Ankara Dershaneleri Https://www.ankaradershaneleri.gen.tr/

Eski 04-28-2018   #1
buse.sen

Ankara Dershaneleri Https://www.ankaradershaneleri.gen.tr/

BUTİK DERSHANE NEDİR
Butik dershane nedir butik dershane 12 kişilik sınıflarda öğrencilere ders veren dershanedir Okullar olması gerekenden çok kalabalık oldukları için öğrenciler derslerde yeteri kadar eğitim alamamaktadır Okullarda sınıflar 30 kişi civarındadır Bu sayının altına pek düşmemektedirler Bu kadar çok öğrencinin olduğu kalabalık sınıflarda ders anlatımı ancak öğretmen tarafından yapılmaktadır Öğrenciler kendileri ifade etme imkanı bulamamaktadırlar Öğretmen konuları anlatır sunumunu yapar, öğrencilere birkaç soru çözer Ancak bütün öğrencilerin pratik yapma, soru çözme imkanı pek mümkün değildir Durum böyle olunca öğrenciler konuyla ilgili yeteri kadar soru soramamaktadır Derse aktif katılamadıkları zaman konuyu anlayamazlar Konunun iyi anlaşılabilmesi için yaparak yaşayarak öğrenmek gerekir
Butik dershane nedir öğrencilerin daha yüz yüze eğitim alma imkanı sağlayan dershanecilik anlayışıdır En fazla 12 kişilik sınıflarla öğrencilerle daha yakından ilgilenme imkanı sağlanır Yapılandırmacı eğitim anlayışıyla öğrenci merkezli eğitim verilmektedir Web sitemizden bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz: https://wwwankaradershanelerigentr/ Öğrencinin bir konuyu anlayabilmesi için yaparak yaşayarak öğrenmesi gerekir Bizim eğitim sistemimizde okullarda bu durum pek mümkün değildir Sınıfların aşırı kalabalık olması sebebiyle öğrencilerin kendilerini ifade edilmeleri, soru sormaları biraz zorlaşmaktadır Bildiğimiz konuları öğrencilere anlatabildiğimiz ölçüde iyi anlaşılabiliriz Bazen konuları çok iyi bilmemize rağmen karşıdaki insana iyi bir şekilde anlatamayız Önemli olan bizim iyi anlatabilmemiz değil karşıdakinin iyi anlamasıdır
Eğitmen olan öğretmenlerimiz konuları iyi bir şekilde anlatmalıdır İnsanlar pek çok zeka alanına sahiptir Bütün öğrencilerin tek seferde anlatınca konuları anlaması beklenemez Öğrenciler için öğretmenlerin konuları defalarca anlatması bile yeterli olmayabilir Birçok farklı yöntem ve teknik vardır Düz anlatımın yanında bu yöntem ve teknikler konular anlatılmalıdır Butik dershane nedir öğrencilere farklı yöntem ve tekniklerle konuları anlatan dershanedir Öğrenciler okullarda kalabalık sınıflarda kendilerini doğru düzgün ifade edemedikleri için dershane seçerken butik dershaneleri tercih etmektedirler Kızılay’da çoğu dershane çok kalabalıktır ve pek çok öğrencisi vardır Öğrenci sayısı arttıkça öğrencilerle ilgilenme durumu pek de kolay olmamaktadır Bu sebeple dershane tercihi yaparken daha az sayıda öğrencinin olduğu butik dershaneler tercih edilmelidir Çünkü okullardaki kalabalık içinde kaybolan öğrenciler dershaneleri daha iyi eğitim almak için tercih etmektedirler Dershanelerde okullar gibi kalabalık olduğu zaman öğrenci için pek çok da avantajlı olmuyor Hak edilen düzgün eğitimi almak ve daha yakından ilgilenilmesi için öğrencilerin ve velilerin butik dershaneleri tercih etmek gerekir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com