Efendisi'ne, Onun nezih aile fertlerine, seçkin arkadaşlarına salât ü selam ederek bunları Senden dileniyoruz, Rabbimiz!

Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 05-10-2007   #15
Ergenekon

10 Mayıs 2007

Ey Rabbim sözlerin en güzeli hiç şüphesiz sana aittir Bizim söylediklerimiz, söyleyeceklerimiz, söyleyemediklerimiz, söylemek istediklerimiz, icimizde sakladıklarımız, suskun bıraktıklarımız, terkettiklerimiz, unuttuklarımız, fısıldadıklarımız, hepsi, hepsi, sözlerin hepsi ancak sana yöneldiği için güzeldirşüphesiz duayı dilimize veren sensin, dilimizi duaya çeviren sensin Sözlerin en güzeli sana aittir ve sözlerin en güzeli sana hitab etmekledir

Ey Rabbim ebediyyen bana yakınlığını tattırdığın için bana vahyettiğin tüm gerçekler için, beni hayat denen bu sonsuz lezzet pınarının başına oturttuğun için bildiğin tüm ayıplarımı örttüğün için gördüğün tüm kusurlarımı bağışladığın için umuduma katık ettiğin tüm hayallerim için, en sevdiğini bana elçi gönderdiğin için, ey sevgili beni aşkına muhattab ettiğin için sonsuz hamd sana, sonsuz minnettarlık sana, sonsuz minnet sana, sonsuz sükür sana,

Ey Rabbim tut ellerimden sonsuz kudret elinle, beni hiçliğe düşmekten alıkoy unutulmuşluktan uzak eyle, beni varlığına komşu eyle,ben acizim dayanağım sensin, fakirim ben sığınağım sensin, dilsizim sözüm sensin, körüm ben gören sensin sağırım ki sen işitensin

Ey Rabbim sözlerin en güzeli sana aittir ve sözlerin en güzeli sana hitab etmekledir bu kırık dökük sözlerimi bu perişan hitabımı sen kabul eyle sen güzelleştir ki bana aşktan kanatlar vermistin ya aşkın semasına uçurmuştun ya beni, elimi sen dokumuştun ya hani ele avuca gelmez dokunuşları sen bahşetmiştin ya bana gözüme kendi nazarından ışıklar vermiştin ya gözle görülür güzellikler vermiştin ya bana yüzüme tebessümü sen giydirmiştin ya tebessüme karşılık veren güzel yüzler koymuştun ya karşıma

Ey Rabbim yoktum ben Sen varettin unutulmuştum ki sen sevdin sevdigin icin varettin bir sen sevdigin icin varedildim bir sen beni andığın için ihya edildim

öyleyse ey Rabbim varlığımı aşkına armağan eyle yak beni aşkının ateşinde al beni bu rüyadan al beni bu dünyadan bu kırılgan varlığımı ebedi baharına toprak eyle

Ey Rabbim bütün güzel sözler sana söylemekle güzeldir kırık dökükte olsa kabul eyle sözlerimi yıkık dökükte olsa duy yakarışlarımı kabul eyle beni kabul eyle sözlerimi suskunluğumu dilsizliğimi en güzel dua eyle dua eyle dilsizliğimi dua eyle suskunluğumu en güzel dua eyle ki sözlerin en güzeli sana hitab etmekledir dua eyle sözlerimi güzel eyle güzel eyle
Amin

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com