Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
okunabilecek, secde, tesbihler

Secde De Okunabilecek Tesbihler

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Secde De Okunabilecek Tesbihler

Secde de okunabilecek tesbihler
1- ' Subhane Rabbiye-l Âlâ

En yüce Rabbimi tenzih ederim' Bu duayı okumayı emretmiştir

2- ' Subhaneke-llahumme Rabbena ve biHamdike-llahumme-ğfirli

Rabbimiz olan ALLAH'ım! Sana hamdederek Seni her türlü eksiklikten tenzih ederim ALLAH'ım beni bağışla'

3- ' Subbuhun Kuddusun Rabbul-melaiketi ve-rRuh

O ALLAH her türlü noksanlıktan münezzeh Sübbûh, Kuddûs isimlerinin sahibi, meleklerin ve Ruh'un sahibidir'

4- ' Subhaneke-llahumme ve bihamdike, La ilahe illa ente

ALLAH'ım! Sana hamdederek Seni her türlü eksiklikten tenzih ederim Senden başka Tanrı yoktur'

5- ' ALLAHumme inni biridake min sehadike, ve bi muâfatike min ukubetike, ve euzübike minke La uhsıye senaen âleyke, Ente kema esneyte âla nefsike

ALLAH'ım Gazabından hoşnutluğuna azabından affına sığınırım, Senden yine sana sığınırım Sana övgüler sıralayamam Sen kendini övdüğün gibisin'

6- ' ALLAHumme leke secedtü, ve bike amentu, veleke eslemtu, secede vechi lillezi Hâlakehu ve savvarahu, ve şekke semêhu ve besarahu, tebareke-llahu ehsenu-l Halikine

ALLAH'ım Sana secde ettim, Sana inandım, Sana teslim oldum Yüzüm secde etti, kendisini yaratan, şekillendiren, göz-kulak veren ALLAH'a, En güzel yaratıcı olan ALLAH'ın şanı ne yücedir'

7- ' ALLAHümme-ğ firli zenbi kullehu, dikkahu vecilleh, ve uvvelehu ve Ahiretu, ve âlenitehu ve sirrehu

ALLAH'ım Bütün günahlarımı ufağını büyüğünü ilkini sonunu açığını gizlisini bağışla'

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com