Palyaço Nihat

Eski 03-18-2015   #1
Mountain
icon111

Palyaço Nihat

Bir palyaço varmış Adı Nihat’mış Sirkte sahneye çıkarmış Kendine özgü konuşması ve hareketleriyle seyircilere neşeli dakikalar yaşatırmış Palyaço Nihat sahne dışı yaşamında konuşkan biri değilmiş İçine kapanıkmış, kendi halinde bir yaşam sürermiş Mutsuzmuş palyaço, kederliymiş İstermiş evi olsun, karısı, çocukları olsun, ama olmamış işte Gençken tanıştığı kızlara bir türlü ısınamamış, çok istemesine karşın, evlenememiş

Palyaço sahneye çıkarken maske taktığı için arkadaşlarından bile onun palyaço olduğunu bilmeyenler varmış Palyaço bazı arkadaşlarını seyirciler arasında görüyor ve onların kendisini alkışlamalarından mutluluk duyuyormuş Ama o sahne dışı yaşam var ya yani normalde yaşanan hayat, halkın yüzde doksan sekizinin yaşadığı hayat, palyaçonun ilgisini çekiyormuş

“ Keşke bu işin içine girmeseydim, diye düşünüyormuş Keşke palyaço olmasaydım Neyine gerek senin palyaçoluk, neyine gerek senin sanatçılık Herkes gibi yaşa, bırak palyaçoluğu Sanki palyaçoluktan para kazanıyorsun, boş ver kazanmayı, bazen giydiğin elbiseler ve sahne dekoru için cebinden para ödüyorsun Hani gündüz dükkâncılık yapmasan gece sirkte zaten sahneye çıkamazsın Oradan kazandığın buraya aktarılıyor ki, palyaço başarılı oluyor Yoksa her gece aynı elbiseyi giy, hep aynı dekor önünde oyun oyna, bırak alkışı seni seyretmeye gelecek seyirci bulamazsın

Palyaço bir gün yakın arkadaşlarından birine bu düşüncesini açıklamış Bunun üzerine Çetin şunları söylemiş:

“ Sen sahne masrafının çoğunu kendi cebinden karşılamasan patron seni kovar Dünya çapında palyaçosun, büyük sanatçısın ama nedeni bilinmez, patron seni mutlaka kıskanıyordur İnan bana sahnede aldığın alkış azalınca en büyük darbeyi patron vuracaktır İlk tekmeyi patron indirecektir Bak biz arkadaşız ama ben bile seni bazen kıskanıyorum

“ Patronun bana ilk tekmeyi vurduğunu varsayalım İkinci tekme senden mi gelecek? “

“ Yok, be Nihat, benim sana tekme falan vuracağım yok Patron da vuramaz, çünkü tekme vurmaya hazırlanırken kendini yerde bulur Sen akıl almaz bir zekâya sahipsin, Nihat Ondan bir saniye önce davranırsın Palyaçoluğu bırakıp da zekânı köreltme

Çetin’in sözleri palyaçoyu sevindirmişti Maskesiz yüzüne tatlı bir gülümseme yayıldı Yeni sahne dekoru yaptırmıştı Borcu vardı Para lazımdı Acaba istese Çetin verir miydi?

“ Çetin, paraya ihtiyacım var Bana borç verir misin? “ diye sordu

Çetin cebinden bir tomar para çıkarıp palyaçoya verdi Palyaço Nihat, Çetin’in verdiği parayı aldı Sanata ve sanatçıya maddi ve manevi yönden destek olan iyi insanlar olmasa sanat da olmazdı, sanatçı da olmazdı Palyaço Nihat, o gece sirkte sahneye çıkınca ön sırada oturanlardan birinin Çetin olduğunu gördü Palyaço Nihat, sahnede takla atarken, komik şeyler anlatıp seyircileri güldürürken, Çetin’in oyunun sonlarına doğru ağladığını fark edemedi

SON

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com